SamKnows speed test

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.137
2.479
113
Da se ga postaviti v tovarniško stanje (ali OpenWRT, DDWRT...).

http://blog.nyr.bz/hacking-the-whitebox/

Sicer pa naj bi bilo letos novembra konec projekta, če se ne odločijo, da ga bodo še podaljšali. Sam imam priklopljen WhiteBox med router in switch in pač ves Wireless promet gre mimo njega, zato morda meritve niso popolnoma točne, je pa tudi res, da kaj dosti wireless prometa ne ustvarim.
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
SamKnows ne testira takrat, ko ti prenašaš.
"We do not collect any personal browsing data that passes through the device. The Whitebox checks your bandwidth usage to decide whether to postpone the tests – for example, if you’re downloading a large file – in order to prevent any skewed test results. The Whitebox simulates the act of browsing to common websites in order to produce a metric for browsing speed rather than use your own browsing."
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.137
2.479
113
Kaj si dobil? 741ND? Saj ko ga enkrat zmontiraš praktično pozabiš, da je tam.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
741ND ja. Mah kaj me ne moti, še en 24/7 požiralec elektrike in oddajnik sevanja
tongue-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
You lucky bastard... Zdaj ga pa priklopiš iz LAN porta na obstoječem routerju na WAN na tem novem in na novega vse 'žične' računalnike. Preko starega pa še dalje wireless.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Verjetno si s sprejetjem splošnih pogojev tega programa, zakonsko dolžan pustiti firmware pri miru dokler se projekt ne zaključi.

Conditions:
Not to unplug the unit or your ISP’s router unless I’m away for an extended period of time.
Not attempt to reverse engineer or alter the unit.

If I would like to quit the project, do I have to hand back the Whitebox?
Yes. If you would like to leave the project, we will require you to return of the Whitebox.
 
22. jul 2007
12.853
1.329
113
123
Jaz sem tudi danes dobil sporočilo, da mi ga lahko pošljejo.
Me pa zanima ali res ne dela na njem wireless del
sprasujem se.gif
, ker bi ga potem lahko uporabil kot extender- dostopno točko in pokril wi-fi luknje v hiši.
V nasprotnem primeru je bolje, da ga dobi kdo drug ker mi je brezveze da samo kuri štrom in nimam nič od njega.
tongue-1.gif
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
WiFi na njem ne deluje. V njegove nastavitve ne moreš priti.
Se ga priključi na modem, na njega pa svoj router in PC-je.
Predno sem se prijavil, sem imel zelo nihajoč internet. Kmalu po priključitvi je pa hitrost zelo enakomerna.
Vsak mesec dobiš e-mail s podatki v obliki diagramov za tvojo povezavo v obdobju enega meseca.

SamKnows routerja ni mogoče dati drugemu, ker je vezan na tvojo lokacijo, ki si jo dal v prijavi (podatke pošilja v center).
Po končani akciji pa ostane tvoj. Bo še zanimivo, ko se jih bo poskušalo odkleniti in predelati.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Danes prejel tplink wdr3600. Če bo res trajalo le do novembra, ga bomo kmalu lahko preflashali.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Imam že leto in pol njihovega TP Link-a WR741ND.
Me zanima, če bodo po končani akciji oni poslali kako datoteko za odklepanje ali flešanje.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

meni so napisali, da ga posljejo takoj, ko potrdim par bedarij. se sploh splaca zajebavat?