SamKnows speed test

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
Kje je pravzaprav poanta tvojega vprašanja? Moj Samknows router funkcionira čisto ok, kvečjemu bo kmalu težava da bo postal ozko grlo...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
??? Poanta?? Folk se prijavi na test, dobi router in ga pol ne priklopi. Povej mi kje je tu poanta?

smile-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
Tisti, ki smo že dlje v tem smo šli v to zato, ker je bilo sprava rečeno, da bo projekt trajal do novembra in ker ta škatlica že dolgo kuri malenkost elektrike in od nje ni neke uporabne vrednosti ni greh, če se razmišlja kaj bo z njo kasneje. Sicer jo bom še en čas pustil, potem bom pa resno razmislil o predelavi v navadni router. Sploh, če bo postala ozko grlo pri prenosih iz interneta.

Tisti, ki pa so šli v projekt in sploh niso nikoli priklopili te "škatlice" pa so to storili zato, da so prišli do zastonj routerja. Čeprav v pogojih piše, da je treba routerje ob odstopu od projekta vračat, vendar doslej še nisem slišal za primer, da bi kdo dejansko vrnil router.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Ce sam povem po pravici, niti prave volje nisem nasel, da bi zadevo zmontiral. Prijavil sem se itak par let nazaj, vmes pozabil na to. Router imam pa enak svoj, kot sem ga prejel.
smile-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
>> Sploh, če bo postala ozko grlo pri prenosih iz interneta

Kako ozko grlo? jaz ga imam priklopljenega med TV in router, da mi po nepotrebnem ne zaseda prostega porta na routerju, hkrati pa ne moti mreže. sicer sem se pa tudi jaz prijavil na test zgolj zato, da bi (nekoč) dobil zastonj router, tako da čakam na konec akcije.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
Malce se boš najbrž še načakal, kot kaže nimajo namena kar tako odnehat. Ozko grlo zato, ker se bomo letos zelo verjetno selili na optiko in takrat bo ta 100 Mbit routerček postal nekoliko tesen. Jaz ga imam priklopljenega med Switch in Router, vendar imam pri meritvah malce čudne podatke, ker sistem ne vidi uporabe SiolTV, ki je ravno tako v omrežju in mi posledično kaže nekje 2,5 Mbit nižjo hitrost, ko meri.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
Hm, tudi možno. Nekako sem bil prepričan, da sem nekje prebral, da mora iti ves promet čez njega (zato je tudi v passthrough načinu), da vidi kdaj ni obremenitve omrežja in takrat dela meritve.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Priključen mora biti za routerjem, nanj pa žično vsaj en PC. Brezžične funkcije nima.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
Saj moj je za routerjem in pred stikalom torej gre ves promet čez njega. Brezžično omrežje na njem pa naj bi funkcioniralo tako, da spremlja omrežja v okolici in gleda koliko je prometa na njih, da ne dela testa, ko je omrežje obremenjeno.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Da niso mogoče različna navodila za različne modele? Na mojem TP-Linku je pisalo, da ga je treba priklopit na obstoječ router, na njihovi spletn istrani pa piše tako, kot je priklopil Daniel (pod Installation FAQ): https://www.samknows.eu/faqs/

Meni sicer meri pravilno, linije ne obremenjuje, rezultati so točni...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
Tvoji so točni, moji pa zmanjšani za pasovno širino, ki jo pobere IPTV. Moram malo poklicat na Telekom če je kaka varianta, da se dvigne sinhronizacija za pasovno širino ene televizije.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Problem je, če si omejen zaradi slabe sinhronizacije. Potem ti IPTV odžira internet.
Pri meni je meritev kar točna - občasno tudi sam opravim speedtest. Imam pa zelo dobro sinhronizacijo na bakru.
Internet je zelo blizu naročenemu ( 20 / 2 ).
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
Tako, urejeno. Poklical na Telekom in so uredili, da imam sedaj tudi ob gledanju Siol TV dovolj sinhronizacije, da je internet še zmeraj 15/2 oziroma je realno bolj 15/1 zaradi razdalje. So pa grafi na Samknows strani kar precej uporabni za diagnostificiranje povezave
smile-1.gif


Obenem sem kontaktiral tudi Samknows naj mi pošljejo drug router,, ker ima tale samo 100 Mbit porte in so rekli, da bojo. Obstoječega pa lahko obdržim oziroma odstranim na ekološki način.
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Obenem sem kontaktiral tudi Samknows naj mi pošljejo drug router,, ker ima tale samo 100 Mbit porte in so rekli, da bojo. Obstoječega pa lahko obdržim oziroma odstranim na ekološki način.

Mislim, da bodo v naslednjih minutah tudi iz moje strani dobili enak mail
evil.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
Hja no, moraš imeti tudi nek dober razlog, kot je npr. selitev na optiko ali kaj podobnega
smile-1.gif
Dvomim, da delijo kar tako.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
To je res, ampak jaz dejansko nameravam na optiko v naslednjih mesecih. Čakam še na IPTV pri Teleingu ☺
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
To je res, ampak jaz dejansko nameravam na optiko v naslednjih mesecih.

Jaz tudi nameravam iti na optiko takoj, ko jo bo prvi ponudnik pripelje do nasih krajev... samo se ne vem, ce se bo to zgodilo se v tem tisocletju ali bo treba cakati dlje
smile-1.gif
... Jaz sem Samknows skatlo odklopil lani spomladi, ko je minilo dve leti od priklopa... in ko sem optimiziral stevilo skatel in kablovja ...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Js sem se tudi včeraj odločil, da bom imel dovolj testa in ker ravno rabim en router sem si ga prefleshal in je fajn zamenjava za prejšnjega WR741ND.