Rošenje luči......

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Ali ima oz je imel kdo od vas zgoraj omenjeno težavo.......namontiral nove luči (angel eyes) ...vse fino pa fajn.....razen tega da se mi samo desna luč rosi
crazy1.gif


Kak nasvet
confused-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Rosi se ti zato, ker se nabira kondenz. Luč ne tesni, slaba roba. Potopi jo v vodo, boš videl kje spuša, potem jo pa zasilikoniraj.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Od začetka zna zadeva res nekoliko rositi. Rešitev pa je enostavna: za par ur se avto postavi v RES toplo garažo, odpre se havba in z zadnje luči žarometa se snamejo tisti gumi pokrovčki, da se žarometa lepo preluftata in razvlažita. Po tem težav več ne bo.

Če nimaš ogrevane garaže, bo prav prišel kak kalorifer
zmaga.gif


Katere luči si pa potem kupil, če ni skrivnost?
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Luč je že tako narejena da ne tesni...to niso "hemetično" zaprte luči.....imajo z namenom narejene oddušnike....zaj bi rekel....ne nekaj na pamet!!!!
smile-1.gif
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Luči so baje od firme FK....

Ja saj danes sem probal vzet tisto masko zadaj na luči dol pa s fenom posušit.....mi je kr ratalo......potem sem se peljal na probno kr brez tistega pokrovčka zadaj.....in luč je bla ok.....potem pa sem spet dal gor pokrovček......in šel še takrat na probno in spet se je začelo v kotih rosit...tako da je pomoje fora v preslabem odvajanju toplega zraka iz luči....mogče se pa na tisti strani vse skupaj bol greje od motorja al kaj naj bi to blo

Brez pokrovčka pa si ne upam vozit ker bi vsa nesnaga letela noter pa še voda mi lahko gor šprica.....pol pa tak vemo klko je ura
smile-1.gif


Zaj pa še citiram oz prepišem nekaj kar sem dobil na listu zraven luči.....da mi nebo kdo spet z kako foro ven prišel da luči ne tesnijo..

1. Na modernih žarometih s prozornim steklom, tudi serijsko izdelanimi, lahko pride do nabiranja vlage na steklu.

S sistemom kroženja zraka v žarometu zrak kroži od zunaj skozi žaromete. Zaradi odprtega sistema zračenja v žarometu, ki je potreben zaradi vzdrževanja tlaka, se nahajajo v žarometu različne klimatske cone; vroča mesta, kjer se steklo zaradi luči segreva in relativno hladna mesta, kjer se steklo zaradi vožnje hladi.
Zaradi teh okoliščin se lahko zgodi, da pri visoki zračni vlagi in velikih temperaturnih razlikah med steklom žarometa in okolico (deloma med vožnjo) pride do kondenzacije na notranji strani stekla žarometa, predvsem v hladnih letnih časih in/ali ob vlažnem vremenu itd...
Predvsem po fazi segrevanja motorja, pri kateri se segreva zadnji del žarometa in hkrati ohladitvi žarometa zaradi zunanjega hladnega zraka se tudi najmanjši delci vode odložijo na notranji strani žarometa. To je boljše vidno pri žarometih s prozornim steklom kot pri navadnih žarometih, ki nimajo prozorno steklo.

Ampak čudno da potem ni nobenga problema z levo lučjo samo desna
crazy1.gif


Še se komu sanja kaj nardit
confused-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ja ljuba duša, naredi po mojih navodilih. Imam AE Depo in sem se vlage rešil TOČNO TAKO
rolleyes-1.gif


Lahko pa še dalje izumljaš toplo vodo...
cry12bpy.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
Luč je že tako narejena da ne tesni...to niso "hemetično" zaprte luči.....imajo z namenom narejene oddušnike....zaj bi rekel....ne nekaj na pamet!!!!
smile-1.gif

Pri passatu imam luči od "žmigavcev" na isti princip; se pravi sama luč ima neko cevkico, ki naj bi preprečevala kondenz (kao zračenje) ... pa so se luči še vedno rosile ob nenadnih spremembah temperature (recimo zvečer ko neha sonce sijati in rata mraz). Za začetek sem zasilikoniral vse morebitne prepustne cone razen tiste odvodne cevkice .. je blo precej bolje, ampak ne še popolno. No potem sem zasilikoniral še tisto in problem je čudežno izginil ...

Je pa pri prednjih žarometih "rošenje" dokaj čuden pojav, ker načeloma luči delujejo kot grelec (100W+ na luč) in če je vlaga bo le ta hitro izhlapela (če ima prezračevalni kanal). Torej za začetek prižgat vse luči in pustit odprte vse odprtine .. ko vlaga izgine pa ponovno zapečatit.
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Po včerajnšnjem delnem sušenju.......je že nekoliko bolje....luč se že manj rosi (vendar se še) ampak ko sem na parkingu domov grde iz službe našel avto ni več bila zarošena...prej je bila konstantno.....tak da mu bom moral še privoščit kako manikuro
smile-1.gif