SamKnows speed test

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Hvala za info.
Ko bo konec akcije, bom pa kar moral v akcijo.
Imam doma že TL-WR740N in mi z zadnjim FW deluje odlično. Mi preko njega dela brez problema IPTV žično in berzžično hkrati z povezanimi večimi napravami.
Bomo videli, kakšen bo njihov router.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Kaj pa v primeru, da tega routerja ne priklopis? Ali pac takoj preflashas? Sam sem ga prejel danes.. N600
smile-1.gif
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Jaz imam njihov router že več kot pol leta zapakiranega v škatli in ni bilo nič. Niti aktiviral ga nisem. V prvih dveh mesecih sem dobil nekaj auto-generated mailov, da SamKnows box še ni aktiven in kako ga priključit, sedaj pa se je nehalo. Bo očitno treba res poskusit flashat.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Ne bodite takšni balkanci in ga pustite priklopljenega do konca novembra. Ker nas bodo v prihodnje skenslali s takšnimi akcijami.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.191
25
48
Ker ste tu zbrani sami poznavalci in ker je ravno govora o routerjih Tp link imam vprašanje za vas. Kljub drugačnim nasvetom, sem vseeno kupil router Tp link WDR 4300. Ko se od routerja oddaljim nekaj metrov, hitrost pade pod vsako razumno mejo, tako, da je router za wi-fi oddajanje praktično neuporaben. Poizkusil sem še s dd-wrt firmwarom, pa je isti šmorn. Ima kdo kakšen predlog, kaj bi še lahko naredil, ali ga enostavno zapakiram, pošljem nazaj in vzamem nekaj drugega?
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Poglej na njihovo spletno stran in preveri, če imaš za njega novejši FW kot je sedaj na njem.
Meni je novi TL-WR740N delal katastrofalno. Skoro vsako jutro sem ga moral izključiti, da se mi je WiFi vzpostavil, pa tudi pri torentih je včasih mrknil.
Po nadgradnji na zadnji FW original, pa mi deluje brez problema. Ga lahko obremenim z večjim številom brezžičnih in žičnih naprav z torenti in IPTV, pa mi še ni počepnil. V stanovanju čez dve stene (cirka15) je WiFi-ja ene črtice manj.

Kaj pa nastavitve? Si kaj preveril, koliko sosedov deluje na istem kanalu - lahko pride do prezasičenosti kanala (prestavi na popolnoma prazen kanal, seveda če ga imaš).
 
Nazadnje urejeno:

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
@WeWatchingYou - to imam že dolgo na telefonu in mi je pri kolegih, ki so imeli motnje z WiFi-jem kar nekajkrat pomagalo razvozlati problem.
Bo moral tudi @marc v tako akcijo preverjanja ali pa nadgradnja FW.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.191
25
48
Vsem hvala za nasvete, @WeWatchingYou aplikacija je zelo uporabna, da je wi fi domet slab ni kriv noben drug uporabnik, ker sem na omrežju sam. Edino, če na prenos vpliva printer, ki je na istem kanalu, vendar kakor sem nekje prebral, da printer na to nima vpliva. Firmware imam zadnji, preizkusil sem kar nekaj različnih nastavitev, vendar ni opaznih sprememb, prav tako ni nobenih izboljšanj z dd-wrt firmwarom. Je res da dd-wrt sploh ne razvija več, Tomato pa za Tp link ne dela firmwara? Pri samih nastavitvah res ne vem, kaj bi še lahko naredil, edina varianta je ta, da ruter prestavim na drugo mesto, kjer bo do vseh odjemalcev razdalja približno enaka.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Rekel si , da si na omrežju sam - to mi ni preveč jasno kaj s tem misliš. A to pomeni, da samo ti zasedaš kanal v svoji okolici.
Router daj na neko bolj odprto mesto v stanovanju (da ni kje v kaki omari, pod mizo, pa še kakem čudnem mestu).
Če je pa hiša z debelimi zidovi, železobetonskimi stropi je pa sploh ubijalec WiFi signala.
Še nekaj, če imaš router kje blizu mikrovalovke, ga premakni od tu (bližina mikrovalovke ima zelo velik vpliv na WiFi).
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.191
25
48
Kar se tiče omrežja, stanujemo v privat hiši, niti sosedi niso tako blizu, zato mi je razumljivo, da vidim samo svoj signal. Ruter sem že sedaj postavljal na mesta, kjer naj bi bil signal najboljši, tudi za mikrovalno sem ugotovil, da moti wi fi. Res ne vem kaj naj naredim, saj dvomim, da bi z drugim ruterjem dosegal boljše rezultate.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Če je router še v garanciji, ga odnesi na servis.
Če pa imaš možnost sposoditi kakega od kolega, si sposodi za testiranje, samo da vidiš kako deluje.

Upam, da tega routerja nisi nastavljal s pomočjo CD-ja, ki ga dobiš zraven. To se običajno ne obnese.

Ta tema je kar preveč zašla in če rabiš še kako pomoč bo najbolje, da poiščeš primerno temo ali pa odpreš svojo.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Očitno ga jaz dobim danes, saj je pošiljka že 2 dneva v slo, pa mi še niso uspeli dostavit. Po koncu testnega obdobja se bo dalo poflashat tale N600?