Rojstni dan

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Pobirat denar? Za pi..do, ki me jebe z čšž-jem! Ko me ne pozdravi, ko pride ON v službo, kaj šele, da bi mi odzdravil.
Ki ne pozna razliko med specifično zahtevo in čokoladnim namazom!
In še in še.
Meni prjatli v službi čestitajo za RD. VEDNO! Na pijačo in častenjem (skromnim) gremo pa večkrat kot sexat. Če ne štejemo tisto je...enje v službi:)
 

mikimaus

Zelenc'
18. sep 2014
28
0
1
Zdravo, ponovno jaz! Rojstni dan je zdaj že mimo in odločil sem se, da zbrani znesek (to kar so sodelavci zbrali in gre ponavadi za skupno darilo) namenim v dobrodelne namene. Imam namreč znanca, ki ima za sabo zelo težko življenje (verjemi, da tega nočeš probat). Človek se mi smili, zato mu po najboljših močeh pomagam, kar bi si v isti situaciji tudi sam želel.

V vabilu sem sodelavcem jasno napisal, da bi denar dal znancu, ker so njegove finance na nuli in bo sicer odvisen od mene. Mislim, da sem s tem povedal vso bistvo - vse, kar je potrebno vedet. Pride rojstni dan, dobim tale znesek in ga dam znancu. Človek je bil vesel, ker je skoraj obupal nad življenjem, potem pa videl, da še obstajajo dobri ljudje. Tudi jaz sem bil vesel, ker sem storil neko dobro dejanje.

A glej ga zlomka, danes sem izvedel, da gre nekaterim mojim sodelavcem to v nos - češ, da zapravljam denar, da človeku dajem potuho, da bi moral sam poskrbet zase itd. Šefe je zdaj sklical sestanek na to temo (enkrat v prihodnjem tednu) skupaj s še nekaterimi sodelavci. Danes sem imel pridigo z njegove strani in me je skoraj na rit vrglo (res totalno šokiran), ko sem poslušal to "predavanje". Znanec, ki mu pomagam žal nima službe, nima vez, ni biznismen... v vseh pogledih za mano zaostaja in neke koristi finančno/karierno od njega nimam. Tudi ne gledam to na tak način, saj kolege/prijatelje ne izbiram na podlagi financ. Skratka danes sem poslušal, kako si z njim delam zgubo, da s tako družbo ne morem napredovat itd. Mislim si: A moram zdaj zaradi službe prekiniti stike z vsemi, ki so finančno/karierno slabši od mene? Koga sploh briga, s kom se po službi družim? Koga briga, kako porabim svojo plačo? To so zasebne stvari in ne vem če lahko brigajo šefa, še manj pa sodelavca. Res da imam pisarniško delo, nisem pa uradna osebnost ali kak minister, da bi tudi po koncu šihta moral paziti na svoj ugled.

Osebno ne vidim, da sem naredil karkoli narobe - ravno nasprotno. Kaj bom delal ko zapustim pisarno, je za sodelavce še najmanj pomembno... dokler znotraj delovnega časa delam kot se od mene pričakuje, ne vidim razloga, da bi kdo posegal v privatno življenje. Kaj vi pravite? Rabim neko popolnoma tretje mnenje.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zajebal si, ker si šel pravit, kaj boš z darilom naredil.

Pri nas se to obeša na veliki zvon: vse je poslikano, komentirano in objavljeno na družbenih omrežjih. Vse to samo zaradi tega, da drugi vidijo, da si kot firma vzamemo čas zase. Bedno je, ko potem prideš med kolege in ti znajo povedati, koliko je bilo prisotnih, kdo je kaj jedel in pil, kaj si dobil za darilo itd. To je še dodatna stvar, zaradi katere sovražim takšna praznovanja.

Če se gre firma takele športe, je jasno da se gre za snobizem. Si v krogih, ki zahtevajo od tebe sodelovanje ... morda zadevo izkoriščajo tudi v lastne promocije itd.

Zamenjaj šiht. Čimprej. V takih kolektivih ne trpijo "šibkih" kolegov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos in sajkek

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Zdravo, ponovno jaz! Rojstni dan je zdaj že mimo in odločil sem se, da zbrani znesek (to kar so sodelavci zbrali in gre ponavadi za skupno darilo) namenim v dobrodelne namene. Imam namreč znanca, ki ima za sabo zelo težko življenje (verjemi, da tega nočeš probat). Človek se mi smili, zato mu po najboljših močeh pomagam, kar bi si v isti situaciji tudi sam želel.

V vabilu sem sodelavcem jasno napisal, da bi denar dal znancu, ker so njegove finance na nuli in bo sicer odvisen od mene. Mislim, da sem s tem povedal vso bistvo - vse, kar je potrebno vedet. Pride rojstni dan, dobim tale znesek in ga dam znancu. Človek je bil vesel, ker je skoraj obupal nad življenjem, potem pa videl, da še obstajajo dobri ljudje. Tudi jaz sem bil vesel, ker sem storil neko dobro dejanje.

A glej ga zlomka, danes sem izvedel, da gre nekaterim mojim sodelavcem to v nos - češ, da zapravljam denar, da človeku dajem potuho, da bi moral sam poskrbet zase itd. Šefe je zdaj sklical sestanek na to temo (enkrat v prihodnjem tednu) skupaj s še nekaterimi sodelavci. Danes sem imel pridigo z njegove strani in me je skoraj na rit vrglo (res totalno šokiran), ko sem poslušal to "predavanje". Znanec, ki mu pomagam žal nima službe, nima vez, ni biznismen... v vseh pogledih za mano zaostaja in neke koristi finančno/karierno od njega nimam. Tudi ne gledam to na tak način, saj kolege/prijatelje ne izbiram na podlagi financ. Skratka danes sem poslušal, kako si z njim delam zgubo, da s tako družbo ne morem napredovat itd. Mislim si: A moram zdaj zaradi službe prekiniti stike z vsemi, ki so finančno/karierno slabši od mene? Koga sploh briga, s kom se po službi družim? Koga briga, kako porabim svojo plačo? To so zasebne stvari in ne vem če lahko brigajo šefa, še manj pa sodelavca. Res da imam pisarniško delo, nisem pa uradna osebnost ali kak minister, da bi tudi po koncu šihta moral paziti na svoj ugled.

Osebno ne vidim, da sem naredil karkoli narobe - ravno nasprotno. Kaj bom delal ko zapustim pisarno, je za sodelavce še najmanj pomembno... dokler znotraj delovnega časa delam kot se od mene pričakuje, ne vidim razloga, da bi kdo posegal v privatno življenje. Kaj vi pravite? Rabim neko popolnoma tretje mnenje.

3. mnenje? Ne rabiš ga sicer, ker se vsak odloči za sebe v teh situacijah, niti ni potrebno da se gre za neko hudo pogrevanje in kompliciranje, ker je zadeva malenkostna, nevredna dobre volje.
Če pa že... Od daleč, ko ne poznam tebe, tvojega znanca niti sodelavcev. Znancev, ki potrebujejo pomoč ima vsak najbrž za vsak prst ene par. Vidva se poznata, najbrž da dolgo. Nekateri se znajdejo v stiski in rabijo in so hvaležni za vsako pomoč. Še več je pa takih, ki so vedno zraven, ko je še kaj za vzeti, pol pa ni več interesa. To ti veš ali pa še boš bolje od drugih, v katero kategorijo spada tvoj znanec. Torej ne vzemi kot pridigo temveč kot dobrovoljen nasvet tvojih sodelavcev, da bodi previden. In ne kot mešanje se v tvoje zadeve ampak kot skrb. Se pravi, poskusi pokazati enako mero dobre volje za razumevanje, od kod izhajajo izjave tvojih sodelavcev, kot jo pokažeš do znanca.

Najslabše je pa, kot rečeno v prvi alineji, kaj preveč santabarbarizirat tole zadevo. To se bo pa garant slabo končalo.
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj sem ti že napisala. Ne mešaj službe in privat. Šefu bi pa rekla da s kom se ti družiš in kam daješ denar da je tvoja stvar.
A recimo da bi ga zapili po šihtu bi bilo pa ok ?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Če hočeš čudno firmo, si poglej malo mikro+polo...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
kolk poznam od tam kakšnega osebka, jim ni hudga....skozi pijanica :evil: vsaj na zunaj
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Saj zato, pa me ni tam:evil: Se spomnim pred leti firme z malimi živalmi iz Hoč. Kako ji je že bilo ime?? So mogli zaposleni hodit obvezno na neke piknike in rojstne dneve direktorja, pa take fore:valjamse:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pri m+p je fajn, če direktorju lezeš v rit (tudi dobesedno), zaposlovanje vseh bližnjih in daljnih (nesposobnih) prijateljev in prijateljic/sorodnikov, medtem ko drugo delo opravljajo tisti, ki si niso na "ti" z direktorjem... Udeležba na teh tematskih dnevih je skorajda obvezna. Tega je še na toooone. Zunaj "juj", znotraj "fuj"
 

mikimaus

Zelenc'
18. sep 2014
28
0
1
Moram omenit, da sem tip človeka, ki loči zasebno in službeno življenje - kljub temu, da mi včasih tudi izven delovnega časa zvoni telefon. Opažam pa, da je v službi kar nekaj karakterjev, ki te meje nimajo. Sklepam, da iz tega izhaja razmišljanje, da si z druženjem s finančno manj zmogljivimi kolegi znižujem ugled. Problem je to razložit nekomu, ki mu je služba prosti čas in obratno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Kaj te vem. Pri nas je že tako, da vsi vse vemo. Privat nobenemu nič ne skrivamo kot kača noge, osnove in kako malenkost več vemo in pol kdaj kdo tudi komentira. Prva defenzivna drža je seveda, kaj pa to tebe briga ampak, ko je pa zares važno so pa tvoji zasebni problemi tudi malo njihovi. Danes pa vsi v jok, ko je treba bolniško pa dopust pa prvi dan šole pa razumevanje. Zakaj že? A ni tako, da ga nič ne briga, kaj imaš ti privat, zakaj bi ga moglo zanimati zdaj? Izgubiš s tem ločevanjem vec kot pridobiš, če povzamem svoje izkušnje.
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja in potem imaš naenkrat sodelavke (sodelavce) za frende in bi se družili še po šihtu pa za vikende počitnice skup. In potem to eni fino izkoriščajo.
Če si bolan jin govoriš kaj imaš in kdaj greš na bolniško?
To za prvi dan šole...
Vglavnem moje izkušnje so drugi pisali. Dokler si jim nadrejen oz. enak ti lezejo v rit se grejo neko timsko delo pa podobne bedarije ala vikend pikniki s šefi pa nevem še kaj. Na koncu vidiš da vsak samo nase gleda.
Zato pa je pri nas kot je ritolizci rinejo naprej čeprav so nesposobni tatihi in pridni pa delajo ta dva , tri.

Aja pa tako se začnejo razne afere in potem jok in stok.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
no tole kao ločit sluzbenoin privat je tako na papirju, v resnici pa dostikarta ne gre in tudi ni smisla..v slubzi v budnem stanju si dejansko več kot doma. torej postane cez cas tudi sluzba del privat sfere... jebat ga tako je. Tisti ki ima s tem tezave jih ima vsepovsod...

je pa res da si moras sam dolocit mejo, kdaj na katerepiknke, itd na katere procesije boš šel, enako kot to narediš tudi doma. Potem problemov ni, če imaš pri sebi sam s seboj razčiščeno.

Če delaš v firmi, kjer ti ne odgovarja, si sam kriv. In ni kriv JJ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Sranje! V službi si pol dneva. Tam ti mora bit lepo.
Če bi lahko spremenil, bi se odločil, da lezem dir v rit. Tko me pa on in njegovi hebejo. Jasna navodila.
Tudi v sobi so vsi z mano, ko zlatega prinašalca ni. Ko pride, kar slišiš cmokanje po njegovi pi...
Sem naredil napako.
Ti jo popravi. Pojdi na jihovo stran. Se da. Taki imajo radi razkoš - investiraj. Prijatela imas samo privat, popoldne. Takrat si TI glavni in po tvoje je.
Dvoličnež? Pa ne na veliko zvon
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Keri drugi strani...sem ti napisal, razumljivo. Če ti v sluzbi ni všeč, menjaj. Gotovo. Vse ostalo je jambranje. Ampak verjetno ne boš menjal, ampak boš vso sranje, ki te moti požrl...in naprej jamral na Alterju. Nič hudega, zato smo tu.