Samsung Galaxy S24, S24 plus, S24 Ultra

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.337
673
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Bom jaz odgovoril, ker imam Xiaomi 13Pro.
Ja, pri xiaomiju je 120W polnilec zraven.
In ne samo to, da baterija zdrži 7 ur SOT, oziroma dva dneva normalne uporabe, baterija se od 0-100% napolni v pičlih 20-ih minutah.
Ja, saj vem, da se čez noč ima telefon čas polniti. Problem je recimo, ko zjutraj preden greš v službo, ugotoviš, da si pozabil zvečer priklopiti telefon na polnilec. 5-10 minut polnjenja med oblačenjem je dovolj za celodnevno uporabo.

No to lahko sam potrdim, pa imam Redmi Note 11 pro. Iz nule do 100% cca 25 min. Res hitro. Specifikacij polnilca ne poznam, vem samo da je oranžen USB. :cool:
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
Saj to super quick charger je dober met: sam a kako je za naprej to: čez 1, 2, 3 let te 45w, 65w 120w ? glede baterija na telefonih,
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.337
673
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
jaz imam sicer telefon malo več kot leto in iskreno ne vidim nekega poslabšanja baterije, pa ga gonim tako za službene namene kot za privat. Zdrži mi od jutra do večera brez problema. Četudi ga kdaj pozabim dat polnit, ga instantno nafilam do 50-70 % zjutraj medtem ko si umivam zobe in si pripravim zajtrk. To je res blagoslov za raztreščene ljudi med katere sam spadam.. o_O
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
sj večino menjamo svoje telefon na 1 ali 2 leti - službene pa kakor dobimo . Jaz svoje s22 ultra in s23 ultra imam skoz na hitro in zelo hitro polnjenje z original samsung 45w polnilc verzija 2 - ta debelejši
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Schime

Guru
22. nov 2008
1.824
639
113
Jaz filam svoj S20+ že štiri leta na max kar lahko ( 25W mislim da). Vedno priključim zvečer in zjutraj odklopim. No sedaj recimo zadnjih 6 mesecev opazim, da baterija manj zdrži. Tko da zvečer še malo dofilam če sem čez dan bil bolj potraten.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113
sj večino menjamo svoje telefon na 1 ali 2 leti - službene pa kakor dobimo . Jaz svoje s22 ultra in s23 ultra imam skoz na hitro in zelo hitro polnjenje z original samsung 45w polnilc verzija 2 - ta debelejši
Zakaj bi moral menjat telefon na 1 ali 2 leti? Če ste polni denarja, ok, ampak povprečna skovenska plača je tolikšna kot nov s24 ultra. Ali pa ste ljudje enostavno nerazumni otroci?
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Zakaj bi moral menjat telefon na 1 ali 2 leti? Če ste polni denarja, ok, ampak povprečna skovenska plača je tolikšna kot nov s24 ultra. Ali pa ste ljudje enostavno nerazumni otroci?
Zakaj se ti s tem obremenjuješ!
Zakaj ga pa ne bi menjal!
Če mi nekaj ni všeč ali ne odgovarja to zamenjam pa če tudi na 14 dni. Enako z avtom ali žensko :p
Mogoče si pa ti samo fovšeriten otrok, ker tega ne moreš :fredi:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113
Maš prov, fouš sem...

Pa da malo razložim moje videnje. Saj sem napisal, če imaš denar, je ok, go for it. Če spadaš mednje, ne bodi užaljen. Drugače pa imamo slovenčki povprečno bolj slabe plačice, da bi si lahko privoščili menjavat paradne konje vsako leto. Ampak eni jih menjavajo kljub temu, kljub precej mizerni plači. Kako se že imenuje ta sindrom? Napoleonov prenesen v finančno situacijo, nekaj v tem stilu... WPT78 je torej pisal precej splošno, kot da je navada da to delamo povprečno vsi slovenčki.

Sicer pa vsakomur svoje. Jaz imam rad kako kvalitetno stvar v roki, priznam. Sploh kar se tehnike tiče. Ampak zakaj za vraga bi menjal zadnjega Nota10, če še vedno dela. Enako za prenosnik, avto ipd... Trenutno pišem iz Macbooka 2015. Zakaj bi ga menjal, če še dela OK. Tudi TV ni bil ob nakupu najcenejši, a temu primerno dela že 7 let. A bi ga menjal? Čemu?

To je pač moj pogled na svet. In da bi bil fouš nekomu en GSM-ček.... Ja seveda, ti pritrdim, da boš lažje spal.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Maš prov, fouš sem...

... kot da je navada da to delamo povprečno vsi slovenčki.

Sicer pa vsakomur svoje... Ampak zakaj za vraga bi menjal zadnjega Nota10, če še vedno dela. .... Ja seveda, ti pritrdim, da boš lažje spal.
No samo, da si priznal. Ja to je tipično za slovenčke. Če ne drugega si lahko ponosen, ker si ta prav slovenček ;)
Ja vsakemu svoje zato ne se obremenjevat s tem. Vseeno, če se vzdržiš takih troll postov, ker ne pašejo v to temo.
Zakaj za vraga bi menjal? Ja meni tudi S3 še vedno dela :rolleyes: Ko pa enkrat preizkusiš boljšo zadevo pa vidiš kaj vse se je izboljšalo.
Tako da, to tvoje prepričanje je ena neumnost.
 

vincenco

Pripravnik
25. jun 2009
60
38
18
No samo, da si priznal. Ja to je tipično za slovenčke. Če ne drugega si lahko ponosen, ker si ta prav slovenček ;)
Ja vsakemu svoje zato ne se obremenjevat s tem. Vseeno, če se vzdržiš takih troll postov, ker ne pašejo v to temo.
Zakaj za vraga bi menjal? Ja meni tudi S3 še vedno dela :rolleyes: Ko pa enkrat preizkusiš boljšo zadevo pa vidiš kaj vse se je izboljšalo.
Tako da, to tvoje prepričanje je ena neumnost.
Mislim, da bi bilo lepše na svetu in tudi tukaj na tem forumu, če bi bilo več strpnosti in upoštevajoče glede različnim mnenj in pogledov na določene stvari. Kar je za enega neumnost za drugega je lahko zečo v redu. Tudi "talanje" vsepovprek, da je od nekoga mnenje neumnost...mogoče je za koga? Iz kakšnega razloga pa je, je pa čisto stvar dotičnega in na splošno za vse.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Mislim, da bi bilo lepše na svetu in tudi tukaj na tem forumu, če bi bilo več strpnosti in upoštevajoče glede različnim mnenj in pogledov na določene stvari. Kar je za enega neumnost za drugega je lahko zečo v redu. Tudi "talanje" vsepovprek, da je od nekoga mnenje neumnost...mogoče je za koga? Iz kakšnega razloga pa je, je pa čisto stvar dotičnega in na splošno za vse.
Točno to.
Zakaj lahko nekateri uletijo v temo z nekim sranjem in lahko pišejo neke troll poste.
Ko pa se mu odgovori na njegovem nivoju pa vsi v jok kot 5 letni otroci.
Mal se poglejte v ogledalo preden začnete pisat neumnosti.
Bolje, da se določeni držite političnih tem, ker za drugam itak niste.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113
No samo, da si priznal. Ja to je tipično za slovenčke. Če ne drugega si lahko ponosen, ker si ta prav slovenček ;)
Ja vsakemu svoje zato ne se obremenjevat s tem. Vseeno, če se vzdržiš takih troll postov, ker ne pašejo v to temo.
Zakaj za vraga bi menjal? Ja meni tudi S3 še vedno dela :rolleyes: Ko pa enkrat preizkusiš boljšo zadevo pa vidiš kaj vse se je izboljšalo.
Tako da, to tvoje prepričanje je ena neumnost.
Ne vžigaj se. V osnovi sem odgovarjal nekomu drugemu in ne tebi.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Ja saj! Dva trolla sta se našla, da bosta srala po temi. Odgovarjaš drugemu trollu, ki je rekel, da se za nakup ne bi odločil. Smešno kaj ne.
Tema je namenjana izmenjavi koristnih informacij o telefonih omenjenih v naslovu teme, ne pa nabijanju nekih trollov.
Če nimaš kaj napisat na to temo potem se poberite iz teme. Sebi pa odprite temo "Zakaj bi moral menjat telefon na 1 ali 2 leti?"
Če bi moderator opravljal svoje delo bi že zdavnaj moral počistit temo takih postov in uporabnikov in sploh ne bi prihajalo do takih izpadov. Tako pa je greznica kakršna je.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.663
501
113
41
povsod malo
Mene S24 ni prepričal... Za toliko denarja dobiš več od drugih.
Pa ne vem zakaj v teh časih še vedno obstaja 128 Gb osnovni model.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Mene S24 ni prepričal... Za toliko denarja dobiš več od drugih.
Pa ne vem zakaj v teh časih še vedno obstaja 128 Gb osnovni model.
Ja za manj denarja dobiš pri nekaterih nekatere stvari boljše druge slabše v celoti pa je Samsung še vedno najboljši, tako da nimajo za brezveze med androidi največ prodanih telefonov. Res pa, da se te razlike iz serije do serije manjšajo.
Imaš pa izbiro, saj imaš tudi 512GB verzijo. 128GB je samo S24, ostale dva imata že v osnovi 256GB. Konec koncev je pa tudi to dovolj, če govorimo o spominu. Itak je danes vse v oblakih in po 2letih se mi spomin v telefonu ni napolnil preko 100GB šare, kaj boš torrente dol vlekel in filme shranjeval na telefonu.
Potem S24 ni pravi telefon zate.
Če že mi je bolj pomemben RAM.
Sploh ne razumem kaj bi imel preko 100GB pomembnih podatkov, ki jih konec koncev lahko na brzino izgubiš.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Ja no stvar posameznika, na 128 ne boš posnel prav veliko.
Kot rečeno nikoli se mi v cca 2 letih ni spomin napolnil čez 128GB. Sploh pa nočem imet ne vem koliko pomembnih podatkov na telefonu kjer jih zelo hitro lahko izgubiš. Ne pa vem kaj snemate filme v 8K al kaj in jih potem hranite za ogled na telefonu.
Seveda, če pa ti je to prioriteta imaš pa potem izbiro večjega pomnilnika. Pri modelu S24 je to 512GB.
Osnovni model je pa pač za osnovne uporabnike temu primerna je tudi cena in to je pri vseh znamkah enako.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.663
501
113
41
povsod malo
Kot rečeno nikoli se mi v cca 2 letih ni spomin napolnil čez 128GB. Sploh pa nočem imet ne vem koliko pomembnih podatkov na telefonu kjer jih zelo hitro lahko izgubiš. Ne pa vem kaj snemate filme v 8K al kaj in jih potem hranite za ogled na telefonu.
Seveda, če pa ti je to prioriteta imaš pa potem izbiro večjega pomnilnika. Pri modelu S24 je to 512GB.
Osnovni model je pa pač za osnovne uporabnike temu primerna je tudi cena in to je pri vseh znamkah enako.
Meni je 128 za best od the best kar lahko Samsung ponudi mimosun.
Jaz iz starega telefona skopiram vse na novega.
Rajši imam, da mi ni potrebno skrbeti kaj bom izbrisal kot pa eh sej je vseeno imam še 256-512 gb prostora.
Oblaku pa be zaupam najbolj. Spremenijo pogoje in puf gre vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay