RTV prispevek

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Saj nebi nič rekel, če ti, ki se najbolj upirajo plačevanju RTV tega tudi najbolj gledali - Če nebi gledali, nebi vedeli da je program zanič, pa levičarski pa nevemkakšen še.

Bi rekel da če gledaš, koristiš usluge še plačaj.
seveda, najalžje je pa tkole online obsojat druge... pospravi najprej svoje "podstrešje". tv programa nisem gledal že vsaj 10 let, nikjer, niti pri starših, kolegih...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Bolj pošteno bi bilo, da se RTV prispevek, ki ga pač prisilno plačujemo porazdeli na vse medijske hiše, ki imajo recimo nad 10% gledanost ali poslušanost. Sorazmerno, večji domet imaš več pokasiraš. Pa da vidimo potem RTVSLO kake neumnosti bo klatila in kako dolgo.
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
458
7
18
Plomba na tuner vam ne bo več pomagala. Kolikor vem, so predpise spremenili tako, da danes velja vsaka naprava, ki omogoča spremljanje vsebin. To je pa tudi računalnik ali pametni telefon in uporaba njihove 4D (?) funkcionalnosti.
Drži - ni več popusta ampak za vse: 12,75 , ker "lahko spremljamo njihov program na vsaki pametni napravi"...
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bolj pošteno bi bilo, da se RTV prispevek, ki ga pač prisilno plačujemo porazdeli na vse medijske hiše, ki imajo recimo nad 10% gledanost ali poslušanost. Sorazmerno, večji domet imaš več pokasiraš. Pa da vidimo potem RTVSLO kake neumnosti bo klatila in kako dolgo.
Če smo že pri poštenem - najbolj pošteno je TV ON DEMAND - plačaš kar gledaš! Pa si lahko pogledaš cenike pravic za oglede na št. naročnikov posameznega programa, po spominu je za PRO Plus cca 3€ na priključek, pa recimo da jih ima Telemach 300.000 je to 900.000€ na mesec, ker pa dejansko gleda PRO Plus samo 50.000 od teh, bi se teh od PRO + željenih 900.000€ razdelilo med teh 50.000 , pol je to 18€ po priključku, da ne omenjam dalje vseh Discovery programov,...
PS: številke so delno izmišljene za primerjavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko
I

Izbrisan uporabnik #9334

Iz proračuna naj gre in to brez vsakega dodatnega prispevka itd. Mi skupaj delamo za standard ki ga živimo, država naj pa primerno gospodari. Radiotelevizija je pa prvi medij za kakršne koli informacije iz sveta. Časopisi so pa zastareli vsaj en dan, torej je RTV prva.

Denar je, le da je treba preprečiti krajo. Če to preprečimo, bo denarja dovolj še za izpolnitev vsaj pol neuresničenih želja, ne samo famoznega RTV prispevka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Gavran

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Iz proračuna naj gre in to brez vsakega dodatnega prispevka itd. Mi skupaj delamo za standard ki ga živimo, država naj pa primerno gospodari. Radiotelevizija je pa prvi medij za kakršne koli informacije iz sveta. Časopisi so pa zastareli vsaj en dan, torej je RTV prva.

Denar je, le da je treba preprečiti krajo. Če to preprečimo, bo denarja dovolj še za izpolnitev vsaj pol neuresničenih želja, ne samo famoznega RTV prispevka.
Ne, TV pa res ni prva. Prvi je internet, če smo že pri temu.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pustimo ob strani to, da na TV boš videl kar ti pač želijo povedati? Ne pravim, da je vse na internetu prosto dostopno, pa vseeno.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Yebiga, nismo čisto vsi non-stop na netu. Smetišar ki visi na repu gajbe in pobira kante, prav gotovo ne. Itd.
Ne bos verjel ampak smetisar na repu kante je precej zazeljen poklic in tezko prides notri. Zaradi dodatkov se jim samo smeji, ker povprecna placa pri nas pac ni jurja pa mal, na alterju 3500, ampak moras gledati mediano, se pravi + 700 eur. Pa ne vem zakaj ne bi znali uporabljati internet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne bos verjel ampak smetisar na repu kante je precej zazeljen poklic in tezko prides notri. Zaradi dodatkov se jim samo smeji, ker povprecna placa pri nas pac ni jurja pa mal, na alterju 3500, ampak moras gledati mediano, se pravi + 700 eur. Pa ne vem zakaj ne bi znali uporabljati internet.

Povej raje naravnost namesto da lažeš in slepomišiš celemu svetu. Torej povej raje, da se 'ravno od smetišarja' najbolj pričakuje, da bo pridno plačeval tisti sramotni RTV prispevek in ne kompliciral preveč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
I

Izbrisan uporabnik #9334

Povej raje naravnost namesto da lažeš in slepomišiš celemu svetu. Torej povej raje, da se 'ravno od smetišarja' najbolj pričakuje, da bo pridno plačeval tisti sramotni RTV prispevek in ne kompliciral preveč.

Bom dodal k prejšnji povedi:

Tu se tudi izjemno nazorno vidi stopnja demokracije ki jo peljemo. Namreč že več kot 30 let kričimo o neupravičenosti RTV prispevka, kričimo tudi o monopolu dimnikarjev ki harajo za svoj in ne za strankin račun itd ... narediti se pa ne da nič. Ko pa nekdo vrže granitno kocko v palačo, so pa vsi križi dol o_O .

Čez ~ sto let se bodo pa izgovorili s floskulo, da "Ni bilo politične volje itd" :nigladek:, potem se bodo pa še generacije ukvarjale s tistim sranjem, točno tako kakor se pravkar mi s partizani in domobranci. Butale :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Podobne teme