samsko življenje VS veza/družina

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Prenašam temo iz skupnega življenja.

Vidim, da nekateri "prenehate živeti", ko imate partnerja, družino. Pa me samo zanima: ali se vam ne zdi, da je potrebno obdržati tudi staro družbo in s tem vsake toliko zamenjati "bojno polje"? Pa ne mislim s tem, da potem vsak teden na polno žurate in potem dva dni zdravite mačka.

Kako organizirate svoj prosti čas, če lahko temu tako rečem, ko imate familijo?

Nimava še družine, vendar imava vsak svoje prijatelje. On pozna moje, jaz njegove. Občasno se tudi skupaj družimo, pa vendar so to le njegovi frendi in one moje frendice. Imam 4 dobre prijateljice, s katerimi se dobim enkrat mesečno (odvisno od časa), po službi gremo na kavico. Žurat sploh ne hodimo več. Dosti smo v stikih. Ne vem, tudi, ko bomo imele družine (nekako smo vse enako stare in bo počas tut familija), se bomo občasno dobivale na kavi. Človek mora imeti svoje prijatelje.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Jst mislim, da je potrebno jemati v zakup to, da se s človekom s katerim se zdi, da sta "made for each other", lahko čez leto, dve ali 15 let razideš, ker vajini interesi pač niso več isti. Tukaj je zelo pomembno, da veš da se lahko na nekoga obrneš in si bo kdo vzel čas zate, kar je takrat, ko odpikaš vse prijatelje zaradi tipa/bejbe zelo težko.
LP
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
misliti na to: "katerim se zdi, da sta "made for each other", lahko čez leto, dve ali 15 let razideš, "

je res "taprav" uvod v novo zvezo
crazy1.gif

še bolje bo, če boš svojemu partnerju to non-stop naprej metala! Boš videla kako zelo te bo ljubil zarad tega
crazy1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Sej to je tudi meni neumno. Naredila sem tako pri prvemu tipu s katerim sem bila 5 let. In potem je bila zadeva precej čudna, tako zame kot za njih. Ampak takrat sem se odločila, da bom temu naredila konc. Poleg tega je tudi za vezo dobro, da gresta vsak po svoje mal in zamenjata rutino in temu pogojene pogovore.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Res je.
Prijatelje iz samskega obdobja je treba obdržat za vsako ceno in vzdrževati stike vsaj 1x mesečno (s tem mislim, da je treba it vn, se mal pogovort, spit kak pir in se mal pozabavat), kljub morebitnemu nasprotovanju (ali celo poskusom prepovedi
crazy1.gif
.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
še bolje bo, če boš svojemu partnerju to non-stop naprej metala! Boš videla kako zelo te bo ljubil zarad tega
crazy1.gif

Se znaš morda v kakšnem bolj umirjenem "tonu" dopisovati??
Sploh ni potrebno navedenega razlagati in naprej metati, dovolj je že zavedanje, da lahko obstaja življenje tudi brez njega.
uf-1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Ogroža je ne, samo ni sposoben dojeti zakaj bi ženska sploh hotela sama na kavo. Si prav predstavljam, da je eden tistih tipov, ki ti na vsakem koraku sledijo kot senca.
uf-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:

Ares, povej mi ti, ki mi zgledaš pameten.



A če greš ti ali tvoja partnerka, enkrat na teden s kolegom/kolegico na kavo, a je to preveč, ogroža zvezo?




sem ti že povedal (če bi brala moje poste v eni drugi temi) da je to vredu enkrat na teden. V prejšnji temi pa je bilo govora večkrat na teden - sorry, ampak s tem se pa ne strinjam.
 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Ogroža je ne, samo ni sposoben dojeti zakaj bi ženska sploh hotela sama na kavo. Si prav predstavljam, da je eden tistih tipov, ki ti na vsakem koraku sledijo kot senca.
uf-1.gif

ne moreš preko svoje kurje pameti, kaj ne?
crazy1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.409
113
v lokalni ostariji
he he....

dragi moji... samsko zivljenje je nekaj veza nekaj drugega... ko pa se ustvari DRUZINA se pa zivljanje spremeni...

na zalost...

se cisto strinjam s aresom... ne morte bit prasice pa rect ja kaj pa ce se bova rasla... ce je tak ze uvod v vezo pol bo vse skup ena veliiika revscina...

se pa se popolnoma strinjam s DEkco... treba je vzdrzevat stike s prijatelji... ker ce je prijatelj pravi ni samo zato da gres na pir ampak da se kaj pomenis... vsega pa tudi ne mores razcistiti s partnerjem...


aja pa ponavadi punce na veliko prepovedujete izhode...
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Trenutno sem še v fazi, ko tipi pridejo in grejo, prijatelji pa ostanejo, ... tako da poskušam več ali manj uspešno balansirati med obema "svetovoma"...ko bo pa čas pokazal, da je nek partner tisti "the one", s katerim si bom ustvarila neko družinsko življenje, me bodo pa itak razmere in moje prioritete prisilile, da se ti stiki omejijo, vsekakor pa ne prekinejo.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
ni človeka (no, razen psihičev) ki bi zahteval da popolnoma prekineš stike s frendicam.
Močno pa dvomim da bo partner mirno požrl dejstvo da bi ti bila večkrat s kolegico kakor pa z njim.
wink-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
se strinjam.

obstaja pa še ena možnost glede prepovedi "izhodov": da ti partner/ka ne zaupa. Za pridobitev zaupanja pa je ponavadi naša lastna krivda in ne od partnerja ki ti prepove - da takoj dodam: normalno da obstajajo ljudje ki so bolno ljubosumni, ampak to je pa že druga zgodba.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ampak zaupanje se zgradi na zaupanju. Če pač človeka ujameš na laži, mu ne moreš več zaupat. Ne moreš pa npr. človeka obtožit, da laže, zato ker gre na kavo. Čist za primer. O bolni ljubosumnosti raje ne bi.

Če želiš z nekom nekaj ustvarjat, je logično, da ne boš pol sam okol hodu žurat, pa vsak dan zvečer ven - sam. Ampak osebna svoboda pa vseeno mora biti...
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Pa si že imel kdaj izkušnje s tem,..čisto tako iz firbca me zanima....se zaupanje sploh lahko povrne? Ne glede na to, ali si bil v položaju, ko si izgubil zaupanje ali pa je bila to partnerica?

Pri meni je bile enkrat tako, da mi že v osnovi ni zaupal,...pa popolnoma brez krakšnihkoli povodov,...samo on je bil tista varianta, ki si jo zgoraj omenil (psiho in bolestno ljubosumen), ker je bil največkrat slišan stavek :" Jaz bi tebe najraje nekam zaklenil, da mi ne boš pobegnila"
stupid-1.gif
In posledica je bila, da sem se pobrala....Enkrat sem pa tudi jaz zgubila zaupanje, ker se ga parkrat dobila na precej velikih lažeh in se nisem mogla znebiti občutka, da mi bo slej ko prej začel lagati tudi v vezi z nama in zaupanja nikakor nisem mogla povrnit,...
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
ja, se strinjam.

"Ampak zaupanje se zgradi na zaupanju."
res je. Ampak če oseba že vnaprej daje možnost da gresta čez nekaj časa lahko narazen, bo to partner vzel kot ene vrste napoved za razhod in se začetno zaupanje v osebo takoj podre. In potem sploh do te "gradnje" zaupanja ne pride.
In veliko žensk to dela. Ne vse, veliko pa.