runner50 ne dobi bencina?

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Zaenkrat nič pretresljivo novega, razen to, da sem ugotovil, da moj runner očitno nima dellorto 17,5mm ID uplinjača, niti ne ED (tuning) verzije. Na njem piše le dellorto 17,5mm, ni pa oznake modela, kot na tem, ki ga naj bi ga serijsko imeli gilera/piaggio motorji:

4q35l4c2z35.jpg


Moj izgleda povsem enak, vendar je brez podoznake modela (tam kjer je na fotki oznaka ID). Prav tako manjka priklop za Unterdruck (podtlak), ostali priključki (bencin, olje, 2x voda) so povsem na enakih mestih. Predvidevam, da runner ne potrebuje tega priključka, ker ima tank nižje od vplinjača in s tem potrebuje črpalko za gorivo. Če snamem cevko za bencin, steče ven malce bencina (kolikor ga je pač v cevki), potem pa kmalu neha teči. To potrjuje teorijo, da ne rabi podtlaka, da bi bencin tekel, saj očitno za to skrbi benz pumpa. Če cevko nataknem nazaj, se ob verglanju v cevki pojavi bencin, ki pa ponovno teče nekje ven iz uplinjača.

Očitno mi ne preostane drugega, kot zadevo odmontirati, čiščenje pa bi prvič prepustil nekomu drugemu.
smile-1.gif


Aja, odstranil sem tudi zračni filter, nato pa ob verglanju v uplinjač šprical WD40. Ne zgodi se nič. Ali je to lahko znak, da so lamele zanič?
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Uplinjač je Dell'orto PHVA 17,5mm (premer difuzorja)...lahko da mas ti 12mm...

Moj ima namesto 2 konektorjev za vodo...navoj in zasravfam gor kovinsko cevko na ohisje skozi katero teče segreta voda voda...

Kaj pa ce svecka nima iskre? Odsravfaj...nasloni na blok in zaverglaj in glej...

Lahko si jo zalil z verglanjem...z wd40...al ti je pa cez elektrode jo prebrikal...pac saje se naberejo pa ti zapaca elektrode...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Je 17,5 mm (to je napisano gor), ni pa podoznake. 12 mm je imel runner 1 določeni letniki. Iskra je, tudi očistil sem že svečko.

Verjetno je uplinjač zasvinjan ali pa membrana... Naslednji teden bom morda imel kaj časa in upam da končno rešim zadevo.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Uplinjac nima membran...sam pac une lamele za gumjastim kolenom...ampak dvomim da so one krive...mam se prve od leta 99
smile-1.gif


Odklopi frgazar od vsega...razstavi da ti ostane samo se body od njega...in ga spucaj komplet z wd40
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Ko bos razdrl vse...previdno odsravfaj gumijasto koleno (2 vijaka)...nato previdno odlepi od bloka (da guma ne poci...se zlomi)...z zobom casa in mal silikona se zna kar prijet na blok...

Potem izvleci kosaro z lamelami...ce niso zarjavele in zvite so OK....lahko jih menjas z karbonskimi (vecja odzivnost)...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Pa koleno poglej...ce ma prevec gume...je zaduseno...lahko previdno odstranis gumo z biaxom al pa olfo...

Ponavad zalijejo izhode...da so manjsi kot bi lah bli

Pazi da ne naluknjas kolena...je cca 30eur +/-
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Včeraj sem uplinjač odmontiral. Izgleda kot da bi bil spodnji priključek za podtlak in ne za olje. Ali je možno, da se bencin in olje zmešata že prej, ne šele v vplinjaču?

Zgornja dva levo (enako kot na sliki, ki sem jo prej prilepil) sta za vodo - je lepo tekla, dokler ju nisem zamašil, zadaj je bencin.

Razen 17,5 mm in PHVA nima nobene druge podoznake, kar je zelo čudno, definitivno pa mu do ID verzije manjka en priključek. Morda imam petkov runner, ki so ga italijani sestavljali med mezzogiornom.

Kakorkoli, danes bom zadevo razstavil in očistil, zunanjost je zelo zasvinjana...
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Včeraj sem uplinjač odmontiral. Izgleda kot da bi bil spodnji priključek za podtlak in ne za olje. Ali je možno, da se bencin in olje zmešata že prej, ne šele v vplinjaču?

Dopolnjujem: to se mi dozdeva zato, ker je bila "cevka za olje oz. podtlak??" povsem suha, nič ni teklo, olja v posodi pa je do vrha. Worst case scenario pa je, da to je dejansko cevka za olje in da očitno ni prišlo več do vplinjača, kar pomeni, da je verjetno zaribal.
redface-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Za olje je tist ki gre direkt v difuzor...poglej v izhodni del frgazarja...tm k benz leti v motor...in ce vids luknco je to tista za olje...

Ce je zaribal....snami gumjasto koleno in lamele pa poglej ce je bat spraskan...enako vidis ce snames avspuh dol...

Drugic ko se igras se igraj z narejeno mesanco v tanku
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Evo, danes zmontiral nazaj in.....deluje! Malce ga zamori ob speljevanju (verjetno nisem vseh vijakov nastavil povsem enako, kot so bili prej. Jutri pogledam še svečko, da bo jasno če ima preveč/premalo zraka in z vezico pritrdim airbox na uplinjačm Morda je problem samo v tem, da še ni 100% zatesnjeno.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Zamori ga ker nisi še fine tuninga naredu! Zrak postimaj
 

Primoz2

Zelenc'
4. apr 2016
4
0
1
Pri men je blo isto pa je blo v odušniko odtegnjen vijak kar je povzročlo da bencin sploh ni sel tam kamor more it ampak je vn tekel ce ti teče zategni odušnik...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Po 2 dneh stanja spet ne vžge. Sveča je lepo rjava, do fine tuninga pa sploh še nisem prišel. Oddušnik kje - na sp delu uplinjača?
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Zamenjal glavno dizo in končno teče in vžiga (topel in hladen) tako kot mora. Pod lupo je izgledalo, da je malenkost poškodovana in očitno je bil res. Za 4,2 EUR problem očitno končno rešen. Hvala za vse nasvete!
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Si se podpisal gor s šravfncigerjem....ajajajajaaj
tongue-1.gif
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Da obudim in nadaljujem temo…imam namrec podobne tezave.
Tako kot naslov pravi Runner 50 ne dobi bencina.
Skuter vzge, ce mu rocno dolijem bencin v frgazer…dela dokler ne pokuri bencina.
Bencin gre iz rezervoarja po cevki do pumpe za gorivo…na tej pumpi sta pa poleg ze omenjene cevi priklopljene se dve cevi kateri pa ne dobita bencina….in tu je tezava.
Najprej sem mislil, da je pumpa za gorivo fuc in sem narocil novo…zacudeno sem ugotovil, da napaka ostaja in sicer, da iz pimpe gorivo ne gre naprej…zakaj ne?
Pumpa ocitno dela, ce je nova.
Ne vem kaj narediti oziroma kateri bi bil naslednji korak….
Kolikor vem, pumpa dela pod vakumom…je mozno, da nekje zrak vlece in, da ni ustvarjen vakum?
Gledal sem gumjasto koleno (lamele) pa se mi zdi, da je koleno v redu oziroma nc ni napokano/preparelo.
Prosim za pomoc kje bi lahko bila tezava in zakaj ne dobi goriva?