Se bo mogoče končno kaj premaknilo? 125ccm z B kategorijo

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Hitro jim razloži to tistim, ki čakajo razne dele, ki jih ni za dobit. Drugače pa motor (mašina) ni vse. Je še marsikaj drugega okoli
Kaj pa je se kej ostalega? Razen masine? Luc gre gor katera hoces, ketne so nekako standardne... Ploscic je 7 vrst, sam slikco mores pogledat katera se ujema, zmigovci in ogledala so univerzalni... Hidravlika za bremze tud... Aja, ok, zica pa verjetno res ne bos dobil original pa rezervarja... Ostalo pa mi nic kej ne pade na pamet kaj bi blo tko posebnega, da se kosu ne bi dalo dobit... Morda kljucavnica... Pa se ta je verjetno univerzalna...

Btw, ze vidu kakega kitajca od blizu, al samo kar je bilo prebrano, pa je ena rekla, druga kazala, tretja pa tam dalec tekla?
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
519
97
28
Prodam ali menjam za APN Flexerja 25, registriranega, ne rabis izpita, samo tankas in vozis. ;)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska

Priponke

  • 5FE4DE53-215C-472A-97AD-A52C1DA716E7.jpeg
    5FE4DE53-215C-472A-97AD-A52C1DA716E7.jpeg
    2 MB · Ogledi: 123
  • Všeč mi je
Reactions: motoroki

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Sem vzel za ženo Aprilio SR-GT 125 Sport. Fajn motorček, še jaz se veliko vozim z njim.

1658238688455.png
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: urby20 in Gox

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
China... Sestavljene pa v indiji... Pol imas pa se razlicne cene glede na dobavo v slo in nacin skladiscenja... Od min do max je razlika v ceni 600 euru...

Ok, ne vem tocno za to aprilio, ampak 50 je pa na nacin kot sem ga opisal...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Naš je narejen v Vietnamu (piše tudi v prometni). Izdelava je vrhunska, po mojih izkušnjah bi Italijani naredili slabše.

Gre pa odlično. Se vozim že dva tedna iz Vrhnike v Ljubljano v službo, 20 km v eno smer in sploh ni težava. Ima 15 konjev, končne ne vem, ker je še nov, šel sem do ene 90 in to brez kakšnega naprezanja. Ima start stop, ki dela dobro (neopazno), saj je narejen na alternator (ni posebej štarterja). Armaturna plošča je zelo dobra (ima tudi povezavo z mobilnim telefonom, USB za polnjenje, dober potovalni računalnik) , komande tudi, sedim jaz z mojimi preveč kg zelo dobro, tudi žena se brez težav pelje zadaj (v bistvu pravi da celo bolje kot prej na Fazerki). Poraba je do sedaj (dva tanka) 2,38 l/100 km.

Pomanjkljivosti:

-nima ABS. Ima CBS, kar pomeni, da bremza na sprednjo in zadnjo hkrati. V praksi pri normalni vožnji seveda ne moti, tudi zavore so dobre, z dobrim občutkom, probal sem tudi "zasilno" zavirati in je bilo ok, a vseeno, bolj mirno bi spal z ABS. Primeljivi Piagio ga ima, tako verjetno ščitijo prav svoj brand name (za veliko višjo ceno, ali pa orenk manjšo moč pri nižjem modelu).

-Vzemetnje zadaj zna zabiti. Pri normalni vožnji ne, če hitreje pripelješ čez ležečega policaja pa ja, sploh če sta na motorju dva, s tem da je obremenitev še vedn vsaj 30-40 pod predpisano, ki je 200kg. Ko se navadiš, pač malo oblj zmanjšaš pred ležečim policajem (kar bi moral itak) in je ok, tako da ne moti preveč. Se pa da trdoto nastavljat, samo se še nisem lotil. Lahko da po tem ok (oziroma kar računam da bo).

-V prostor pod sedežem ne gre vsaka integralna čelada (za Jet ni problema). Moja AGV sicer gre, eni drugi pa malo zmanjka.

-Sistem start stop ima lučko, ki utripa, dokler sistem ni aktiven, kar pomeni da ima dovolj cisoko temperaturo, napetost v akumulatorju itd... (potem sveti stalno). To je nadležno, ker izgleda zelo podobno, kot lučka smerokaza. In potem stalno misliš da imaš pozabljen vklopljen smerokaz.

All in all sem za ta denar (4 jurje) zelo zadovoljen. Sem gledal tudi Piaggio, samo mi ni potegnil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox in johan_blond

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
-Vzemetnje zadaj zna zabiti. Pri normalni vožnji ne, če hitreje pripelješ čez ležečega policaja pa ja, sploh če sta na motorju dva, s tem da je obremenitev še vedn vsaj 30-40 pod predpisano, ki je 200kg. Ko se navadiš, pač malo oblj zmanjšaš pred ležečim policajem (kar bi moral itak) in je ok, tako da ne moti preveč. Se pa da trdoto nastavljat, samo se še nisem lotil. Lahko da po tem ok (oziroma kar računam da bo).
Če se vozita 2 moreš fedro na bolj trdo nastavit.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
A so te zadeve kej zablokirane glede moči, mogoče drugačen ecu glede na trg? Oz. se da kaj narediti, da se poveča moč na teh 125ccm? 1 mesec sem v Indoneziji rental nekaj podobnega pa se mi zdi, da je šlo bolj, kot bi moralo glede na kW.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Neuradno sem zvedel, da se nekaj da urediti. Verjetno je pri nas zaradi ekologije kaj "zamorjeno". Moram sicer reči, da je vsaj tale z 15 konji tudi tak, kot je, kar "živ". "Pravi" motoristi moramo sicer pred tem opraviti miselni preskok, da je treba pač kakšno prehitevanje malo bolj planirati.

Bom pa dal kak izpuh, ker je tole kar pretiho in se slišijo skoraj samo prenosi.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Ampak ste pa srečkoti! Jaz še vedno čakam svojo PCX iz julijske dobave. Na srečo sem trenutno na dopustu precej daleč, pa lažje čakam...