Garažna tla - samoizvedba

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.503
2.331
113
Trenutno je surov beton.
Želim 'pobarvati', položiti ??? tla. Toliko, da se ne bo prašilo in luščil beton. Sam!
Temu primerna zahtevnost in rezultat.
kako pristopiti, s čim?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
Pobrusi, kjer ni ravno, previsoko... pometi, posesaj, emulzija, barva za beton...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.087
5.764
113
blizu močvirne prestolnice
Čak mal,za Epoksi rabiš orodje, niti delo ni enostavno. Takril je še najboljši vsaj začasno, ko pride do denarja pa naj plača mojstra da položi ploščice ali da Epoksi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.882
3.909
113
Takril na tleh, sploh v garaži ne bo dolgega veka. Sicer odvisno od podlage, če je ta ok potem zna presenetljivo dobro se obnašat. Epoksi je tri range boljši za ta namen jasno.

Za epoxi rabiš mešalnik pa potencialno valjček z ježki. Načeloma so samorazlivni, tako da nekega silnega dela oz. orodja ne rabiš.

Je pa druga stvar priprava podlage, ker mora bit v nulo čista in ravna. Tu lahko uporabiš trik z samorazlivno izravnalno maso, ker je ponavadi lažje/cenejše kot brušenje (sploh če sam delaš).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.571
9.283
113
pa epoksi moraš zmešat prav, ne preveč ne premal :S
sem imel šolo doma, ko en hobuk ni piknil...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.087
5.764
113
blizu močvirne prestolnice
Takril na tleh, sploh v garaži ne bo dolgega veka. Sicer odvisno od podlage, če je ta ok potem zna presenetljivo dobro se obnašat. Epoksi je tri range boljši za ta namen jasno.

Za epoxi rabiš mešalnik pa potencialno valjček z ježki. Načeloma so samorazlivni, tako da nekega silnega dela oz. orodja ne rabiš.

Je pa druga stvar priprava podlage, ker mora bit v nulo čista in ravna. Tu lahko uporabiš trik z samorazlivno izravnalno maso, ker je ponavadi lažje/cenejše kot brušenje (sploh če sam delaš).
Rabiš dereze,pa masa je smola. Beton mora biti lepo zapeglan
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.503
2.331
113
TAKRIL.
pa je potrebno prej kaj namazat?
je nanos z čopičem, valčkom, 'samo razlitje', dvojni nanos?
Kako je to po 10 letih. moraš odstraniti v nulo, da daš kaj drugega gor?

NEPOMEMBNO - ravnost, vdolbine, kamenčki na površini, luščenje po 10 letih.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
pozabi na takril. To bo pod gumami odstopali.
Če maš pod plato hidroizolacijo daj gor ali epoktit, če maš bolj tak tak daj epoksil ali epoktit. Če je nimaš ne dajaj nič opoksija, ker se bo luščlo.
Sta pa zgoraj omenjeni epoksi barvi. Jaz mam zaj že 9 let v garaži in se nič ne lušči ali obrablja.
1/3 plošče je kot zunanju del nadstrešek in tam sem z barvo za beton barval in je pod gumami že dolgo ni več.