RTV prispevek

I

Izbrisan uporabnik 474

Drži. Vendar za FlopTV dajem prostovoljno, RTV pa me prisili. In to ljudje čisto drugače sprejemamo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Tvja nimam gledam pa občasno šport. Pa še to moram iskat neke nelegalne/pol legalne streame ker rtv 3/4 interesantnega ne predvaja.
Če že skenslal ne bomo pa ob treba vsaj radikalno prevetrit.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Je ni države v EU, ki nima obveznega RTV prispevka. Pa tudi fop tv te je prisilil. Sicer ne tebe direktno, ampak operaterje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc
I

Izbrisan uporabnik 474

Vem da ima to vdaka država. V Avstrijo plačujem 125€ vsakih 6 mesecev...

Fop TV je bil morda slab primer, ampak še vedno lahko TV naročnino skenslam. Iz danes na jutri, brez obrazložitve. RTV-ja ne morem...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Da vam dam malo olja na ogenj. Kar se tiče RTV prispevka mi sicer ni najbolj po godu, vendar zato vsaj dobim kolikor toliko soliden program in obilo lastne produkcije. Po drugi strani, pa vam ni težko dat 5€ za fop tv, ki dobesedno nima nič za pokazat, razen neke brezvezne reality showe.
Se strinjam.
Način in poskusi pobiranja naročnine so res blesavi.
Če že govorimo o ustanovi nacionalnega pomena, bi bilo bolje da bi našli nekašen drugačen sistem financiranja, pa magari kot prispevek pri plači zaposlenih, ali pa preprosto iz proračuna.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Samo in zgolj iz proračuna. Z močnim kontrolnim aparatom. Vse ostalo je kraja. Z velikim "K" !

Mislim - država smo državljani. Mi smo jo ustvarili, da bo neke zadeve urejala za narodov blagor. Na čisto nikakeršen način pa, da bi se zgolj nekaj izbranih zaposlenih tam, šlepalo.

In to je vse. RTV prispevek je "prst v rit", nelegalne migracije preko naše državne meje prav tako. Ali imamo državljani sploh še kje kako besedo ... pravico za odločati? Ko bo ( je že :mad: ! ) pa vse narobe, bo pa spet par cepljenih buzerantov kričalo, kako smo vsi odgovorni za krizo! :gorjaca: .
Torej - ni res. Okoli RTV prispevka se prekladamo že 30 let, pa nič od tega. Okoli dimnikarske mafije se tudi prekladamo že ... vsaj 25 let, pa nič od tega. Pa okoli jankovičevih odpisov prav tako.

Ko je treba plačat, smo "državljani". Ko je treba pokrivat nasedle podvige, pa spet "državljani" ! :bonk: Potem se pa najde junak s floskulo, da imamo pač tako državo, kot si jo zaslužimo :bonk: . Da mu jetra pri živem ven potegnem!
 

B81

22. jul 2007
34.479
8.955
113
Ce prispevek gre, gre cel rtv. Meni sicer vseeno, ampak to se ne bo zgodilo nikoli.
92 mio eur letno se ne bodo odpovedali ne beli rdeci zeleni..ni variante...
Zurnal...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Hanzi
I

Izbrisan uporabnik 474

Ampak čisto tako, iz firbca, kot oni vic "dajte mi otroški dodatek, ker imam možnost naredit otroka" - kakšno tolmačenje bi v tem primeru imelo sodišče, če bi se zgovarjal na to? Glede na to, da ti RTV prispevek upalijo, že če imaš samo najmanjšo možnost pokukat v RTV Slo? Ker to pobiranje prispevka na osnovi možnosti je vsaj za moje pojme nevaren precendens...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Glede na to, da ti RTV prispevek upalijo, že če imaš samo najmanjšo možnost pokukat v RTV Slo? Ker to pobiranje prispevka na osnovi možnosti je vsaj za moje pojme nevaren precendens...

Sploh ob dejstvu, da se da to "kukanje" lepo sledit in evidentirat ter posledično lepo obračunat, paraziti RTVjevski se pa obnašajo identično kot pred desetletji, ko je bil v igri zgolj radio in tv "stare šole" in obračunavajo "na pamet" oz. te upalijo v kolikor imaš pametni telefon. Krneki.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Za pametni telefon bi mogla bit pač pametna aplikacija. Na položnici dobiš geslo, ki velja za recmo dve ali tri naprave in to je to. Isto za spletno stran. Pa naj delajo po vzorcu slovenskih novic, preview člankov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Recimo ja. Sicer pa rešitve ni težko najti v kolikor za to obstaja interes. Koliko je pa interesa po taki moderni rešitvi pri RTVju je pa verjetno vsem jasno da nič. Nula. Nada. Niente.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Moderna :) Dostop do vsebin, takih in drugačnih z geslom in up. imenom ima vsak forum v osnovni obliki. Verjamem pa, da imajo vse te rešitve naštudirane ampak največ folka pa dobiš z trenutno predlagano. Je že kje kaka peticija proti temu nesmislu?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
To, da bi moral placevati RTV prispevek zato, ker imas pamentni telefon je non plus ultra neumnost.

Jaz placujem na firmi cca 100 narocnin. Seveda zapislenin verjetno uporabljajo App RTVSLO. A sedaj naj pa zato vsakemu od stotih se narocnino placam?

Je pa res, da RTV prispevka najraje nebi placal nihce (z menoj vred), po drugi strani je pa pol Alterja gledalo oddajo Tarca o Jankovicu. Tega POP TV ni sposoben skupaj spravit, pa so nas tudi prisilili, da moramo POP TV placevati, ker so ga vsilili v paket kabeljskim operaterjem. In kaj lahko gledas razen turskih bedari in dvestote ponovitve Sam doma in Die Hard?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
wau, poleg 2 prenosov relevantnega športa so naredili eno oddajo, 5 let prepozno. še v202 so uničili z miljon oglasi na vsake par minut, razlog zakaj se mi je leta in leta zdelo pač ok da dobijo ta prispevek.
ja dajmo jim še malo extra.
 

Podobne teme