Sanacija betona

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Najbrž bom res to naredil. Samo kak info bi prav prišel, saj nič podobnega nisem še videl v živo - koliko brusiš, daš vodo spodaj ipd... (ni glih vsakdanja stvar oz. nekaj kar bi navaden smrtnik delal več kot 1x v življenju, zato sprašujem).
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
na suho.

lahko z malim fleksom..ali pa prav z masino za te zadeve. dela je..par kvadratov na uro, polno prahu.

mogoce bi ti lahko zrihtal majstra. ampak ti najames stroj, on pa za 10 na uro dela.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ne boš razložil namena in uporabe teh plastifikatorjev?
rolleyes-1.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Lej, rade volje si vzamem čas za razlago, jeba je pa ker mi časa vedno manjka. V gradbeništvu imamo n kemijskih dodatkov. Plasifikatorji so le del tega. So pa dejansko uporabni.

Da poudarim, z vidika kakovosti betona je najpomembnejši V/C faktor (to pomeni razmerje voda/cement(v kg)). Nižje ko je to razmerje, boljši je beton. In najugodnejša v/c razmerja dosežemo z uporabo plastifikatorjev/ superplastifikatorjev/hiper...

Drugače pa, za tvoj problem, moj nasvet, tudi če ga spregledaš. Jaz nebi štukal neki stari in preko novi beton. Problem je stik in debelina novega sloja. Torej, ali vse vržt ven in naredit tko kot je treba, ali pa 'nešto na pola'?