Rupnik

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kako lahko, torej zavračajo krivdo nekega vodilnega oficirja, iniciatorja državljanske vojne pri nas, še po sto letih? (Ok, 75)


1601544771025.png


V nadaljevanju, KAKO lahko isto zavračajo krivdo in generalni greh nekega škofa, Rožmana, ne "uslužbenca", ampak zavezanca k Bogu, ki je s svojimi nastopi in manifesti v tistih grenkih časih prav tako sprožil in v nadaljevanju peljal bratomorno vojno ? Nek človek, ki ima moč nad javnostjo, že skozi svoj položaj, toda zaprisežen Bogu in pravici.

Kako in zakaj se naši organi ukvarjajo s temi zavržki zgodovine? :nigladek:

Jasno mi je, da je sodnik zadevo "ustavil", toda to pomeni hkrati tudi, da se bomo z njo ukvarjali še naslednjih sto let, dejstva pa so, da je ravno zaradi teh dveh ljudi Slovenija še danes razklana, danes po 75 letih, ter da sta s svojimi delovanji sprožila bratomorno vojno, kjer je bilo obupno veliko žrtev, največ nedolžnih in nič krivih. Povzročila sta verižno reakcijo, z osnovnim dejanjem kolaboracije z okupatorjem.

Kdaj in komu na tem svetu je v ponos izdajstvo domovine ter manipulacija z zgodovinsko resničnimi podatki? In sedaj, po toliko letih se naše sodišče, ki ga mi plačujemo, torej ukvarja s to gnilobo ? Čemu?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.502
9.203
113
Spet stvari izpred 100 LET. Še malo, pa bodo vsi mrtvi, ki so se rodili takrat, pri nas se bo pa zabit podmladek še vedno zaklinjal na ''svoje'' in preklinjal ''druge'', čeprav takrat še njihovi očetje še v jajcih od pradedov niso bili.
Super.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Trenutni zakoni pravijo da se umrlemu ne more sodit. Kar je edino logično in prav. Če mu v času življenja niste mogli, tudi sedaj ni treba tratit sodniški čas in državni denar.
Drugače pa se pridružujem SADu. Danes imamo večino akterjev od kurirčkov do generalov že pod rušo in je čas da se ubadamo z nujnejšimi problemi. Vojna je zapisana v učbenikih kakšna pač je. Če je izkrivljena, bogpomagaj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

sad

Guru
24. avg 2007
20.502
9.203
113
Eno je razčistit, drugo pa onanirat na to z namenom preobračanja pozornosti.
Ker razčistilo se ni že 30 let, se pa samo vsakih nekaj let zadeva obnovi in serje po tem, da se vmes lahko stvari pokrade.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Jasno mi je, da je sodnik zadevo "ustavil", toda to pomeni hkrati tudi, da se bomo z njo ukvarjali še naslednjih sto let, dejstva pa so, da je ravno zaradi teh dveh ljudi Slovenija še danes razklana, danes po 75 letih, ter da sta s svojimi delovanji sprožila bratomorno vojno, kjer je bilo obupno veliko žrtev, največ nedolžnih in nič krivih. Povzročila sta verižno reakcijo, z osnovnim dejanjem kolaboracije z okupatorjem.

Kdaj in komu na tem svetu je v ponos izdajstvo domovine ter manipulacija z zgodovinsko resničnimi podatki? In sedaj, po toliko letih se naše sodišče, ki ga mi plačujemo, torej ukvarja s to gnilobo ? Čemu?

Ravno zaradi zaslepljencev tvojega kova je treba zadeve razčistiti. Ti si očitno pod izrednim vplivom krvoločne KP in je zate vse izven komunistične "resnice" laž in zavržno dejanje, resnica pa je povsem drugje.
Dejstvo je, da se Rupnik, domobranci (še enkrat preberi njihovo ime DOMOBRANCI) niso borili ZA Nemčijo, borili so se PROTI komunizmu, borili so se za svobodno, demokratično Slovenijo in proti zločinskemu komunizmu, enako, kot si ti volil ne ZA serpentinška, volil si PROTI Janši. In za bratomorno vojno morata biti dva...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.740
2.347
113
Pomurje
Ravno zaradi zaslepljencev tvojega kova je treba zadeve razčistiti. Ti si očitno pod izrednim vplivom krvoločne KP in je zate vse izven komunistične "resnice" laž in zavržno dejanje, resnica pa je povsem drugje.
Dejstvo je, da se Rupnik, domobranci (še enkrat preberi njihovo ime DOMOBRANCI) niso borili ZA Nemčijo, borili so se PROTI komunizmu, borili so se za svobodno, demokratično Slovenijo in proti zločinskemu komunizmu, enako, kot si ti volil ne ZA serpentinška, volil si PROTI Janši. In za bratomorno vojno morata biti dva...

Daj še enkrat predelaj osnovnošolske učbenike.

Še bolje pa je, da nehaš razglabljat o zgodovini, ker ti ne gre. Milo rečeno
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness in McGiver

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Lažniva komunistična zgodovina mi res ne gre, gre pa mi prava zgodovina, zgodovina, v kateri ni črnobelih figur, zgodovina, kjer so zločinci na obeh straneh, zgodovina, v kateri je resnica, tudi resnica o poskusu kolaboracije titeja, resnica, po kateri so nekateri pomembni dogodki nastavljeni (smrt komandanta Staneta, pravi izdajalec Pohorskega bataljona,...). Sledilci KP zgodovine ste pač zaslepljeni z brezmadežnostjo KP.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.164
1.177
113
Ravno zaradi zaslepljencev tvojega kova je treba zadeve razčistiti. Ti si očitno pod izrednim vplivom krvoločne KP in je zate vse izven komunistične "resnice" laž in zavržno dejanje, resnica pa je povsem drugje.
Dejstvo je, da se Rupnik, domobranci (še enkrat preberi njihovo ime DOMOBRANCI) niso borili ZA Nemčijo, borili so se PROTI komunizmu, borili so se za svobodno, demokratično Slovenijo in proti zločinskemu komunizmu, enako, kot si ti volil ne ZA serpentinška, volil si PROTI Janši. In za bratomorno vojno morata biti dva...
Lahko da ampak borili so se z Nemci in Italijani za njihove cilje. Kako so to oni razumel je njihov problem, Nemci so jih pač koristili za svoje cilje.
Podobno kot koristi JJ tebe, vsi ostali so pa najmanj levaki če že ne komunisti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in boc
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ravno zaradi zaslepljencev tvojega kova je treba zadeve razčistiti. Ti si očitno pod izrednim vplivom krvoločne KP in je zate vse izven komunistične "resnice" laž in zavržno dejanje, resnica pa je povsem drugje.
Dejstvo je, da se Rupnik, domobranci (še enkrat preberi njihovo ime DOMOBRANCI) niso borili ZA Nemčijo, borili so se PROTI komunizmu, borili so se za svobodno, demokratično Slovenijo in proti zločinskemu komunizmu, enako, kot si ti volil ne ZA serpentinška, volil si PROTI Janši. In za bratomorno vojno morata biti dva...

:oops1:

Dejstvo je, da so se ravno borili za Nemčijo in to je zgodovina že pred 75 leti dokazala.
Ne gre za nikakršno zaslepljenost. Dejstvo je, da je bila Slovenija okupirana, kar je zločin nad slovenci in da je nek del slovenskega prebivalstva šel se pajdašit z okupatorji, ker se mu je na ta način zdelo kratkoročno bolj varno. In dejstvo je, da je ravno kler s svojim statusom v družbi odločilno porinil ljudi v smer bratomorne vojne.

Nemec kot okupator si je ob dogajanju lahko samo mel roke :confused: .

Ko sta bila moj oče in mati nekaj let kasneje v Nemčiji na arbajtanju, sta lahko samo požirala žaljivke, kako labilen narod smo. :bonk: Tu se je izkazal nek gospod, hotelir, ki je svojemu pajdašu, očitno veteranu iz vojne, razložil, da "Ne, slovenci so drugačni". Tisti tip je namreč videl mojo mamo in pripomnil "Boj se je, nikoli ne veš, kdaj boš dobil nož v hrbet." Ta nemec je pa odgovoril, "Ne, motiš se. To je slovenka. To so zanesljivi ljudje."

Gre preprosto za to, da so se zopet začeli ukvarjati s kostmi, ki so vsega obžalovanja vredne. Mi kot narod imamo svojo čast in svoje cilje, pa zopet nekdo razkopava po narodovih čustvih. Še malce, pa bodo izkopali Trobca na Šentrupertškem britofu in ga začeli malikovati, da "ni res, on je bil nedolžna žrtev nekih pravniških prevar".

KAJ imajo danes v našem prostoru za delat Rupnikove zgodbe?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
No ja če se ven vleče Rupnika si poglejte še njegovo delovanje pred 1942. Dejansko bi bil v kakšnih drugačnih časih in z drugačnim koncem ena najpomembnejših vojaških osebnosti na našem prostoru (največja). Če bi l. 42 pogoltnil cianid (kot ga je Rommel recimo) bi danes o njem vedeli povedat samo lepe stvari. Žal se je na koncu odločil kot se je.

Po vojni ga niso vrgi v eno jamo, ampak so mu lepo sodili in izvedli smrtno kazen v skladu z veljavnim pravom. Če so Nurenberški procesi zakoniti, potem je tudi to. Tudi če ga zavezniki nebi izročili jugoslaviji bi, glede na to kaj so naredili z takimi odgovornimi vojaškimi osebami, najbrž na koncu vseeno (iz)visel.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zelo lepo si opisal. Ker - v vsaki vojni so žrtve, tako ali drugače. Ali revoluciji, isto. Gre za problem, ker hudič pobegne iz vajeti. Narod je pa horda, polna nesmiselnih vzgibov.

Toda - vodja je pa tisti, ki je odgovoren za vse. Če vodja reče, (ali pa verski vodja kot so župniki pri nas), postane zadeva legalna in če se na podlagi tega ukaza sme ubijati - sorry. Tu nimam tolerance. Marsikaj sem doživel in naredil, ubijal pa nisem. Čeprav nekajkrat ni mnogo falilo. Vodja je v vsakem primeru odgovoren za dejanja svoje skupine, zato je bil Rupnik tudi obsojen.

Zakaj se morajo naša današnja sodišča še ukvarjati z njim ?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Narod ki ne razčisti s svojo zgodovino ne more biti narod.

In slovenci nismo narod!
Se strinjam.
Kdaj oz. kdo bo pa "razčistil" zgodovino od 1945 naprej?
Povojne poboje civilistov pa to...
Pri nas le-to še vedno (ne)razrešujejo komunistični revolucionarji, oz. njihovi ideološki nasledniki.
Ob odkritju prvih masovnih grobišč po letu 1991, je bilo veliko izvajalcev teh zločinov še živih in kar ni bilo "volje"(?), da bi koga vsaj obtožili in izvedli kakšen sodni proces.
Četudi bi ga na koncu oprostili, oz. zaradi starosti, ne ravno strpali v keho.
.
Torej, samo neka simbolna obtožba/obsodba.
Ampak ne, niti tega do 2020 nismo uspeli "razčistiti".
Očitno res nismo narod.:zavijazocmi:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Se strinjam.
Kdaj oz. kdo bo pa "razčistil" zgodovino od 1945 naprej?
Povojne poboje civilistov pa to...
Pri nas le-to še vedno (ne)razrešujejo komunistični revolucionarji, oz. njihovi ideološki nasledniki.
Ob odkritju prvih masovnih grobišč po letu 1991, je bilo veliko izvajalcev teh zločinov še živih in kar ni bilo "volje"(?), da bi koga vsaj obtožili in izvedli kakšen sodni proces.
Četudi bi ga na koncu oprostili, oz. zaradi starosti, ne ravno strpali v keho.
.
Torej, samo neka simbolna obtožba/obsodba.
Ampak ne, niti tega do 2020 nismo uspeli "razčistiti".
Očitno res nismo narod.:zavijazocmi:

Prijatelj mi je medtem umrl, toda pokazal mi je dva, ki sta bila udeležena pri tistih pomorih. Vsi smo gledali, kakšne duševne ruševine sta. Nismo pa vedeli zakaj. Oba zapita, družini v kjurtzu, od obeh družin morda danes samo en otrok še živi, ostalo je šlo v tri krasne, na vislice, pod vlak.

Sedaj : ta dva sta bila vojaka. Dobila sta komando in sta jo morala izvršit. Če je ne bi ... ( :sprasujemse: , izvoli razmišljat, kaj bi se zgodilo, če je ne bi). Pa sta s tem uničila svoje življenje, pa še življenja svojih družin.

Zadeva niti pod približno ni preprosta. Toda bila je razčiščena že takrat, leta 1945. Zakaj danes brskati po kosteh, ki so bile že zdavnaj pojasnjene in dokazane?
Nihče ni nikoli rekel, da je vojna luštna. Potegne pa za seboj toliko težav in travm, da bi morali biti malce bolj previdni pri tem obsojanju.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Pa saj nihče ne obtožuje tiste kateri so ubijali,temveč balast kot so Stanovnik, Ribičič, maček in ostali gnoji. Da ne rečem kako se kreteni hodijo klanjati k uničevalcem našega naroda Kidriču, Kardelju
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Gavran

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Prijatelj mi je medtem umrl, toda pokazal mi je dva, ki sta bila udeležena pri tistih pomorih. Vsi smo gledali, kakšne duševne ruševine sta. Nismo pa vedeli zakaj. Oba zapita, družini v kjurtzu, od obeh družin morda danes samo en otrok še živi, ostalo je šlo v tri krasne, na vislice, pod vlak.

Sedaj : ta dva sta bila vojaka. Dobila sta komando in sta jo morala izvršit. Če je ne bi ... ( :sprasujemse: , izvoli razmišljat, kaj bi se zgodilo, če je ne bi). Pa sta s tem uničila svoje življenje, pa še življenja svojih družin.

Zadeva niti pod približno ni preprosta. Toda bila je razčiščena že takrat, leta 1945. Zakaj danes brskati po kosteh, ki so bile že zdavnaj pojasnjene in dokazane?
Nihče ni nikoli rekel, da je vojna luštna. Potegne pa za seboj toliko težav in travm, da bi morali biti malce bolj previdni pri tem obsojanju.

Zadeva ni bila nikoli razčiščena, še najmanj pa leta 1945. Razčiščena bo, ko bodo nasledniki ideologije KP priznali zločine svojih prednikov, ko se bo o mačku pisalo kot o komunističnem zločincu in ko bodo nasledniki zločinske ideologije tvorno sodelovali pri raziskavi izvensodnih pobojev. Ker kot si zapisal, razni mački in podobni so uničili življenja tudi svojih pripadnikov, vojakov, ki so morali proti svoji vesti in volji izvrševati zločinske ukaze svojih nadrejenih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.866
113
pri taščici
Prijatelj mi je medtem umrl, toda pokazal mi je dva, ki sta bila udeležena pri tistih pomorih. Vsi smo gledali, kakšne duševne ruševine sta. Nismo pa vedeli zakaj. Oba zapita, družini v kjurtzu, od obeh družin morda danes samo en otrok še živi, ostalo je šlo v tri krasne, na vislice, pod vlak.

Sedaj : ta dva sta bila vojaka. Dobila sta komando in sta jo morala izvršit. Če je ne bi ... ( :sprasujemse: , izvoli razmišljat, kaj bi se zgodilo, če je ne bi). Pa sta s tem uničila svoje življenje, pa še življenja svojih družin.

Zadeva niti pod približno ni preprosta. Toda bila je razčiščena že takrat, leta 1945. Zakaj danes brskati po kosteh, ki so bile že zdavnaj pojasnjene in dokazane?
Nihče ni nikoli rekel, da je vojna luštna. Potegne pa za seboj toliko težav in travm, da bi morali biti malce bolj previdni pri tem obsojanju.
Zakaj so ta dejanja tako vplivala na psiho likvidatorjev?
Zakaj so ta dejanja skrivali 45 let, pa se danes, po 75 letih jih ne priznamo.
Ne bom rekel da si nihče ni zaslužil šusa po vojni, ampak v takem številu....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kateri režim, ali pa sistem lepo prosim (je zelo vseeno) , deluje kaj drugače?
Ga ni. Niti amerikanci danes, ko jih cel svet opazuje, si ne dovolijo takega razkošja. Samo Guantanamo poglejte.

V tistih časih je pa bila filozofija krepko drugačna. Je kar nekaj filmov uprizorjenih iz prve svetovne, ko zelo plastično kaže, kako so italijanski oficirji uredili z dezerterji. Verjamem da vse ostale strani tudi. Pa v drugi svetovni prav tako. S tem da je pa v drugi svetovni zadeva ušla krepko iz vajeti in je največ fasalo civilno prebivalstvo.

Dogajanju pri nas konec druge svetovne se ni treba nič čuditi - bolje bi bilo dogajanja obesiti tako visoko, da bi jih politiki gledali vsaj tisoč let. Moji starši, vedno so ju oblile solze, kadar je pogovor zašel na to temo. Pa sta starčka, navajena vsega mogočega skozi življenje. Rekla sta zelo preprosto : "Vi ne veste, kakšno sovraštvo smo takrat imeli pri nas. " Podpihoval ga je pa ravno kler s svojimi interesi, Rupnik je bil pa njegov služabnik.
 
Nazadnje uredil moderator: