SE P1i - že ima kdo?

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Si že kdo lasti P1i?
cheer.gif
Izkušnje? V redu?

Nameraval sem kupiti HTC 3600, ampak mislim da bo tale P1i prava stvar zame. Itak resnega dlančnika ne rabim, rad pa bi pametni mobitel z aktivnim zaslonom in evo ga!! Pa cena ni pretirana, 320€ za poslovne uporabnike
nahrung002.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Frend ga je kupil. Ja, GPS sprejemnik je priložen. Drugače pa je telefon kvalitetno izdelan, predvsem prednja stran iz brušenega aluminija je lepa in kakovostna. Za 350€ je sigurno best buy glede na ceno/zmogljivost. Sam sem kupil N95 v glavnem zaradi vgrajenega GPS-a, bi pa P1i postavil takoj za njo. Predvsem pa je P1i obložen z veliko dobrotami z razliko od N95, ki je popolnoma suha na tem področju.
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Sej vem, da bo zvenelo smešno... Samo kaj dejansko pomeni, da ima GPS omogočen... Da vzameš fon v avto in ti pove, kam se pelješ?

Sicer ga pa tudi jst nameravam kupit... Kdo ve, koliko kaj drži baterija?
Pa prstni odtisi na prednji strani se kaj poznajo?

Še tole... Ker nikoli nisem imel touch screen telefona... Me zanima, ali je tista palčka "večna" ali se kaj obrablja?
Ekran zaščitite s folijo za dlančnik?

Hvala za odgovore!
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
1. Takoj kupi folijo za ekran. Škoda ga je, ker ni več to to. Palčke se ponavadi ne obrabijo , znajo pa poškodovat zaslon.
2. Baterija ti bo šla v enem dnevu ob uporabi navigacije. BlueTooth ti po 2,3,4 urah delovanje precej zmanjša avtonomijo.
3. Prstni odtisi - ne verjamem, da se bo kaj vidlo. Mogoče malenkost med zaslonom in tipkovnico.

Benady : Se kaj vidijo prstni odtisi??
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Badguy, hvala ti!



Mi lahko še prosim poveš, kako se operira (glede na to, da nima joysticka)? Preko drsnika na levi?

Čemu pa služi tisto stojalo, na katerega ga lahko postaviš (npr. na mizi)?

In katero folijo pa vi kupujete ter kje?

Am, če ne mislim uporabljati za navigacijo, recimo standarna uporaba (z malo Bluetootha in wlana), pridem do 2dni?

Pa še to... V čem je bistvena razlika s P990i?



Res hvala za pomoč.
 
Nazadnje urejeno:

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
1) Upravljaš ga s stylusom ali preko Jog-dial gumba na levi strani.

2) Stojalo služi za povezavo z računalnikom.

3) P1i ima drugačno tipkovnico, 3,2 MP fotoaparat in 128mb rama.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Bistvena razlika je ta, da je p1 tanjši za 1 cm in pa seveda kamera. http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=1318&idPhone1=1982



Ob uporabi wlan-a ali gps-a, ti bo aparat zdržal največ 1 dan. Današnje baterije so hudo slabe.



Najbolše folije so brando, vsaj tak pravijo. Sam še tega ne morem potrdit, bom pa kmalu. Dobiš pa na ebayu.



Stojalo služi večinoma temu , da lepo zgleda . V bistvu pa, da se poveže s pcjem, in da se polni.



Telefon upravljaš s palčko ali pa z drsnikom in nekaterimi gumbi. Najbrž se da tudi s prsti.
 
Nazadnje urejeno:

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Hvala obema!

Še nekaj vprašanj...
A se ne da nobene folije kupit v Sloveniji za ta telefon (ali kot ste nekje omenili za dlančnik pa se jo potem razreže)?
Zanima me, kako telefon opozori na zgrešeni klic ali sporočilo, ki ga ne vidiš? Se kaj vidi ali moraš prav odklenit telefon in pogledat?
Pa še tole... Prej sem uporabljal pametne telefone (Nokia6600), zdaj mam pa SE W810i. A se je od takrat platforma pametnih telefonov kaj spremenila oz. če deluje zdaj kaj hitrejše (pa verjetno še vedno bolj počasi kot pri navadnih telefonih)?
Hvala res za odgovore.
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Hvala za link, sem pogledal, vendar ne prodajajo folije za ta fon...
Kaj pa tisto, ko naj bi se kupilo v Bofu za dlančnike in se razreže? A so tako slabe?

Glede symbiana... Ma ravno ta počasnost mene skoraj ubija... A kaj veš, če imajo v M@ centru telefon za sprobat?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Glede na to, da je fon nov... Bolj slabo. Mogoče bo v teh dneh... Vsekakor ga pa že kdo ima, tko da ti lahko tudi službenega dajo za pogledati, če si resen kupec
wink-1.gif
....

Tist v Bofu je bolj tko-tko... Točno za ta telefon folije se nebos nasu, ker je telefon ravno dobro prisel ven.... Poglej, koliko je velik ekran, pa poglej, če je kje folija za tvojo velikost ekrana (koliko je ekran večji od M600i?)

lp, Ovca
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
A kdo ve, če se da UMTS izklopit in met samo na GSM?
Pa Wlan je lahko tudi samo na GSM omrežju... mislim, ni odvisen od omrežja, ne?
 

nepot

Pripravnik
2. sep 2007
646
0
16
Beer City/Knežje mesto
Citat:
Uporabnik mAn pravi:
A kdo ve, če se da UMTS izklopit in met samo na GSM?
Pa Wlan je lahko tudi samo na GSM omrežju... mislim, ni odvisen od omrežja, ne?

wlan ni odvisen od omrežnega načina,pa tudi Umts se verjetno da izklopit in imeti na Gsm omrežju oz. frekvenci