RTV prispevek

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Vsakemu otroški dodatek... razen če dajo izjavo da so neplodni.

EEh3K2nXUAE2AcB.jpg
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Hehe... Jaz pa osebno poznam osebo, ki se ji bo pa očitno življenjska doba podaljšala zaradi vseh letovanj po svetu, katere seveda plačamo mi v zameno za par besed (krajši članek) o obiskani destinaciji. Nekateri tam živijo kot da so bogato zadeli na loteriji.
Mojca?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Če jest prav zastopim ta RTV. Taščo smo dali v dom za ostarele, tam ima tudi začasni naslov. TV ni imela, plačevala je 3,77 EUR za radio. V domu radia nima. Bajta je prazna, internet priklopa ni, Telekom fiksni telefon smo odjavili. Se pravi tašča poda izjavo, da je radio aparat dala svoji hčerki, moji partnerici. Moja partnerica da izjavo, da živi v skupnem gospodinjstvu z mano, ki že plačujem polni prispevek in potem je tašča oproščena plačevanja tega prispevka. Če sem prav zastopil, se na tak način rešiš tega prispevka.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Če jest prav zastopim ta RTV. Taščo smo dali v dom za ostarele, tam ima tudi začasni naslov. TV ni imela, plačevala je 3,77 EUR za radio. V domu radia nima. Bajta je prazna, internet priklopa ni, Telekom fiksni telefon smo odjavili. Se pravi tašča poda izjavo, da je radio aparat dala svoji hčerki, moji partnerici. Moja partnerica da izjavo, da živi v skupnem gospodinjstvu z mano, ki že plačujem polni prispevek in potem je tašča oproščena plačevanja tega prispevka. Če sem prav zastopil, se na tak način rešiš tega prispevka.

Ma tašča telefon? Ker potem načeloma lahko sprejema TV programe ...

Sicer nisem popolni nasprotnik RTV prispevka in sistem “en RTV prispevek po električnem priključi / gospodinjstvu” mi je nekako še sprejemljiv - a tale sedanje pogruntavščina je pa le malo preveč.
Ker to dejansko pomeni - “mobitel” = RTV naročnina in to tudi lahko za člane gospodinjstva, ki že plačujejo RTV naročnino.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

In - zakaj ga vendarle ne zakodirajo? Naj ga gleda, kdor je pač pripravljen plačati tisto posilstvo.

Aja - zato ker je "državna" ustanova? Torej so plačani iz proračuna. Jim ni dovolj?

Namreč - v trgovini plačam tisto, kar sem kupil. Od kod torej tale "RTV prispevek" ? Ki ga nisem nikoli kupil .

Imamo RTV prispevek, pa dimnikarje, pa ... - a bi se dalo končno naredit nek majhen zakonček, da bi vsak državljan RS moral obvezno 1 x na leto zglasiti v Demzovi delavnici in zapraviti 5 Ejev? Bi bil potem čist tiho in sploh nebi več nergal ... :cheer:
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
20191011_181036_compress20.jpg


Evo rtv in Slovenika v vsej svoji velicini. Zadnjo poved poglejte. Slikano od znancev. So trije bratje, neporoceni. 1 tv in trije rtv prispevki. To ni vec normalno ta kretenizem od rtvja.
 
  • Jezen sem
Reactions: Matey

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Mislim ja. Mas prav. Pri otrocih se steje, ce majo svojo familijo.

A ni svinjarija, da morejo 3 bratje placevati 3 rtv prispevke?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Torej jaz, ki s partnerko živim pod isto streho v hiši skupaj s svojimi starši naj bi plačeval svoj prispevek? Jok brate, odpade. Za teh par minut na mesec kolikor gledamo RTV, dokler se mi ne prikaže Mario z inventarno številko je že to preveč. Bi pa z veseljem plačal za RSI, čeprav ni več tako kot je bilo od obveznih slovenskih kvot.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Poglej priponko 29047

Evo rtv in Slovenika v vsej svoji velicini. Zadnjo poved poglejte. Slikano od znancev. So trije bratje, neporoceni. 1 tv in trije rtv prispevki. To ni vec normalno ta kretenizem od rtvja.

A jebo*e, prasci ... so RTV 4D izgleda producirali ravno zato, da se dandanes praktično ne moreš izognit prispevku. Kdo pa nima neta? Oz. pametnega telefona? Dobro nas jeb*jo

Mogoče se sliši ZF, ampak ni več daleč dan, ko bomo plačevali količino porabljenega zraka za dihanje ... :evil:
 

Podobne teme