runner50 ne dobi bencina?

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Živijo, še prejšnji teden sem se normalno vozil, tank je na pol prazen, danes pa mi noče in noče vžgati. Samo vergla in nič....pogledam svečko-čisto suha. ERGO bencin ne gre čez fregazar...kaj naj naredim...zamašena diza? fergazar dol in naj ga z bencinom očistim??
Kje je sploh diza na runnerju??

Hvala za pomoč
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
zmaga.gif


Frgazar dol.....un spodn del frgazarja dol (šalčka....najbrž bo polna nesnage).....pa pazi da se ti plovc ne sname pa zgubiš iglo...šplento itd....

Diza je direkt tist k zgleda k šravf pa lah odšravfaš
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kako pa ima narejeno "pipco" goriva?

Moj skuter (Italjet) ima še eno cevko, ki preko vakuma mašine odpre dotok goriva ... če ta cevka dol pade, ne odpre dotoka goriva.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
1x dolgo nazaj sem razkopaval ko mi je spustil plovec v tanku (za kazanje količine goriva) pa nisem opazil nobene črpalke...

Sem pa opazil 1x pri sneti cevi za bencin da ko verglaš bencin pulzira iz cevi vn glede na obrate.....tko da bi lahko bil podoben sistem kot pri tebi....

Ma skuterist neko črpalko......ampak mislim da je vsesplošna...kot dodatek...ne vem zakaj...najbrž za predelave da je tam bencin pod pritiskom
sprasujem se.gif


http://www.skuterist.si/index.aspx?source=katalog&nadgrupa=10&grupa=108&id=98810000
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Jaz bi usput preveril še lamele...da se ni kaj tam zakvačkalo pa ne spušča bencina v cilinder...

probaj prej še z štartspreyem...wd40 pač nekaj kar pali.....če sploh prižge na to prvo...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Počas...pejva po korakih
smile-1.gif


Ker ne veš kje maš problem probaš z sistematičnim pristopom....

Praviš da ne dobivaš bencina......ne veš kje maš blokado.....al pred frgazarjem...al v frgazarju...al za frgazarjem (lamele v bloku)

1) snami pokrov filtra (6 oz nekaj knipingov).....vn penco in vidiš v frgazar
smile-1.gif
....no ke not špricneš al startspray...al carburatorcleaner....al breakecleaner....al wd40....karkol je tekoče in lahkovnetljivo....nato zaverglaš in če...

A) prdne.....maš problem al v frgazarju al pa pred njim (ne dobivaš bencina do njega)

B) NE prdne......potem maš probleme od frgazarja naprej...
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Ne moreš verjeti...ravno se včeraj spravim k razkopavanju motorja in čisto slučajno probam zaverglat-DELA. In sem se šel kljub mrazu vozit in zadeva deluje brez problemov...tako da je tudi akumulator napolnjen.
Hm, Hm verjetno je smetko v fergazarju "stopilo" ?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Možno
smile-1.gif


Pa accu ne more bit "napolnjen" od ene vožnje.....vsaj na FULL ne
wink-1.gif


Drugače pa vsakič ko scooter stoji dalj časa ga je malo tricky vžgat.....pomaga postopek z špricanjem čez filter
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Pozimi se splača accu vzet vn in ga vsake tolk osvežit z Hofer/Lidl/C-tek polnilcem/osvežilcem accujev...razen če ti je ql vsako sezono vržt stran 40eur za nov accu
smile-1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Moj 2010 50 sp runner po zimskem spanju ne vžge več. Svečko sem zamenjal, očistil zračni filter, naprej pa se ustavi.

Po dolgotrajnem verglanju se bencin vlije (kar lepa količina) po tleh, predvidevam da iz fergazerja, ker je bila tema nisem točno videl. Nisem še ven jemal svečke, da bi videl ali je zalita z bencinom. Fergazer že cca. 4 leta ni bil očiščen (cca. 6000 km nazaj je bil nazadnje).

Ideje???
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Beri moj prvi post v tej temi....

...če ti bodo smrdele roke?..

...ebiga...moje sožalje
evil.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Pa imaš kakšen dober DIY vodič za čiščenje fergazerja? Je 17,5 mm (kot že zapisano novi runner). Nimam ravno dveh levih rok, a ker bom delal prvič, ni hudič da brez navodil ne bi šlo kaj narobe...
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Vodič za?

Poglej....bodi pazljiv pri razstavljanju in sestavljanju da kaj ne poskodujes...in to je to
smile-1.gif


Odsravfat bos mogu airbox (lazja dostopnost)...snet cev za benz in olje (daj cunjo da bo tja teklo)...odtegnit objemko na gumjastem grlu....odsravfat el čok....pa zgoraj na fergu odsravfas un plasticen del in vn potegnes zajlo z plovcem za gas..

Ostane ti body z sobami in plovcem...pa mal bencina not
smile-1.gif


Razdres spodnji del in vse sobe v plovcu in scistis z wd40/brakeclenerjem...

Zapomni si priblizne nastavitve vijaka za zrak...da ne bos prevec nastavljal (zasravfaj ga do konca not in si zapomni st obratov...in ga ob sestavljanju daj na isto)

Po ciscenju..pa mal igranja z novimi nastavitvami
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Aia pa zal...roke ti bodo smrdele po benzu se dan...dva...zal
tongue-1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Hvala. Če mi ne bo do smrdečih rok, še vedno lahko dam mehaniku 50 EUR in bo zadeva zrihtana. Še premišljujem. Alternativa je kupiti rokavice, ki je prepuščajo bencina.
smile-1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Hrvatin mi je predaleč, na Gorenjskem bo bolj pravi kakšen Lipnik (ne vem sicer, če še ima servis), Langus...