SDI vs TDI

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Kupujem drugi avto za male denarje, kar pomeni, da bo starost avta 10 let. Pa me zanima, če sem z nakupom SDI-ja na bolj varni strani, kot z nakupom TDI-ja, torej, če je motor bolj bulletprof?

Pa še, kako je SDI 1.9 vs SDI 2.0 prve verzije?

Če ima kdo kake koristne informacije, se priporočam
cheer.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
SDI - Samo Da Ide
smile-1.gif
...sem vozil v avtošoli, pač takrat golf IV ...v glavnem, to ne gre nikamor ampak res nikamor, vsak klanc ga zmatra pa sva bla 2 notri, pomoje bolj da klime ne vklopiš, sploh pri polnem avtu. Probaj dobiti ohranjenega in preverjenega TDI-ja, zna trajati nekaj časa ampak se splača.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Sam sem ga imel 5 let(golf IV-sdi).
Je res da nikamor ne gre vendar kar se motorja tiče nisem imel nobenih težav.
Meni je bil všeč zaradi navora, nobenega gasa za speljat v klanec.
Če ne misliš dirkati potem ni panike in bo nizka poraba. Na jadranski magistrali sem moral enkrat gledati gps kje bo ravnina da sem nabral hitrost ter prehitel avtobus
smile-1.gif

No edino težavo ki sem jo imel je bil menjalnik... pri cca 200k(sam sem naredil cca 30k km), mi je šel ležaj vendar nisem imel druge možnosti kot da pelje(na koncu ga je odprlo). Pri 250k km sem rihtal podvozje, ter pretesnil bosch pumpo.
Vzdrževanje je poceni(olje filtri) če delaš sam, izpušni sistem nisem menjal 1x, no razen filter sem odstranil(ker je odstopil od ohišja)

Sicer pa ima mati doma V-2.0sdi (trenutno +100k km), kateri jih še ni pustil na cesti, je pa res da se sem ter tja prižge kaka lučka(stikalo zavornih luči itd.) ponavadi nič resnega.
 
Nazadnje urejeno:

Ausc

Pripravnik
10. sep 2011
584
1
16
ksz

Samo zdaj je treba malo mirkati, ce se kupuje SDI, da te kaksen bodoci davek na nepremicnine ne useka potem prevec po zepu..
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Ausc pravi:
ksz

Samo zdaj je treba malo mirkati, ce se kupuje SDI, da te kaksen bodoci davek na nepremicnine ne useka potem prevec po zepu..

ah, sami drkaci .... pardon dirkaci, ... se oglasajo v tej temi.

za drugi avto je sdi najbolj racionalna (da ne recem odlicna) odlocitev, ce si se ze pac odlocil za vw. manjsi kW, manj denarja zavarovalnici vsako leto, manj moznosti da te pobere kaksen stacionarni radar ala skoda roomster, manj denarja za gume in zavorne obloge, diske, ... na avtocesti ga pac prosis da gre preko 160km/h ...

nobenih stroskov razen olja in nafte.

hiba golfov 4 so puse na prvih vilicah in zadnji premi, motorcek zadnjega brisalca in pa menjalnik. pa vsake toliko casa gre plastika na vodilih stekla v vratih.

novejsi modeli golf 4 so dobili ze zelo vsecen stevec s kromiranimi dodatki
cheer.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
pozabljša na glavni hibo VSEH golfov do 5 generacije.....žarnice !

Kakšna je verjetnost, da vidiš avto, brez ene luiči oz. brez zavornih luči, pa da ni GOLF?
Veilika !
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik Ausc pravi:
ksz

nobenih stroskov razen olja in nafte.

hiba golfov 4 so puse na prvih vilicah in zadnji premi, motorcek zadnjega brisalca in pa menjalnik. pa vsake toliko casa gre plastika na vodilih stekla v vratih.

to so res malenkosti ki niso omembe vredne.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
pozabljša na glavni hibo VSEH golfov do 5 generacije.....žarnice !

Kakšna je verjetnost, da vidiš avto, brez ene luiči oz. brez zavornih luči, pa da ni GOLF?
Veilika !
preberi še enkrat
bonk.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Sem prebral trikrat; ericks ni nikjer omenil hibo, da crkujejo žarnice kot za stavo. Pižo 307 je v tem otrok.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
pozabljša na glavni hibo VSEH golfov do 5 generacije.....žarnice !

Kakšna je verjetnost, da vidiš avto, brez ene luiči oz. brez zavornih luči, pa da ni GOLF?
Majhna !

fixed
evil.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
kolega je imel prejšnji model ibize s takim motorjem. Lahko rečem samo šparovček delal je servise redno pil pa zelo malo. Seveda pa to ni za alter dirkače ker pač ne potegne
bonk.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Za kakšen winterwagen je SDI odličen, nogo na gas volan v roke pa gremo tk-tk-tk-tk-tktk-tktk-tktk-tktktk-tktktk!
cheer.gif


.. v bistvu je res dober motor za pozimi ker ima relativno dosti navora v idlu in nič preveč pri dodajanju gasu. Zdrsa koles skoraj ni oz. se da lepo uravnavat. S turbo motorji je nemogoče nad 1000rpm uravnatva obrate tako da ne pride do zdrsa, pri bencinarjih je pa meja da potegne v kak klanec 2000rpm tam je pa spet navora na kolesa preveč.

S stališča porabe, TDI (1.9) bo pri normalni vožnji porabil manj. Edina prednost je vzdrževanje za turbinofobe!

Sicer meni je užitek to vozit, je eden zadnih pravih dizlov in občutek je odličen. Crkne ne, premakne se nikamor, ropota vedno, dimi solidno ... !
grin1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Sem prebral trikrat; ericks ni nikjer omenil hibo, da crkujejo žarnice kot za stavo. Pižo 307 je v tem otrok.

sem imel par teh golfov in dejansko so zadnje 10W pozicije precej crkovale. in pa enkrat sta odpovedale obe stop zarnici v 3 dneh. za kar te avto opozori s tem, da imas na stevcu rumen znakec s spiralo (ne vidim pravega smisla v tem
confused-1.gif
) spredaj h7 pa nisem menjal prakticno nikoli. problem je edino, ker teh 10W pozicijskih zarnic ni povsod za dobit. ampak glede na te nove citroene-peugeote to ni nic. tu se menjajo prve h7 in tiste drage 6W halogenske pozicije na mesecni ravni ...