Sanacija kopalnice

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Citat:
Uporabnik colos pravi:
V kratkem imam namen prenovit kopalnico. Po napisanem zgoraj ne obstaja firma,ki bi to naredila v nulo in za normalen denar. Prosim nekaj idej koga se splaca kontaktirat. Gre pa za kopalnico velikosti pb. 3x1.5m. Imel bi tus, samo pregrajeno s steklom, umivalnik z omarico in wc.
Treba je zamenjat ploscice, gretje naj bo lojtra. Rabim izris in izvedbo. Seveda cim ceneje in kvalitetno.

kje rabiš, lendava al koper?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik dentex pravi:
A mi lahko kdo pove, če koga ni kakšn majstr scat pelu, mene naprimer je najbolj nategoval in nategnil ravno vodovodar.
Jaz sem imel z vodovodarjem odlične izkušnje. Večkrat. Vedno pride in naredi tako in takrat kot se zmeniva. Samo računa mi pa še ni izdal
evil.gif

Nategnili sta me pa dve firmi, ki delata strojne omete, sem tudi o tem že pisal. Pol sem dobil starega mačka (že enih 50 let v Slo, sicer iz BiH) in je naredil v piko. Tudi nima blagajne. Podobno je bilo s tlaki, smo na koncu dobil uvoženo delovno silo in so odlično opravili svoj posel. Tudi s keramičarjem je bilo bp, hitro prišel, hitro in kvalitetno naredil in to je to.
Skratka, ni za pospološevat.
 
22. jul 2007
12.818
1.318
113
123
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ploščice so položene 80x100cm, v padcu do kanalete. Mere tuš kabine so 80x100cm, dejansko pa je 75x95cm, torej manjka na vsaki strani 5 cm. Nekaj mi je razlagal, da če bi imel tuš kad, da bi pasalo, ker bi bila vzidana v steno!? Preveč ga nisem poslušal, ker sem izgubil živce in da ne bi znorel, sem se obrnil in šel na pir.....
No, tudi spodnji predal v kopalniški omarici ni v redu, ker se ob zapiranju udari ob odtok iz umivalnika.....
Ali imaš slučajno gorenjevo kopalniško omarico z umivalnikom?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.321
1.186
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ploščice so položene 80x100cm, v padcu do kanalete. Mere tuš kabine so 80x100cm, dejansko pa je 75x95cm, torej manjka na vsaki strani 5 cm. Nekaj mi je razlagal, da če bi imel tuš kad, da bi pasalo, ker bi bila vzidana v steno!? Preveč ga nisem poslušal, ker sem izgubil živce in da ne bi znorel, sem se obrnil in šel na pir.....
No, tudi spodnji predal v kopalniški omarici ni v redu, ker se ob zapiranju udari ob odtok iz umivalnika.....
Ali imaš slučajno gorenjevo kopalniško omarico z umivalnikom?
Ja, zakaj?
EDIT: No, evo. Ob jutranjem umivanju, ko sem se sklonil nad umivalnik, sem se potem komaj zravnal. Mal sem čudno gledal, kaj hudiča je, potem pa sem vzel meter in,opa, višina umivalnika je 80 cm. Sicer nisem ravno košarkaš, ampak to mi je absolutno prenizko. Sem izmeril še pri mami, ona ima višino umivalnika 90 cm.....
tongue-1.gif

Torej, če naredim inventuro:
Ok je: pisoar in zgornji del kopalniške omarice.
Ni OK: wc je bil prenizek, sedaj je višina ok, ampak pušča, tuš kabina ne paše, zadeva se rešuje na relaciji izvajalec in trgovec (predlaga 8cm distančnik namesto 3cm....), talno gretje ne dela, spodnji predal na kopalniški omarici tolče ob cev in omarica je 10 cm prenizka.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.435
9.174
113
umivalnik se da elegantno dvignit, pač nove luknje. Jaz sem šel na 88cm zgornji rob,klasika je nekje 85 potem pa plus minus, odvisno kolk je familija visoka.

Kaj ti pri WCju pušča?
 
22. jul 2007
12.818
1.318
113
123
Enak problem imam-sem imel pri zgornjem predalu, ker se nasloni na ventil dotoka vode pa čeprav je najbolj plitek kar se da, sifon ni težava v tem primeru.Manjka mu do popolnega zapiranja cca. 5mm, rešil pa sem stvar po češko, da sem nalepil izolacijski trak za okna na oba predala.
Ne vem, kaj so to za eni šalabajzerji pri gorenju, da so projektirali tako globoke predale, btw pri meni je višina umivalnika 85 cm.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.321
1.186
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Nimam pojma kaj pušča. Je ravnokar pregledal na brzino, bo zamenjal neko cev, če bo kaj bolje. Višina omarice se ne da dvigniti, pravi da je 80 cm standard.....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.435
9.174
113
ponavadi pušča dovodna cev v školjko, če se lepo ne nasadi, ko školjko gor nabiješ. Drek cev ponavadi lepo sede, ker ima dihtunge drugačne.(monitral v teh dneh dve viseči školjki pa sem svežv tem :D) .. mojstrov raje nisem klical.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Nimam pojma kaj pušča. Je ravnokar pregledal na brzino, bo zamenjal neko cev, če bo kaj bolje. Višina omarice se ne da dvigniti, pravi da je 80 cm standard.....

da se jo dvignt tko da ti na novo lukne zvrta in to je to...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ploščice so položene 80x100cm, v padcu do kanalete. Mere tuš kabine so 80x100cm, dejansko pa je 75x95cm, torej manjka na vsaki strani 5 cm. Nekaj mi je razlagal, da če bi imel tuš kad, da bi pasalo, ker bi bila vzidana v steno!? Preveč ga nisem poslušal, ker sem izgubil živce in da ne bi znorel, sem se obrnil in šel na pir.....
No, tudi spodnji predal v kopalniški omarici ni v redu, ker se ob zapiranju udari ob odtok iz umivalnika.....
Ali imaš slučajno gorenjevo kopalniško omarico z umivalnikom?
Ja, zakaj?
EDIT: No, evo. Ob jutranjem umivanju, ko sem se sklonil nad umivalnik, sem se potem komaj zravnal. Mal sem čudno gledal, kaj hudiča je, potem pa sem vzel meter in,opa, višina umivalnika je 80 cm. Sicer nisem ravno košarkaš, ampak to mi je absolutno prenizko. Sem izmeril še pri mami, ona ima višino umivalnika 90 cm.....
tongue-1.gif

Torej, če naredim inventuro:
Ok je: pisoar in zgornji del kopalniške omarice.
Ni OK: wc je bil prenizek, sedaj je višina ok, ampak pušča, tuš kabina ne paše, zadeva se rešuje na relaciji izvajalec in trgovec (predlaga 8cm distančnik namesto 3cm....), talno gretje ne dela, spodnji predal na kopalniški omarici tolče ob cev in omarica je 10 cm prenizka.

zamenjaj kopalnico z mamo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
Sej po svoje je žalostno kaj se ti dogaja, al je tud smešno :p.

Tale tvoj..mojster.mi deluje da je pri tebi prvič kopalnico delal, pa tud wc
smile-1.gif
. Predvsem pa ne razmislja v naprej.

Najmanj kar je, je to da kupis tuš kad v naprej, da veš tocno na katero mesto nastavit odtoke. Isti šmorn je z wc kotličkom...če bi ga kupil in pogledal je 100% gor narisano in napisano kako se ga montira..tudi tak, ki bi ga imel prvič v življenju v roki.
Talno je verjetno isti šmorn. Obstoja pa možnost da je mojster nepismen.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.822
504
113
Predvsem pa ne razm8slja v naprej.
On razmišlja v naprej saj bo vsako nadaljne delo zaračunal.
evil.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.321
1.186
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Sej po svoje je žalostno kaj se ti dogaja, al je tud smešno :p.

Tale tvoj..mojster.mi deluje da je pri tebi 0rvič kopalnico delal, pa tud wc
smile-1.gif
. Predvsem pa ne razm8slja v naprej.

Najmanj kar je, je to da kupis tuš kad v naprej, da veš tocno na katero mesto nastavit odtoke. Isti šmorn je z wc kotličkom...če bi ga kupil in pogledal je 10% gor narisano in napisano kako se ga montira..tudi tak, ki bi ga imel prviš v življenju v roki.
Talno je verjetno isti šmorn. Obstoja pa možnost da je mojster nepismen.
To da ne razmišlja v naprej drži. So v trgovini rekli, da mora biti tuš kabina na lokaciji, da jo monter pogleda in vidi, kako se bo vgradila, čeprav se to dela čisto na koncu. Pojasnilo, kaj je šlo narobe, pa je , da sem prva stranka, ki je hotela imeti tuš kabino na kanaleti, ostali so vsi imeli samo stekleno steno.... Sedaj bom poskusil zamenjati kabino za steno.
Z nizkim umivalnikom sem se sprijaznil, ne bi prenesel še enkrat razbijanja.....
crazy1.gif

Predal je naštelal, da ne tolče več, ostalo bo menda enkrat.......
uf-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Še dobro da sem bil pri postavitvi in izgradnji nove kopalnice v grobem sam svoj mojster, najbolj je v bistvu pomagal vodovodar.
Ker ima v teh hecih dolgoletno prakso in točno ve, kaj mora vprašat, recimo: "kako visoki bodo tlaki oz. keramika" in na račun tega je vgradil kotliček. Podobno je bilo pri montaži seta za kopalno kad (sem jo najprej nabavil, potem sva se šele naprej menila).
Upam da ta mojster ni kaka žlahta ali družinski prijatelj ker si ga milo rečeno najebal.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.321
1.186
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Eno vprašanje: Kot sem že rekel, omarica z umivalnikom je na 80cm. To je res prenizko in hočem vsaj 85-90cm višine, ker se ne mislim celo življenje sklanjat tako nizko. Glede na to, da je "mojster" rekel, da je to normativ, kako naj ga prepričam, da bo to vseeno naredil. Itak pa ne verjamem, da je po normativu tako nizko.
Bo spet potrebno razbijanje?
crazy1.gif