Se kdo zares dobro spozna na Zippote?

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
vprašanja pa ne bi napisal a ?

ja jst uporabljam zippota že tam nekje od 7-10 let...


...vpraši, mogoče pa vem odgovor
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Večkrat ne užge sprve, je recimo popolnoma dobro napolnjen, ponavadi komaj 3-4ič da kresne...

Kako vem kdaj je čisto poln? (a res treba polnit dokler ne priteče ven?)

A se ta žnurca res sama "vleče" ven sproti ko gori? (po kolkem času "zmanjka")

Sam imam tut zipote že kakšni 2 leti redno, ampak ker vsakega zgubim, nekako ne pridem
do točke, ko je treba menjavat vato in te žnurce, kamenčke...)
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.126
56
48
122
Kaj ti zgubiš vžigalnik po 14 dneh(na toliko časa sem jaz menjal kremenčke)?

Jaz sem ga zmeraj napolnil toliko, da je malo ven priteklo.
Vrvico moraš sam ven povleči. V dveh letih kar sem ga imel, mi je ni bilo treba zamenjati.
Ko prižigaš, z roko rahlo zamahni navzgor, pomaga da vžge iz prve.

LP
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
jst ga nisem še nikol zgubil...je pa res da mam usnjen etui pa ga mam zadaj na pasu.


upam da kupuješ original zippote ne pa neke čunga lunge.

jst mam vrvico potegnjeno ven tam nekje 10-13mm ...če te pa matra da se ti ne užiga tak kot se ti naj dej pa vato ven iz zippota pa jo prerazporedi...vrvica naj potuje skozi vato v obliki črke S skozi vato, da se bo kar maximalno prepojila z "bencinom".

Uporabi pa samo zippo fuel. in da...jst ga vedno tako filam da ga obrnem na glavo in natankam do te mere da začne kaplat ven. potem ga zaprem, obrišem, in prižgem in stresem...samo ahti da se ne užgeš
grin1.gif



pač cenej me pridein kolegi me imajo rajši ker faracajge kradem
grin1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hja... jst imam enega ki sem ga sicer našel in je izgledal kar rabljen. Sem dal notri nov kamenček, novo vrvico, napolnjen do konca, pa ni vžigal. No poj ko sem primerjal z drugimi, sem prišel do zaključka, da se je izrabil kolešček, ker ful gladek ratal in ne da več toliko iskre kot novejši "kolegi"
grin1.gif
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Enako je bilo z mojim, gladek kolešček in ni hotel prižigat. Če bi bil kaj extra, bi ga poslal nazaj, tako pa ga je dobila komunala