Se bo mogoče končno kaj premaknilo? 125ccm z B kategorijo

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Prejšnji pravilnik je imel to:
(3) Kandidat, ki se usposablja za vožnjo vozil kategorije A1, A2, A in B1, mora med usposabljanjem imeti:
- homologirano zaščitno motoristično čelado;
- zaščitno oblačilo, izdelano za vožnjo z motornim kolesom. Zaščitno oblačilo ali dodatni telovnik, ki v vetru ne sme ovirati kandidata, morata biti v signalnih barvah ter na zadnji strani označena s simbolom »L« tablice iz prvega odstavka 21. člena tega pravilnika;
- zaščitne motoristične rokavice;
- zaščitno motoristično obutev ali ustrezno zaprto obuvalo, ki mora pokrivati gležnje;
- ustrezno motoristično zaščito za hrbtenico.

Kar je doti bolj prijazno. Recimo jakno imam. Nima ščitnikov za rame. Evo ni primerna. Visoke čevlje mam, niso motoristični. Spet za novi pravilnik neprimerno v starem ok.
Tu je ziher nekdo od vlede bližnjih prodajal kako moto opremo, pa so spremenili :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Si je mogoče že kak nadebudni nov kupec premislil in prodaja svojo 125-tko?
Mogoče bi kaj kupil, izpit za A imam, sedaj pa bo zgleda še otrok naredil pravi A1.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Za A1 ne vem vendar si moral za kategorijo A že vsaj 10 let nazaj imet opremo. Na urah so še malo tolerirali, za izpitno vožnjo pa si potreboval popolno opremo. Je komisija tudi preverjala.
Ja za A neomejeno in une sportne dvotaktne prdalice 125ccm. Skuter je bil pa narejen z namenom, da imas polo majico, kratke hlace in japanke. Pa zenske krilo. Nikjer tega ne zahtevajo samo pri nas, ker morajo se nekaj zasluziti postrani bratranci in sorodnikov avtosol
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in Kamele0N

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.391
113
49
Na sončni strani ALP
Danes preveril. Obvezna polna bojna oprema.

Imajo sicer nekaj materiala tudi v šoli na posojo, vendar bo junij polno zaseden in vprašanje, če bo kaj na voljo.

Drgač pa 45€ura vožnje...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Ni panike, sigurno skoraj vsak pozna koga ki ima motoristicno opremo (vsaj jaz), prijateji, druzina in ne bo problema tole odvoziti 6 ur v “ledru”..

Sicer pa meni znanec (instruktor), kateri me bo tudi “ucil” ni nic omenil ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Danes me kliče inštruktor, da rabim popolno bojno opremo. Hlače in jakno z ščitniki, ščitnik za hrbtenico, motoristične čevlje, itd
Zato da bom jeben skuter vozo 50 po mestu. Saj niso normalni.
Ne vem, kaj se kregaš?
Tudi sam se vozim 50 po mestu, zarad omejitev, pa nimam skuterja. Pa imam isto popolno "bojno opremo".
Ampak poglej iz druge plati: varnost je na prvem mestu. Kar se mene tiče, bi tud vozniki električnih skirojev rabili vsaj malce zaščine opreme. Tko pa v kratkih rokavih, hlačah, brez čelade 50 na uro ... super, a ne?

Ja, pa ti boš vozil 125 ccm, ki gre tudi cca. 120 km/h ali več (prosto po Jado -tu ziher 140 km/h). Kaj pa, če boš moral na AC? :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Zakaj se kregam?
Ker za na cesto zakonsko tega ne rabiš. Za AŠ pa gnjavijo nekega kurca.
Vozim že 25let brez popolne bojne opreme. Tudi zadnjih 8 let sem mp3-ja brez popolne opreme. Za AC mam avto. Skuter je za po mestu in do mesta. Bojne opreme ne bom oblekel NIKOLI razen tistih 6 ur v AŠ.
No zato pizdim, ker je stvar zastavljena glupo. Imam motoristično tekstilno jakno, nimam všitih ščitnikov. Po njihovo ne velja.
Zakaj zahtevajo v AŠ na cesti pa ne?

Pa ne bodi zaj bolj papežki od papeža. Me prav zanima kolko folka se vozi za tako uporabo v popolni bojni opremo. Tam okoli 0% je.
In prav zanima me, če bi se ti pelal na šiht 6km sredi poletja v popolni bojni opremi al pa po mocarelo, ker ti je zmankalo za zadnji dve pici ipd.
Prosim....
Dal bi si gor rokavice in čelado pa gremo, če je malo majn vroče še jakno.

Ampak ja konec koncev smo na alterju. Tu se v popolno bojno opremo oblečete, ko skočiš do soseda eno ulico stran. Ker je le varnost na prvem mestu.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Jeb.... situacija. Po eni strani glupo.....po drugi pa ja.....kaj če se jim skantaš lih na učni uri...
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Jaz sem si kar nabavil vse, edino hlač ne. No, čelado še čakam.
Za na hlače se rabijo kakšni posebni ščitniki, ali so dobri od rolerjev?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Tu se v popolno bojno opremo oblečete, ko skočiš do soseda eno ulico stran. Ker je le varnost na prvem mestu.
Glede "soseda" imaš prav. Škornjev ne dam gor, ostalo pa. V tem delu sem bil res bolj papeški od papeža, priznam. Ampak ti na vožnji ne boš skočil "sam do soseda", a ne?

Aja, smo na Alterju, tu se itak nobenmu ne more noč zgodit #samisupermani

Na koncu je seveda vse samo posameznikova odločitev.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
jao, pa kaj vas tko boli... če pač komu ni všeč, naj ne počne tega... marsikaj je skregano z zdravo pametjo... samo tukaj nimaš kej... kot recimo v sloveniji velja izpit, vn pa ne... kaj, ko prevoziš mejo pa vse pozabiš? tko se je pač nekdo odloču in tko je...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
jao, pa kaj vas tko boli... če pač komu ni všeč, naj ne počne tega... marsikaj je skregano z zdravo pametjo... samo tukaj nimaš kej... kot recimo v sloveniji velja izpit, vn pa ne... kaj, ko prevoziš mejo pa vse pozabiš? tko se je pač nekdo odloču in tko je...

Vprasanje, ce bi sploh kdo kompliciral recimo pri nasih sosedih, ce bi te ustavili in imel samo A1 SLO izpit…
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Dvomim, da bi te sploh kdo ustavil... V 10ih letih so me 3x ustavili v slo... V tujini niti 1x...
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
No jaz sem vozil 150 ccm sym skuterja v Grčiji z izpitom za moped in B.
Rekel gospod, ne vozi se v Lefkado ampak samo spodnji del Vasiliki pa do pol polotoka.
Gori nisem jaz pristojen.