SE P1i - že ima kdo?

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Super!

Kakšnega uporabnika tega telefona res prosim komentar o vzdržljivosti baterije in predvsem, kako telefon opozori na zgrešeni klic ali sms/mms?
Aja, pa kako je s prstnimi odtisi...
Hvala vnaprej.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Jih ni. N95 je trenutno višek tehnologije za kupit.Ima skorajda vse, kar si zaželiš. Noben drugi telefon nima tolko dobrot , plust tega je še primerne velikosti. Že samo tv out je zelo fina zadeva, kaj šele wifi, gps, 5 mpix kamera, vga video, BT, IR( še vedno pride prav), veliko vgrajenega pomnilnika za symbian programčke itd...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si

Vsebina osnovnega kompleta:

baterija
spominska kartica
(Memory Stick Micro (M2), 512 MB)
namizno stojalo CDS-65 in kabel USB
slušalke za prostoročno telefoniranje
programski paket (CD)
etui za telefon
GPS sprejemnik z avtopolnilcem
priročnik z navodili za uporabo
omrežni polnilec


@badguy: Kaj da jih ni? Seveda so. Telefon je cenejši od N95 in ima veliko več "pritiklin" zraven. Govorim kot lastnik N95.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Več pritiklin?? Katere ima?? Nič kaj dosti cenejši ni. Je že skoraj tak, da če maš 320 eur za telefon imaš tudi 400.

Ima touchscreen in malenkost večji zaslon (ki pa že nena več tak lepo zgleda, ker ima isto resolucijo, lol), kar je za nekatere res pomembno, drugo pa se mi ne zdi omembe vredno.



Še vedno pravim, da je n95 uber telefon, trenutno.



Drugače pa sorry za offtopic. P1 je sigurno super telefon, gledano po izdelavi, funkcijah, stabilnosti itd., že p900 mi je bil.
 
Nazadnje urejeno:

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:

Vsebina osnovnega kompleta:

baterija
spominska kartica
(Memory Stick Micro (M2), 512 MB)
namizno stojalo CDS-65 in kabel USB
slušalke za prostoročno telefoniranje
programski paket (CD)
etui za telefon
GPS sprejemnik z avtopolnilcem
priročnik z navodili za uporabo
omrežni polnilec

Glede na zgoraj napisano:
- to da je zraven kartica 512MB ni prednost, saj za "resno" uporabo rabiš vsaj 2GB. Torej imaš tudi pri P1 dodaten strošek, plus Memory stick so bile ponavadi veliko dražje
- etui: OK, če je original spodoben je v redu, drugače pa so okusi različni in si tudi pri N95 verjetno nismo vsi omislili enakega etuija.
Ostalo pa imam/o:
baterija
kabel USB
slušalke za prostoročno telefoniranje
programski paket (CD)
GPS sprejemnik - vgrajen - ne rabiš avtopolnilca
priročnik z navodili za uporabo
omrežni polnilec
cheer.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Nokia N95 ne bo nikoli uber telefon, vsaj dokler ji baterija ne bo vzdržala vsaj en cel dan. Pa ne rečt, da jo pač daš polnit... Ne gre to tko. Ko si ti na letališču nekje ne moreš dat polnit, in veš, da ob uporabi WiFi zadeva crkne ko keks po par urah...
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Fantje, nikoli ne bo prišlo do zedinjenja kaj je boljše... Za ene SE, za ene Nokia...
Zato predlagam, da v tej temi nadaljujete z ocenami telefona P1i, predvsem tiste praktične so dobrodošle.
smirk-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
A si sploh veš kaj je "pritiklina"? To ni zaslon, procesor, reža za spominsko kartico ... OK? Pri P1i dobiš zraven GPS sprejemnik z avtopolnilcem, etui, spominsko kartico (ni važno če je "samo" 512MB - za navigacijo je dovolj) ter stojalo za sinhronizacijo. Pri N95 ne dobiš niti etuija (v pakiranju, ki se ga je dalo dobiti v Sloveniji). Plus kvaliteta izdelave je boljša IMO.

Kljub vsemu ne bi menjal moje N95 za P1i. Touch screen mi nekako ne sede (vsaj tako kot je UIQ naštiman) in nima vgrajenega GPS-a ter TV-outa.

@cbb: Govoriš neumnosti. N95 zdrži brez problemov čez dan tudi ob zahtevnejši uporabi. Ampak to, kar ti praviš - surfanje preko WiFija po 3 ure (čeprav bi tudi to načeloma zdržalo) je pa TOTALEN no-go. Rad bi videl junaka, ki s telefonom lahko surfa 3 ure na internetu. Nekaterim je še na računalniku to težko, kaj šele na telefonu, ki ima majhen zaslon ter nima qwerty tipkovnice. To bi bilo mučenje samega sebe. In konec koncev sta oba izdelka samo telefona in nista v glavnem namenjena surfanju.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
kak pa je kaj z dodatnim nalaganjem programov na P1i??

se da nalagat kake dodatne aplikacije kot recimo pri symbian telefonih?
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
sem pravkar prebral da je symbian ja
grin1.gif


prej se mi ni dalo iskat pa sem kr tu napisal
tongue-1.gif


vseeno hvala za odgovor
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ehm, saj ga sploh še nimam
redface-1.gif


Zato pa sprašujem za izkušnje
tongue-1.gif


enivej hvala za vse sorte info
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Benady, a nisi reku, da ga ima kolega?
Dej mu reč, naj se malo sem vklopi, ali pa ga ti vprašej za osnovne stvari, kako deluje, baterija, ohišje, itd...
Hvala.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Baterije so danes podn od podna. Samo ob uporabi menija, mp3 (1 ura) , kakšna slika&video, par klicev, mogoče 20 min gprs-a, ti bo zdržal max. 2 dni.



@crashednburnt : vidiš, nebi menjal n95 za p1i.Vgrajen gps pa je dovolj dober za vse, ki niso odvisni pri delu z njim( gradbeništvo, piloti itd...). Na motoroli a1000 je na karti kazal na slabih 10m natančno ali pa še manj. Vsaj po karti in odrisani poti sodeč.



@Benady : Sem mislo, da si že nabavil. Pa si ziher ,da nebi vzel pda?? Velikost je ista, maš pa le win mobile + veliko veliko aplikacij.Pa da sploh ne govorim o flešanju (traja slabih 6 min. za moj model
tongue-1.gif
). Izbereš rom, ki ti odgovarja, po izgledu, integriranih programih, bližnjicah itd. Tega pri symbian ni.
 
Nazadnje urejeno:

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Hja, se zavedam, da to ni tip W810i, kjer mi drži tudi 3 dni...

Kaj pa pomeni pda?

In če ni preveč... Res nisem doma v teh stvareh zato bi koga prosil, če bi bil tako prijazen in mi razložil, kakšna funkcija je GSP-a ne mobitelu. Zgolj to, da ga daš v avto, gor naložiš karto in ti pove pot? Al kako?
Hvala.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Mene pri n95 moti le izdelava in kvaliteta materialov na ohišju. Ni to niti blizu 400eur. Nokia bo morala pomislit na aluminij ali magnezij pri tako dragih aparatih.
tongue-1.gif




PDA = Personal digital assistant =dlančnik = PPC = pocket pc
bonk.gif




gps: Ja, tako kot si rekel. Kaže ti pot, govorno te vodi itd.. Rabiš le še pravi softwer - program za navigacijo.
 
Nazadnje urejeno: