Rupnik

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.664
258
113
@
Se strinjam.
Kdaj oz. kdo bo pa "razčistil" zgodovino od 1945 naprej?
Povojne poboje civilistov pa to...
Pri nas le-to še vedno (ne)razrešujejo komunistični revolucionarji, oz. njihovi ideološki nasledniki.
Ob odkritju prvih masovnih grobišč po letu 1991, je bilo veliko izvajalcev teh zločinov še živih in kar ni bilo "volje"(?), da bi koga vsaj obtožili in izvedli kakšen sodni proces.
Četudi bi ga na koncu oprostili, oz. zaradi starosti, ne ravno strpali v keho.
.
Torej, samo neka simbolna obtožba/obsodba.
Ampak ne, niti tega do 2020 nismo uspeli "razčistiti".
Očitno res nismo narod.:zavijazocmi:

in kako naj mi razcistimo, ko pa noben ni bil zraven, niti nihce ne ve tocno za kaj in kdo lezi v teh jamah?

in Demz, zakaj ti obujs te teme? dokler boste taki nostalgiki to na plano vlačili, ne bomo preboleli tega in sli naprej.

al se slucajno volitve blizajo?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.110
3.420
113
in kako naj mi razcistimo, ko pa noben ni bil zraven, niti nihce ne ve tocno za kaj in kdo lezi v teh jamah?

Res težko, ja.
Po moje ni drugega kot, da se ustanovi kakšna nova komisija, ki bo ugotovila, da so posamezniki, katerih trupla ležijo po vseh povojnih grobiščih od Hude jame naprej, delali skupinske samomore. :zavijazocmi:
.
In dokler bomo imeli posameznike, ki bodo v javnosti ne-sankcionirano izjavljali "še premau s(m)o jih pobil", "v Hudi jami je spet plac - by Godnič" itd... ...do takrat "ne bomo vedeli" kdo in zakaj tam leži.
.
Ampak OK tudi, če rečemo "mrtvi so itak mrtvi" - ampak veliko njih ima žive sorodnike, pri nas in v tujini.
Si zamišljaš kako se oni počutijo, ko leta 2020 njihova lastna država še vedno ne zmore rehabilitirati njihovih, pred davnimi leti, brezpravno (po vojni) pobitih svojcev?:zavijazocmi:
In to danes, ko "smo občutljivi ko sto mater", da le nebi s čim užalili kakšnega LGTBQxxxx- ca, muslimana itd... ...na čustva svojcev po vojni brezpravno pobitih ljudi pa "država" pljuva že 75 let. In še kar ne misli nehati.:zavijazocmi:
 
Nazadnje urejeno:

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.027
3.777
113
Ljubljana
hmpg.net
Če likvidatorji ( pa niti ne izvrševalci, temveč naročniki) niso bili kaznovani, to niti najmanj ne opravičuje dejanj kolaboracije, ki jo je nedvomno zagrečila medvojna slovenska oblast.

1. komu so prisegli
2. kdo jim je dal orožje
3. s kom so koordinirali vojaške akcije
4. komu so predajali ujetnike
5. kje so koordinirali politično delovanje

Glede na fotografije (nekako mi gre težko, da verjamem "izjavam prič" v primeru zgodovinjskih dogodkov, ker je Nova zaveza najboljši dokaz kam to pripelje) in ostale dokumente, ki so na voljo v vpogled v vsakem muzeju, je precej jasno, zakaj bi Rupnikova sodba morala obstati, tako kot stojijo sodbe vseh kolaborantov v zahodni Evropi, kjer je demokracija, redno pa padaja na vzhodu, kjer se trenutne oblasti trudijo zanikati izdajo nekaterih, ki pa so ravno tem oblastem za vzgled.

Sodno bitko so Rupnikovi nasledniki dobili, zgodovino bodo pa težko spremenili (razen, če se ne bliža 1984)
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.664
258
113
Res težko, ja.
Po moje ni drugega kot, da se ustanovi kakšna nova komisija, ki bo ugotovila, da so posamezniki, ki katerih trupla ležijo po vseh povojnih grobiščih id Hude jame naprej, delali skupinske samomore. :zavijazocmi:
.
In dokler bomo imeli posameznike, ki bodo v javnosti ne-sankcionirano izjavljali "še premau s(m)o jih pobil", "v Hudi jamo je spet plac - by Godnič" itd... ...do takrat "ne bomo vedeli" kdo in zakaj tam leži.
.
Ampak OK tudi, če rečemo "mrtvi so itak mrtvi" - ampak veliko njih ima žive sorodnike, pri nas in v tujini.
Si zamišljaš kako se oni počutijo, ko leta 2020 njihova lastna država še vedno ne zmore rehabilitirati njihovih, pred davnimi leti, brezpravno (po vojni) pobitih svojcev?:zavijazocmi:
In to danes, ko "smo občutljivi ko sto mater", da le nebi s čim užalili kakšnega LGTBQxxxx- ca, muslimana itd... ...na čustva svojcev po vojni brezpravno pobitih ljudi pa "država" pljuva že 75 let. In še kar ne misli nehati.:zavijazocmi:

sej vsi vemo kaj se je dogajalo. Je tudi vladni vrh vse to že obsodil. Če se ne motim so bila tudi že opravičila.

Naj se svojci zberejo, in poiščejo potomce, in jih dostojno pokopljejo. Ali pa imajo mogoče ti svojci kanček razuma in ne težijo, ker razumejo, da so bili takrat drugačni časi, in da drezanje v te jame ne bo nič dost spremenilo za njih.

Posamezniki, ki bojo provociral, bojo pa vedno obstajali, da se tok spotikaš ob take provokacije - ne vem, odrasel zrel človek bi mogu dvakrat globoko vzdihnit in it naprej. Lahko se pa prerekaš do svoje smrti in boš celo življenje nejevoljen in zoprn.

Sej se marsikej prebere/sliši od posameznikov, pa kaj češ? greš naprej. sej veš, da s takimi izjavami ne bo prišel daleč v današnjem svetu. pa tudi men recimo se je s takim sogovornikom brezveze pogovarjat, ker je primitivec in vem, da mi kaj pametnega itak ne bo povedal. škoda časa. raje se naprej pogovarjam o vremenu.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.371
1.753
113
Ampak OK tudi, če rečemo "mrtvi so itak mrtvi" - ampak veliko njih ima žive sorodnike, pri nas in v tujini.
Si zamišljaš kako se oni počutijo, ko leta 2020 njihova lastna država še vedno ne zmore rehabilitirati njihovih, pred davnimi leti, brezpravno (po vojni) pobitih svojcev?:zavijazocmi:

Jaz bi se raje spraševal, kako se sorodniki počutijo ob tem ko se njihovo tragedijo zlorablja za nabijanje poceni političnih točk in sejanje razkola med narodom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.110
3.420
113
sej vsi vemo kaj se je dogajalo. Je tudi vladni vrh vse to že obsodil. Če se ne motim so bila tudi že opravičila.

Naj se svojci zberejo, in poiščejo potomce, in jih dostojno pokopljejo. Ali pa imajo mogoče ti svojci kanček razuma in ne težijo, ker razumejo, da so bili takrat drugačni časi, in da drezanje v te jame ne bo nič dost spremenilo za njih.

Posamezniki, ki bojo provociral, bojo pa vedno obstajali, da se tok spotikaš ob take provokacije - ne vem, odrasel zrel človek bi mogu dvakrat globoko vzdihnit in it naprej. Lahko se pa prerekaš do svoje smrti in boš celo življenje nejevoljen in zoprn.

Sej se marsikej prebere/sliši od posameznikov, pa kaj češ? greš naprej. sej veš, da s takimi izjavami ne bo prišel daleč v današnjem svetu. pa tudi men recimo se je s takim sogovornikom brezveze pogovarjat, ker je primitivec in vem, da mi kaj pametnega itak ne bo povedal. škoda časa. raje se naprej pogovarjam o vremenu.

Če se je "država" opravičila ne vem.
Pravni sistem te iste države pa evidentno ni naredil ničesar - oz. je kakršnekoli preiskave tudi aktivno sabotiral.
Saj spodnji primer poznaš:
https://siol.net/novice/slovenija/kdo-sta-bila-umorjena-zakonca-hribar-z-gradu-strmol-20442

Njune posmrtne ostanke, pa so vedeli kje ležita, so na vztrajanje njunega sorodnika izkopali šele 2015, pred 5-imi leti.
Po 24-ih letih samostojne demokratične države!!!
Res žalostno.

Mi je kristalno jasno, da primitivci in provokatorji bodo vedno in s sekiranjem zaradi njih, škodimo samo sami sebi.
Ampak vseeno bi pa država s svojim pravnim sistemom za "spodbujanje sovraštva" , kot ob vsaki malenkosti obravnavajo desnico, procesirati tudi vse tiste, ki celo po državnih medijih (ala Godnič na RTV) tulijo: "Še pramau smo jih pobil."
Ne pa, da se novinarji ob takih izjavah zraven muzajo in smejijo.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.075
1.473
113
39
Nihce od nas ni bil prisoten pri teh zadevah.. Tako da mislim, da je zelo naduto soditi kdo je bil kolaborant in ne in zakaj..!

Recimo en primer, kjer bi verjetno vsi ravnali podobno... Nek stvor ti posiljuje zeno in ji grozi, da jo bo ubil... Mimo pride nekdo ki mu visi mitraljez iz rame... A a bos vprasal ce je iz tapravega testa ali ne.. Al bos pač vzel zadevo iz njegove rame in odstranu glavo nevarnemu embicilu?

V tezkih trenutkih se pac odlocas kakor takrat presodis da je prav... Mi pa smo pametni tule in trpimo ko na Netflixu rata kockasta slika :)
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.110
3.420
113
ŠE enkrat:

ker niso procesirani morilci Hribarjevih (in ostalih), potem je prav, da se oprostiji evidentni kolaboranti?
Evo lasje evidentnih kolaborantov :zavijazocmi: :
1519892108_4510908.jpg
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

A so v jamah samo kolaboranti ali pa tudi kup nedolžnih žensk, otrok in ljudi, ki se niso borili, torej niso bili kolaboranti, so pa zavračali komunizem? TO je problem!

V vsaki vojni imaš kopico nedolžnih. Tu se pa oglaša predvsem nekaj potomcev, ki so v resnici izgubili sorodnike, toda več kot očitno si želijo - zgolj oblast v svoje roke. Čeprav so njihovi predniki takrat pušnili. Slovenija kot celota je že stokrat obsodila povojne poboje, kaj pa pravzaprav lahko stori več? Tu gre zgolj za oblastiželjnost nekaterih, ki manipulirajo s to nesrečo.

Zakaj pa ne manipulirajo s posočjem in notranjsko, ki je konkretno fasala v prvi svetovni? :mad: Zato ker je zadeva preveč oddaljena? :nigladek:

Malo morgen!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakaj pa ne bi bile ženske kolaborantke? Mojo mamo je prav ženska izdala in ji prislužila dve leti taborišča.

In to je tudi izvirni problem, ki bi ga radi kolaboracija izbrisali. Pa ne gre. Ker ljudje so doživeli podlost in je niso pozabili.
Ravno izdajstvo je tisto, ki peče. Težava je nastala, ker peče potomce v drugem kolenu.

Vsa štiri leta vojne pri nas so se naši starši bali zgolj ali pšredvsem ovaduhov. Ti so pa bili v službi okupatorja. Gniloba do nebes!
In sedaj bi zopet nekdo rad rehabilitiral to gnilobo? Poznal sem osebno enega od teh, še celo v 70. letih se ga je cela dolina bala zaradi njegovih dejanj med vojno, za dve smrtni žrtvi vem da sta bili skozi njega.

Ali oče, ki je kot 11 let star fant šel iz šole - ujel ga je domobranec, ga zasliševal in mu ustrelil pod noge. Ko sva se nekje v 80. letih peljala skozi dolino, je oče rekel : "Tale mi je pa ušel ! Pravkar je na parah, umrl je. Toda nikoli mu ne bom odpustil tistega."

Kako in zakaj izdajalci naroda zopet dvigujejo glavo?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.983
5.406
113
Nihce od nas ni bil prisoten pri teh zadevah.. Tako da mislim, da je zelo naduto soditi kdo je bil kolaborant in ne in zakaj..!

Recimo en primer, kjer bi verjetno vsi ravnali podobno... Nek stvor ti posiljuje zeno in ji grozi, da jo bo ubil... Mimo pride nekdo ki mu visi mitraljez iz rame... A a bos vprasal ce je iz tapravega testa ali ne.. Al bos pač vzel zadevo iz njegove rame in odstranu glavo nevarnemu embicilu?

V tezkih trenutkih se pac odlocas kakor takrat presodis da je prav... Mi pa smo pametni tule in trpimo ko na Netflixu rata kockasta slika :)
Nisi izbral dobrega primera...res ne :)

Mislim da je vsem jasno da bi mitraljez lepo zapel......še več.....velika večina nas ob tem ne bi mela nočnih mor.....ker pač!

Tukaj se ne pogovarjamo o teh ki so si zaslužili......ampak o tem če si upamo priznat pred&med&povojno revolucijo?

Še 1x......noben ne travmira za zagrebenim posiljevalcem ki sva ga skupaj zakopala v prvo gnojno jamo...pa nima veze al se piše leto 1942.....al pa 1946....

Mi bi da se reče bobu bob......da se pove ta in ta je bil ubit zato ker je imel tovarno in mu je nismo mogli drugače vzet kot da smo ga likvidirali...njegove naslednike zastrahovali da so šli čez mejo in nato nacionalizirali....

Al pa o sosedovi Francki....ki je bla všeč Tonetu partizanu......pa mu ni hotla dat pa jo je podobno ko ISISovci...najprej "nahoblal" potem pa pše v jamo zvrnu ker sam pri sebi je vedel da ni gut kar je naredil...

Pa take pa te...a veš!
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Matey

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.983
5.406
113
Pa tud...če smo se sposobni leta 2020 pogovarjat o tem.......da tudi v časih črno-belih televizorjev.......da svet vseeno ni bil&niti ni mogel bit črno bel.....

Da je bil mavričen......

Da je nemogoče da so bli kumunisti ONLY good guys......vsi ostali pa BAD guys in pika....

DO tem da je bullshit da se je Rexy od starega vrgel na granato in tako zavaroval starega :valjamse:

In o tem da je nemogoče da je bil Mirko hitrejši iod metka.......katerega je predhodno opazil Zdravko in nanj opozoril Mirka :cheer::bonk:
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.027
3.777
113
Ljubljana
hmpg.net
Na tako enostavno vprašanje :"ker niso procesirani morilci Hribarjevih (in ostalih), je potem prav, da se oprostiji evidentni kolaboranti?", kjer kakorkoli obračate besede je lahko odgovor samo da/ne, pišete cele litanije.

PS. Če komu ni jasno, kdo je kolaborant, naj gre v kak muzej, kjer so fotografije tistega časa. Težko bo obtoževal photoshop in zanikal pozdrav, uniforme in orožje. Lahko pa morda preveri v tuji literaturi, kjer so recimo imenovane zavezniške enote in enote osi (v te pašejo kolaboracijske sile, če slučajno kdo ne ve). Kolaboranti so iz preprostega razloga, ker so vojno izgubili, če bi zmagali, bi bili to partizani.
PPS. besedna zveza "morilci Hribarjevih" verjetno kaže kaj o tem mislim sam. Prav tako sem osebno poznal odlikovana člana zaščitnega bataljona, ki sta bila zraven, nikoli o tem konkretno spregovorila, po vojni pa sta spomin hotela utopiti v alkoholu. Jetra so prej popustila.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.983
5.406
113
Še 1x......ne dojemaš kaj je point tega priznanja.

Oz tisti katere "ščitiš" točno vejo......zakaj so te porinili v ospredje.

Ne upate (si) priznat revolucije!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.201
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
ksz

Samo tisti, ki je takrat živel, ve, zakaj in kako je delal... kdorkoli...
Če vas takrat ni bilo, pa, dajmo nehat o zadevah, ki nobenega (pametnega) več ne zanimajo...
In ja, sem star...