Roadtrip z avtom ideje prvomajske 2023

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej.

Maja letos bi šli na kakšen roadtrip z avtom. Po maks 3 ure vožnje na dan, do 1 teden trajanje roadptripa, lahko je krajše. Gremo jaz, žena in 10 letni otrok.

Ima kdo kakšne fajn ideje kakšen krog narediti, kaj pogledati itd?

Npr. ena od idej je: Budimpešta - Bratislava - Dunaj in razčične stvari vmes.
Druga je iti Po Italiji: Benetke, Toskana, Rim....
Tretja je balkan.
Četrta je...

Hvala.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Nikoli nisem razumel ljudi, da so rabli druge spraševat kaj jim naj paše in kam naj grejo. Odločiš se za destinacijo, katera te vsaj malo zanima. Če te nobena ne zanima, je škoda, da kamorkoli greš, samo zato, da greš. Najprej se moraš sam s seboj zmenit, kaj te zanima in kaj ne. Vedno si izbereš dve popolnoma nasprotni destinaciji ker, če je vremenska napoved za vzhod slaba, je ponavadi za zahod dobra. Potem se pa pred potovanjem odločiš kam greš.
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Mi gremo maja v Pariz in Disneyland in spotoma še na en večji koncert.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Češka: Lipno, Česky Krumlov, Hluboka nad Vltavou, Česke Budejovice, Holašovice, Praga, Kutna hora, Olomouc, Telč, Brno, čez Dunaj nazaj.
Izbor ciljev po želji, vsepovsod je luštno in denarnici prijazno.
 
Nazadnje urejeno:

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
148
43
Budimpešto lahko planiraš vsaj 2 dni - 1 dan kopanje v Aquaworld in 1 dan ogled znamenitosti.

Priporočam tudi Pullman city (https://www.pullmancity.de), pa morda slane rudnike, Orlovo gnezdo in imaš narejeno krožno pot.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Hej.

Maja letos bi šli na kakšen roadtrip z avtom. Po maks 3 ure vožnje na dan, do 1 teden trajanje roadptripa, lahko je krajše. Gremo jaz, žena in 10 letni otrok.

Ima kdo kakšne fajn ideje kakšen krog narediti, kaj pogledati itd?

Npr. ena od idej je: Budimpešta - Bratislava - Dunaj in razčične stvari vmes.
Druga je iti Po Italiji: Benetke, Toskana, Rim....
Tretja je balkan.
Četrta je...

Hvala.

Italija: Benetke, Firenze, Toskana, Rim, Pisa, Cinque Terre, Lago di Garda in Gardaland
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Spregledal si max 3 ure vožnje - toliko rabiš iz Budima v Pešto ko je rush hour.

Saj ti ni treba biti tam ko je rush hour. Jaz sem šel letos med tednom dopoldne v center čisto tekoče. Pa za prespat se lahko še na blatnem jezeru 1 dan ustaviš.

Italija: Benetke, Firenze, Toskana, Rim, Pisa, Cinque Terre, Lago di Garda in Gardaland
Preveč za 1 teden sploh če se ne želiš preveč vozit. Jaz bi se na Toskano osredotočil.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ja pač odvisno koliko se na tej relaciji ustavljaš. Toskana je širok pojem, odvisno kaj bi rad videl. Čisto vse v enem tednu ne bo šlo, so pa teli kraji cca 3-4 ure vožnje med sabo.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113

nekaj podobnega sem jaz naredil pred leti. Bilo je super
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Seveda lahko razširiš :) predvsem Toskano. Ampak za ostala mesta imaš en dan dovolj in ni nič mazohistično, predvsem Pisa ne.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Cinque terre tud ce se ne gre. Itaq bo pa ynos sel na konc z letalom nekam, glede na temo o nakupu avta
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Seveda lahko razširiš :) predvsem Toskano. Ampak za ostala mesta imaš en dan dovolj in ni nič mazohistično, predvsem Pisa ne.
En dan za Rim? Škoda časa in denarja, da sploh tja prideš samo za en dan.

Cinque terre tud ce se ne gre.
Hiking od vasice do vasice po poteh seveda ni za tiste, kateri se tja pripeljejo z avtom in se pizdijo, da parkplaca ni oziroma le ta visi, da baba v štiklih ne more normalno iz avta. Ko pa že pride do konca, pa itak reče, a to je to. :bonk: Taki tam res nimajo kej počet.
Da se okol vozakaš in kljukce delaš, je res bolje, da ne greš.
 
Ah kje, treba avto fajn razdevičit :)

sej boš poročal o porabi.....bittee

PS ko omenjaš Italijo, ni sicer roadtrip je pa lahk čist okej dopust in sicer jug Italije. Čez celo Ita se pelješ s hitrim vlakom (cene ne bi smele biti bavbav, oz so bile precej dotopne zdaj so verjento pikič dražje), tekom vožnje vidiš Ita, na jugu si v roku pol dneva. Doli so cene podobne kot drugod, hrana je super, morje plaže pa tud ni da ni...edin morš pazt ko najemaš avte al pa kolesa da ti kake buške ne potorijo