Se bo mogoče končno kaj premaknilo? 125ccm z B kategorijo

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
ah yes, zej se bojo oglasal boomerji, k so jim z 18 letom senkal izpit, k so se prej mal z mopedom okol fural :valjamse:
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Uuu sami hells angels, outlaws in grim reaperji so se zaceli oglasati. Se oproscamo vsi najstniki, da vam smetimo temo o motociklih.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Sploh ne... Vi kr... Sam nekako se trudite scat proti vetru... Pac ponujeno vam je delat izpit ceneje in hitreje, pa se to ni prov... Se kr je neki narobe in se kr bi neki po svoje... Pac, ce se ne strinjas ne delas in je reseno... In ce smo iskreni, 90% ljudi bi lahko samo z vlakom okrog hodilo... Ostalih 5 bi lahko karto za autobus kupli, kar pa ostane je pa za na cesto...
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Da še enkrat napišem o opremi: tisti, ki imate skuterje, razumem. Nima smisla nekaj hudega vlagat, če veš, da tud s kolesom pri 70 km/h padeš, pa nimaš želve, rokavic, ledra ...
Ampak (govorim zase),, če se sam peljem v kavbojkah in "adidaskah", mi niti pol ni tolk užitek, kot če se oblečem v usnje. In škornje.
Zdaj, če se vi vozite 50 km/h, okej, da pa jest priletim 150 + v ovinek, pa da padem ... jebiga, se mam preveč rad in sem bil pripravljen odštet čez jurja za to, da uživam. Ajde, ni jurja, če odštejem čelado, ki je pa itak mus. Torej, blo je pod jurja. Se splača? Meni definitivno se.

Ah, pa ne se sedaj obešat na brzino, skoz naselje grem po predpisih. Zunaj, na odprtem, greste pa tud vi z avti .... še več, a ne? :evil:

Torej, ni poanta v hitrosti, ampak predvsem v varnosti in dobrem počutju pri vožnji. Razen seveda, kot že napisano, če se vozite s sesalci.

Kaj pa zahtevajo AŠ, je pa druga pesem. Morda ni logično, ampak jebiga, tud druga pravila je treba upoštevat. No, recimo da "moraš". Ni mus, je pa priporočljivo :cool:

Guinness se ziher strinja z mano, a ne? :p
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Meni enostavno ne pade na pamet, da bi se na 125ccm skuterju vozil v polni bojni opremi. Pa sem kot mulc več kot 25 let nazaj imel nesrečo in mi je lepo posnelo kožo, ko sem letel po tleh (seveda v kratkih hlačah in kratkih rokavih). Pa lonec mi je glavo rešil. Pa če bi imel tistega odprtega tudi vprašanje, če bi bil še vedno vsaj od daleč normalen za pogledat hehe.

Vseeno, polna zaščitna oprema pa skuter ne gre skupaj. Tistih zahtevanih 6 ur bom odvozil samo, če si jo bom lahko kje sposodil, ker pač AŠ tako zahteva.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
ksz: danes mi je nekje na slo spletu (mejbi na fb?) pokazalo povezavo na clanek, v smislu: zakonodajalec pozabil na loophole pri novih zakonskih spremembah, in ker smo slovenci balkanci, bo...

kasneje sem zelel prebrat clanek, pa ga ne najdem vec. je kdo prebral kaj na to temo? ali gre samo za novinarsko nabijanje?
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Mislim da se je šlo češ da bo kdo se "znašel" in te ure samo dobil vpisane v karton, brez da bi jih dejansko odvozil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
A pri ostalih kategorijah pa to ni mozno? Itak gre za izkusene voznike, ki jim pravila voznje naceloma ne predstavljajo tezav. Kar zna biti problematicno je obvladovanje mopeda, ampak ce nisi storast, je to to.

Marsikdo tudi odprtega A-ja ni odvozil v polnem obsegu, ker bi bilo po mnenju instruktorja to izguba casa. Ni po pravilih, ampak skode pri normalnih voznikih pa tudi nobene.

Iskreno povedano, ko smo pred 10 leti debatirali na to temo, sem zagovarjal avtomatizem: B kategorija ti namesto AM navrze A1. Brez kakrsnihkoli omejitev in pogojevanj. Ampak ko so nas koncno uslisali, so seveda dodali birokratske ovire. In ce prav razumem, tale kvazi A1 velja samo v Sloveniji?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Evo jaz sn danes odfural prvi 2 uri. Sn si zrihtal skutera. Sym jet 4.
Jedva sem osmico pa počasn slalom vozo, ker nisn mel kolen kam umaknt, da bi bilanco obrno :) Sn pelal par krogov z "motorjem" ampak se mi enostavno ne lubi po 20+ letih na skuterjih delat za 6 ur miselnega preskoka z desno nogo in levo roko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Evo jaz sn danes odfural prvi 2 uri. Sn si zrihtal skutera. Sym jet 4.
Jedva sem osmico pa počasn slalom vozo, ker nisn mel kolen kam umaknt, da bi bilanco obrno :) Sn pelal par krogov z "motorjem" ampak se mi enostavno ne lubi po 20+ letih na skuterjih delat za 6 ur miselnega preskoka z desno nogo in levo roko.

Pri kateri avtosoli vozis?

Jaz sem vceraj klical, mi je rekel da cakajo mopede (relax postojna)..
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Iskreno povedano, ko smo pred 10 leti debatirali na to temo, sem zagovarjal avtomatizem: B kategorija ti namesto AM navrze A1. Brez kakrsnihkoli omejitev in pogojevanj. Ampak ko so nas koncno uslisali, so seveda dodali birokratske ovire. In ce prav razumem, tale kvazi A1 velja samo v Sloveniji?
a) vsak, ki že ima izpit za avto in ni mladi voznik, opravi najmanj šest ur vožnje in nato pridobi posebno kodo. To mu bodo vpisali na upravni enoti in bo označevala vozniško dovoljenje za kategorijo A1.
Dovoljenje bo veljalo le za vožnjo po Sloveniji.

b) vozniško dovoljenje (in pogoj, da nisi mladi voznik),
- opraviti zdravniški pregled,
- se udeležiti teoretičnega izpita (tečaj na avtošoli ni obvezen), nato
- odpeljati najmanj sedem ur vožnje,
- na koncu pa sledi še izpit.
Razlika od prve možnosti je ta, da bo vozniško dovoljenje, opravljeno po drugi možnosti, veljalo tudi v tujini in ne le pri nas.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
519
97
28
Tu ni videt ščitnikov v ramah in na bokih. Torej neprimerno oblečen za AŠ
Stari, v vsej robi, ki jo imam so ščitniki integrirani tam kjer morajo bit plus notranja plast kevlar, tko da ne skrbi, sicer pa v aš ni bilo panike-solidna zaprta čelada, obleka ščitniki kolena komolci rame rokavice škornji, če bi rekel oprema pod jurja...
Drgač je pa itak lahko vse dražje, če lahko povem za primer ane--čelada recimo ena 800, druga 400, airbag jopič 600, zimska obleka 500, usnjena jakna čoper 500, letna jakna 400 plus 3x 200 hlače, škornji 300, rokavice 100, pa še kej sem pozabil , nanese a ne.