samsko življenje VS veza/družina

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Ares pravi:

ja, se strinjam.



"Ampak zaupanje se zgradi na zaupanju."

res je. Ampak če oseba že vnaprej daje možnost da gresta čez nekaj časa lahko narazen, bo to partner vzel kot ene vrste napoved za razhod in se začetno zaupanje v osebo takoj podre. In potem sploh do te "gradnje" zaupanja ne pride.

In veliko žensk to dela. Ne vse, veliko pa.




Če poslušaš to od partnerja, potem si ustvariš dodatno blokado in rezervo v glavi (nad neko zdravo rezervo)..., kar pa spet ničemur ne koristi... Pa še motivacijo zgubiš.
 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Pa si že imel kdaj izkušnje s tem,..čisto tako iz firbca me zanima....se zaupanje sploh lahko povrne? Ne glede na to, ali si bil v položaju, ko si izgubil zaupanje ali pa je bila to partnerica?

zaupanje se nikol ne more povrnit neglede na to koliko se sam trudiš da bi se. Nikoli ne boš nazaj dobil tistega začetnega zaupanja. Lahko pa sama sebi lažeš da mu spet zaupaš, ampak vsi vemo kako je s tem.

Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Pri meni je bile enkrat tako, da mi že v osnovi ni zaupal,...pa popolnoma brez krakšnihkoli povodov,...samo on je bil tista varianta, ki si jo zgoraj omenil (psiho in bolestno ljubosumen), ker je bil največkrat slišan stavek :" Jaz bi tebe najraje nekam zaklenil, da mi ne boš pobegnila"
stupid-1.gif
In posledica je bila, da sem se pobrala....Enkrat sem pa tudi jaz zgubila zaupanje, ker se ga parkrat dobila na precej velikih lažeh in se nisem mogla znebiti občutka, da mi bo slej ko prej začel lagati tudi v vezi z nama in zaupanja nikakor nisem mogla povrnit,...

Če smem vprašat, na kakšnih lažeh si ga dobila? Da je kao bil pri nekem kolegu, pa ga dejansko tam ni bilo ali kaj podobnega?
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Jst mislim, da je potrebno jemati v zakup to, da se s človekom s katerim se zdi, da sta "made for each other", lahko čez leto, dve ali 15 let razideš, ker vajini interesi pač niso več isti.

Tukaj se moram strinjat z Bitch_inside. Ampak očitno eni niste razumeli kaj je mislila s tem. Če jo prav razumem ni blo mišleno kot da greš v vezo s tem da bo verjetno tako ali tako propadla čez nekaj let in se ti jeb.e. Pomoje je mislila tako da se to lahko zgodi, kljub temu da se ti potrudiš po svojih najboljših močeh ampak to vseeno ni dovolj. Ljudje se čez leta spreminjamo. In mogoče dva, ki sta danes skupaj srečna in se dopolnjujeta, čez par let ne bosta več ista človeka in bo ta sprememba vplivala tudi na njuno vezo in ljubezen. To se skos dogaja in se skos bo. In tega sploh ni treba povdarjat ampak je že dost zavedanje, da se to lahko zgodi in glede tega ne zganjaš panike in živiš v zanikanju ker se ti tak scenarij ne dopade. Še enkrat... ni nujno, da do tega pride. Ponavadi vsi štartamo z ljubeznijo, najboljšimi željami in dobro voljo, končamo pa ne vsi tako. Njabolj so mi smešni ljudje ko izjavijo "nisem si mislil da se to lahko zgodi meni". Vse se lahko zgodi vsakemu. Tako kot najlepše stvari, kot tudi najgrše stvari. Ko se s tem sprijazniš potem bolj ceniš (se jih bolj zaveš) lepe trenutke v življenju, tisti padci v življenju pa tudi niso več tako boleči.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Ne boš verjela, ampak dosti žensk reče to. Mogoče celo nevede.

recimo:
teče en pogovor o vajini daljni prihodnosti, pa recimo pade komentar, da ni nujno da bosta skupaj...

primer (recimo po 2 letih veze):
on: ljubica, a bi šla za 5. obletnico najine veze na <vstavi poljuben kraj>?
ona: kako si pa tako prepričan da bova še skupaj?

nekako tako...lahko pa je "sporočilo" še bolj prikrito.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
" Ampak očitno eni niste razumeli kaj je mislila s tem. Če jo prav razumem ni blo mišleno kot da greš v vezo s tem da bo verjetno tako ali tako propadla čez nekaj let in se ti jeb.e. Pomoje je mislila tako da se to lahko zgodi, kljub temu da se ti potrudiš po svojih najboljših močeh ampak to vseeno ni dovolj. Ljudje se čez leta spreminjamo. "

Noben ne govori da se ti "je*e" za zvezo, ampak še vedno je nekakšna blokada. In to je prva napaka pri gradnji dobre zveze. To, da se ti "pripravljaš" na razvezo še predno imaš trdno zvezo je zelo narobe. Ker avtomatično obsodiš zvezo.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Uff, od tega je že nekaj časa nazaj,..trenutno se spomnim samo prve...je bila ravno situacija o kateri je govora...enkrat ga pokličem, če imava kake plane za petek, reče da ne, pa jaz v redu, grem s prijateljico v kino, nakar v jezi butne dol slušalko,...si mislim,..ma klinc te gleda, jst grem,...pride čez kako uro k meni kao ves sesut, zakaj moram it, da me je hotel presenetit, da je zrihtal karte za predstavo v gledališču, da bo očitno zdaj mogel it sam, potem pa še sam na večerjo...nisem nič trznila, ker sem mela že poln kufr teh njegovih for....grem v kino, mi kolega sporoči, da ga je videl z družbo v enem lokalu na biljardu,...drugi dan me bivši kliče in mi pove, da je blo ful dobr na predstavi, edino na večerji mu je blo dolgčas,...jst komi zadrževala smeh, ampak nič trznila,...me kliče čez pol ure, da se je zlagal in da je na predstavo peljal svojo bivšo
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Grisbi, tale je pa močna. V takega človeka bi jst takoj izgubila zaupanje. Ker sem človek, ki 100% zaupa, komurkoli. Če mi nekdo nekaj govori, mu verjamem (ne iščem razloga zakaj mu ne bi), dokler se ne izkaže drugače. Oz. se potrdi. In situacija kot je tvoja, je več kot dovolj, da ne zaupam nikoli več.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
In to je prva napaka pri gradnji dobre zveze. To, da se ti "pripravljaš" na razvezo še predno imaš trdno zvezo je zelo narobe. Ker avtomatično obsodiš zvezo.

Ni se treba nič pripravljat ampak se tega preprosto zaveš. Očitno smo si ljudje različni in takšne stvari lahko za nas predstavljajo ovire ali pa ne. Mene osebno to nič ne potre, če se pogovarjava z mojo o najini prihodnosti in se oba zaveva da obstaja tudi možnost, da čez x let ne bova več skupaj in glede tega ne delava panike. Upam, da se to ne bo zgodil ker se mava rada, se dobro razumeva, rešujeva probleme skupaj in brez panike, se ne omejujeva, sva poštena drug do drugega. Ampak to je danes. Kaj bo čez 5, 10, 15 let nevem in bi lagal, če bi rekel, da bo sigurno vse v redu in bova srečna do konca svojih dni. Vem, da si oba to želiva in upam da se bova oba trudla, da tudi bo tako. Ampak vseeno obstaja možnost, da se življenje odvije drugače in tega ni treba zanikat.
Jaz osebno nisem tak tip človeka, da bom planiru po dveh letih veze kam bova šla za najino 5. obletnico in potem ugotavljal če bova še skupaj. Lahko da bova lahko da ne. Če ne bova več srečna skupaj in situacije ne bova znala rešt, greva raj narazen. Ampak s tem se ne ukvarjam kaj bo čez 3, 5, 10, 15 let. Pomebno je da "danes" narediva tako da se bova oba počutila dobro in se bova imela lepo.

Zvenim kot dr. Phil.
wink-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Planiranje je nujno potrebno. zakaj?



poglejmo recimo samo eno (zelo pomembno) stvar, ki doleti vsakega izmed nas (no, vsaj večino):



stanovanje / hiša



zdaj, imaš 2 opciji:

1. da sam šparaš za stanovanje/hišo.

2. da skupaj s punco šparata za stanovanje/hišo.



vsekakor bosta to morala planirati za več kot 1 leto vnaprej.



primer za potovanje je bil namenjen bolj za to, kako recimo zbijaš partnerju zaupanje in pa voljo do zveze.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Prijatelje (recimo temu kontakt) moraš obdržati! To je bistvo..ker na dolgi rok vsi končajo v neki zvezi, torej lahko to prijateljstvo ohranjaš.

Seveda pa se intenziteta stikov počasi zamnjšuje...dokler sta še dva še gre (je časa dovolj), počakaj da nehata trenirat in nastreljata prvo bitje....takrat poišči tole temo pa napiši kako je s časom, ter prijatelji
smile-1.gif
.

ko si samski se lahko dobivaš praktično vsak dan, na vsak način pa konec tedna...ko si s partnerjem (če ravno nimata istih prijateljev) pač greš kam sam, malo h tvojim frendom, malo k partnerjevim (enostavno ne moreš biti povsod!)...kar enostavno prievede do manj stikov>....ko je pa družina tu, pa po možnosti še kak puf (kar zgolj pomeni da ravno povsod finančno ne znese iti) pa se te vezi počasi zlijejo z okolico....Tako da na koncu prideš nekje na 1 x mesečno, pa še to ti ne snese vedno. Na vsak način pa...dokler imaš čas (pa tudi kdaj si ga je rteba izoriti) le ohranjaj redni stik s prijatelji (plsoh tistimi 'ta pravimi').

ampka kot vedno..dokler nisi sam na tem...težko pametuješ. Če bi mene vprašal nekdo isto reč pred 5 leti..bi bil odgovor povsem drugačen.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Povsem razumem kaj hočeš povedati. In se tut sama zaveda, da ko bo enkrat družina, da bo zelo težko it vsak teden po službi na kavico.
wink-1.gif
Še vedno pa mislim, da si je treba vsake toliko vzeti čas za svoje prijatelje in se z njimi dobit. Res, da mogoče bolj redko, ampak vsakršen stik je treba ohraniti. Da se vse, če je volja dovolj velika.

S tem, da ko si z nekom v vezi, ne bi smelo biti problemov s časom in če želiš na kavo, greš - moraš it.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
največji greh je, če pretrgaš veze s kolegi/prijatelji!

absolutno.
sam razlika je, ali jih pretrgaš, ali jih zmanjšaš.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Meni nekako veza ne potegne. Nevem no, imam hud odpor do držanja rokic,
pa ožanja, pa objemanja sred mesta, v osnovi bi jas samo kavsal pa v lape tišal
redface-1.gif


Nekak sem se odločil, da bom se naslednjih 7 let skušal nažgat vse kaj bo dalo,
neizpustit nobene čage, it na morje 2x na leto, pa smučat ipd... Skratka uživancija do
amena, otroke bomo meli pri 30 tih, ko mi bo začelo v glavi normalno špilat.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Če hočem zamenjat avto, predčasno poplačat puf, je treba mal šparat. Tko, da raznorazna preseravanja s potavanji na drug konc sveta, 3x letno na dopust in žuranje non stop, odpadejo.

Imam druge prioritete kot ti.