Roadtrip z avtom ideje prvomajske 2023

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.934
2.411
113
Lublana
Obišči stran
Hvala. Tvoje mnenje mi res veliko pomeni. Da v podforumu o potovanjih vprašaš za ideje glede roadtripa. Dizaster.
Razumel bi in morda bi ti lahko kdo pomagal, če bi recimo napisal kaj dejansko želiš doživeti. Če pa greš samo turista špilat in si ogledovat mesta in njihove turistične točke potem pa itak nima veze kam greš. Zavrti steklenico in kamor bo pokazal zgornji del v tisto stran neba se odpravi. To bo še najboljši roadtrip.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Cinque Terre se obdela z vlakom, o avtu med vasicami sploh ne razmišljaj.
Tja/nazaj pa je precej zanimivega. Jaz sem moje par let nazaj za prvomajske peljal skozi Modeno, Maranello, Sant'Agato, ... Zanimivega pleha in karbona kolikor hočeš.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Cinque Terre se obdela z vlakom, o avtu med vasicami sploh ne razmišljaj.
Tja/nazaj pa je precej zanimivega. Jaz sem moje par let nazaj za prvomajske peljal skozi Modeno, Maranello, Sant'Agato, ... Zanimivega pleha in karbona kolikor hočeš.
Jaz navijam za ladjico - sem šel z obema, pa je samo prihod v selo vreden razlike v karti.
Drugače pa ima Damo kar prav - vidiš eno, vidiš vse, če si samo "spidi gonzales" in se ne "izgubiš" v vsaki vasi za kako uro. Fajn je tudi it s kolesom po tisti opuščeni železniški trasi v najbolj severni vasici. Bicikle kar tam vzamite - se ne splača svojih s sabo vlačit, čeprav na vlaku ni doplačila za kolesa.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Na roadtripu v Toskani sem bil pred 10 leti za prvomajske. 4 dni bil, čudovito res, pa ene dva dni je zmanjkalo. Enkrat bo za ponoviti. Takrat sem imel hiško v centru Toskane pa skoz od tam delal izlete. Tega ne bi naredil več, bi raje spal vsak dan drugje, da se ne vračam vsak dan v hiško.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.216
3.371
113
Novodobni turisti, ki se pripeljejo za 15miin, da naredijo sliko za instagram, tam pa napišejo kolk je fajn. Bogi res.
Vedno sem ponavadi malo poklepetal z domačini, zvedel radosti in tegobe destinacije, vedno probal njihovo lokalno kulinariko, ponavadi kupil kaj domačega in vedno zvedel stvari, katere niso v katalogu. Enim je to zgleda odveč.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Cinque Terre se obdela z vlakom, o avtu med vasicami sploh ne razmišljaj.
Tja/nazaj pa je precej zanimivega. Jaz sem moje par let nazaj za prvomajske peljal skozi Modeno, Maranello, Sant'Agato, ... Zanimivega pleha in karbona kolikor hočeš.
Lahko tudi z avtom, za prvomajske praznike v ITA ni neke hude gužve, tako da najdeš parking povsod v teh vasicah, še posebej ker jih kar veliko ubere taktiko vlaka in tam pa zna bit gužva. Ni pa to projekt za dva ali tri dni, tega narediš v Toskani, če želiš vsako vasico obdelat. Sicer pa relacija, kot sem jo napisal, je zelo zanimiva, potem se pa vsak sam odloči prioritete, mogoče sem Gardaland preveč napisal, ker tam si komot lahko od jutra do noči, sploh ker je že napisal da ima 10letnika :) Rim pa po želji, ker je vseeno še 2-3 ure vožnje od recimo znanih točk v Toskani, kar se mi zdi recimo kar way-off in ga daš v drugi plan za relacijo Rim-Napoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Novodobni turisti, ki se pripeljejo za 15miin, da naredijo sliko za instagram, tam pa napišejo kolk je fajn. Bogi res.
Vedno sem ponavadi malo poklepetal z domačini, zvedel radosti in tegobe destinacije, vedno probal njihovo lokalno kulinariko, ponavadi kupil kaj domačega in vedno zvedel stvari, katere niso v katalogu. Enim je to zgleda odveč.
:zmaga:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.340
3.432
113
Evo ena od novodobnega turista.
20230112_111017.jpg
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
148
43
Mi smo bili pred ene parimi leti v Toscani. Apartma smo vzeli nekje na vasi v vukojebini, ampak locirano tako, da smo vsak dan imeli uro vožnje do planiranih izletov (Lucca, Cinque Terra, San Gimignano, Firence, ....). Priporočam, lep izlet je bil.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Lahko tudi z avtom, za prvomajske praznike v ITA ni neke hude gužve, tako da najdeš parking povsod v teh vasicah, še posebej ker jih kar veliko ubere taktiko vlaka in tam pa zna bit gužva. Ni pa to projekt za dva ali tri dni, tega narediš v Toskani, če želiš vsako vasico obdelat. Sicer pa relacija, kot sem jo napisal, je zelo zanimiva, potem se pa vsak sam odloči prioritete, mogoče sem Gardaland preveč napisal, ker tam si komot lahko od jutra do noči, sploh ker je že napisal da ima 10letnika :) Rim pa po želji, ker je vseeno še 2-3 ure vožnje od recimo znanih točk v Toskani, kar se mi zdi recimo kar way-off in ga daš v drugi plan za relacijo Rim-Napoli.
Novodobni turisti uzivajo v pocasni voznji in nizki porabi. Ostalo ni pomembno. Ne leti to na odpiralca teme
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Lani sva šla za prvomajske v Toskano,in sicer Firence, Lucca, Colle di val d Elsa, Sienna, Panzano k mesarju, Pienza, Albinia, Modena ter Garda, z vmesnimi lokalnimi postanki/izleti, okoli 10 dni. Od tega je bilo več nočitev samo pri Pienzi ter Gardi.
Zahodna obala se lahko brez skrbi izpusti, ampak tu so bili na poti ti izviri s toplo žveplano vodo.

Naučil sem se (poleg ogromno čudovitih stvari):
Če je človek popoldan lačen,je včasih problem z gostilnami
V Firencah gužva za pop.zdit
Ko pade dež, so toskanski kolovozi ko gramoznica, dreka še pa še. In to rdeče blato/glina, to rabiš dosti wapanja,da spraviš dol s kolotekov/podvozja
Dosti cest je privatnih/zaprtih
Da je vse mrtvo na obali,ko ni sezone
Da so italijani zelo lačni zvečer in siti zjutraj
Da cestnine kar nanese
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car in ynos

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.216
3.371
113
Lani sva šla za prvomajske v Toskano,in sicer Firence, Lucca, Colle di val d Elsa, Sienna, Panzano k mesarju, Pienza, Albinia, Modena ter Garda, z vmesnimi lokalnimi postanki/izleti, okoli 10 dni. Od tega je bilo več nočitev samo pri Pienzi ter Gardi.
Zahodna obala se lahko brez skrbi izpusti, ampak tu so bili na poti ti izviri s toplo žveplano vodo.

Naučil sem se (poleg ogromno čudovitih stvari):
Če je človek popoldan lačen,je včasih problem z gostilnami
V Firencah gužva za pop.zdit
Ko pade dež, so toskanski kolovozi ko gramoznica, dreka še pa še. In to rdeče blato/glina, to rabiš dosti wapanja,da spraviš dol s kolotekov/podvozja
Dosti cest je privatnih/zaprtih
Da je vse mrtvo na obali,ko ni sezone
Da so italijani zelo lačni zvečer in siti zjutraj
Da cestnine kar nanese
Kako lahko trdiš, da v Italiji cestnine nanesejo? Od Slo meje do juga Italije je 60eur. V Franciji je to za 40km avtoceste. :bonk:

Drugače pa za tiste, kateri poznate samo Toscano, sosednja pokrajina Umbrija ima neprimerno večji potencial in več za ponudit. Se pa ne sliši tako fensi kot Toscana.
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Kako lahko trdiš, da v Italiji cestnine nanesejo? Od Slo meje do juga Italije je 60eur. V Franciji je to za 40km avtoceste. :bonk:

Drugače pa za tiste, kateri poznate samo Toscano, sosednja pokrajina Umbrija ima neprimerno večji potencial in več za ponudit. Se pa ne sliši tako fensi kot Toscana.
Čisto enostavno lahko trdim, ker se ne vozim v Franciji :)
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
40 km = 60 € - lahko prosim za bolj natančen podatek, ker moje izkušnje so rahlo drugačne - recimo cca 90 km Frejus - Albertvile je 10,60€;
Chamonix - Pariz (varianta v Pariz čez Italijo) 614 km = 54,80 = 0,089 €/km

Medtem Trst - Bologna - Neapelj = 868 km = 65,10 km = 0,075 €0km
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.216
3.371
113
Bolj natančno ne, ker nazadnje pred par leti, ko smo se preganjali po Provansi, smo po plačilu te cestnine avtocesto postavili na ignor in se prevažali po vzporednih cestah. Če so pa Francozi cene spustili, kar močno dvomim, pa ne vem.

Medtem: Nova gorica - Sicilija ...64 eur