Roadtrip s kamp prikolico

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.023
773
113
Imamo večletno željo že po premičnini, je čakala zaradi nepremičnine. Gledam avto.net, filtri od letnika 2010+, do 7k, LOL, ni zadetkov :) medtem pa nove, letnik 2021 od 13k dalje. V sorazmerju z novozgrajenimi bajtami :) za staro prikolico pa ne bom dajal pol cene nove. Verjetno jo bomo šli na sever zapet, ko bomo lahko.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Zdele maš mal krize s tem verjetno. Eden je kle v Ljubljani, ki ti jo potegne dol tudi po naročilu. Zelo solidno pošten. Čak poiščem kateri je. Pri njem sem kupil svojo Hobby in mu jo potem tud čez dve leti peljal nazaj notri.

Tale prodajalec je to, meni dosti bolj simpatičen kot Saturn Maribor.


Pa mogoče še to. Prikola ni avto, se mal drugače in pod drugačnimi pogoji stara.
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.023
773
113
Hvala za priporočilo. Sem spravil link. Kaj pa ostali? A tudi kupujete 20 let stare prikolice in kakšne imate izkušnje s takšnim nakupom? Meni se 20 let veliko zdi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
20 let je veliko za avto. Prikolica se ne stara tako hitro. Sem pa za svojo dal 6 jurjev in čez dve leti 6.500 dobil za njo, res je, da je bla z moje strani opremljena s tendo in moverjem, pa še tip je nekaj malega zaslužil. Je pa res, da se tukaj pogovarjamo o 4-6 jurjih in to je maks kar bi sam dal za tako staro prikolico. Moja je imela znake uporabe, nikakor pa ni bila zmahana. Na stari old punci, ki me je koštala 3000 EUR sem v sedmih letih izgubil 1500 EUR. Ker je bila vzdrževana, in predvsem vozna, je šla v dveh urah, tip prišel, odkartal denar, zapel, rekel, kje se najbližje naredi prepis in sva šla prepisat.

Te z uvoza so bile na cesti, najslabše za prikolico je, da je ležala recimo 10 let v kampu na pavšalu, po možnosti celo zimo zavita v streč folijo. Tako da dobra, suha redno uporabljana in lepo ohranjena prikolica letnika 2001-2004 je lahko več vredna, kot prikola letnika 2010 ki je stala nekje na pavšalu. Moje izkušnje z obema prikolicama mal starejšega letnika so dobre. Sej mehanike ni kaj dosti, vse je odvisno od zmahanosti opreme (strešna okna, WC, Truma....) Tist pol nanese, če je treba menjat, sploh okna.

Je pa po drugi strani res, da se dobi nova prikolica ne tako zelo draga, tako da če imaš budget, je tud to opcija. Je pa spet res, da če zadaneš v škarpo staro prikolo al pa novo, te pri stari precej manj boli. Kasko zavarovat je pa seveda pametno obe, ker so za obe kosi, predvsem okna dragi ko pes. Pa še to, mover je zlata vreden, tko da boljš par let starejša z moverjem, kot nova brez.

Old punca bo stara 30 let, pa sem jo lani videl v kampu, tip ima še isti baldahin in je srečen z njo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Zdele maš mal krize s tem verjetno. Eden je kle v Ljubljani, ki ti jo potegne dol tudi po naročilu. Zelo solidno pošten. Čak poiščem kateri je. Pri njem sem kupil svojo Hobby in mu jo potem tud čez dve leti peljal nazaj notri.

Tale prodajalec je to, meni dosti bolj simpatičen kot Saturn Maribor.


Pa mogoče še to. Prikola ni avto, se mal drugače in pod drugačnimi pogoji stara.
Kalbo, žal lahko rečem odkar je šel tip na svoje, prodaja zgonjene stare prikole.
Verjetno mu manjka zagonskega kapitala, pa še korona je vmes skočila.
Ko sem lan maja kupoval, sem se 2x oglasil tudi pri njemu, niti ena izpod 7,8 jurjev ni bila za resno jemat.
ŽAL.
Bil sem tudi v Saturnu, kar je imel na lagerju, je bilo vse ok, bile so pa nekoliko drage.
Ne vem pa, kako je v Šenčurju (Ac Vnuk) ali pri še nekaterih ostalih.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Hvala za priporočilo. Sem spravil link. Kaj pa ostali? A tudi kupujete 20 let stare prikolice in kakšne imate izkušnje s takšnim nakupom? Meni se 20 let veliko zdi.
Lani sem od znanca (soforumaša prikoličarja) kupi Adrio Unico 430 DD, letnik 2002, za 4700€.
Zraven je bila tenda (v vrečki) in baldahin (po pravici povedano ga nisem še niti pogledal).
Po ogledu podobnih pri dilerjih je bila ta daleč najboljša.
Nič kaj posebnega ji ne fali (sem pa tja kaka buška), vse deluje, ni gnila, ne pušča, dve leti stare gume.
BP skratka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če bi bilo malo več dnara, bi vzel kako Knaus ali hobby podobne velikosti, imaš vseeno občutek da so malo bolj kompaktne od Adrie (in težje), čeprav se tudi Adria (začuda) ne razpade. V bistvu, če bi izbiral bi bil Knaus prva izbira. So pa to potem podobnega letnika tam ranga 6-8 jurjev.

Po drugi strani pa je bil že to velik preskok, prej smo se sramotili po svetu s prastaro IMV (!!!) Adrio 420, staro okoli 40 let. Bili smo na HR (itak), v BiH, Črni gori,... V 5 letih smo z njo prekruzali okrog 15.000 km. Mislil sem, da jo bom imel dokler ne razpade, pa tega dneva nikakor nisem dočakal. :valjamse:
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Recimo, evo kaj takega, če ji ne fali kaj posebnega je to to:

1611148572588.png


1611148601115.png


Mi imamo enako razporeditev, meni se zdi ta varianta najboljša, če pa velikost ni problem, pa zadaj pogradi in vmes še ena sedežna, samo potem si na 5m bivalne in 7 metrov skupne dolžine.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.023
773
113
Imam še eno vprašanje. A so za zimske razmere narejene kaj drugače? Ker videl sem le 3cm mediteranske stence. Ker se poigravamo z mislimi, da se bomo nekoč lahko kaj ob Baltskem morju pozimi vozili. In da bo 2kW grelec v kampu dovolj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Moj prijatelj Riki, ki je avtodomar malo dalje od mene, pa že jaz sem skoraj 20 let na še enkrat toliko prikoličarske/šotorske podlage, bi rekel - ima se, može se.

Zdaj pa resno: gretje vsekakor Truma, ne pa neke "klima" variante na 220V, ker boš rabil hitro segret, pa ne bo vtičnice v bližini, ali pa omejen priklop na 6A! Debelina stene ni merilo toplotne prevodnosti, pač pa vgrajeni materiali. 3cm stena je malo premalo, ampak pol imaš bevust robust - Adria. Prva prikolica pa si že zapel za ta muver - a si star 50+ z lumbagom?

Če bi jaz bil na mestu enega totalnega začetnika bi kupil nekaj solidno ohranjenega za 5.000+- gonil eno ali dve leti, da vidim kaj sploh rabim in ali mi je to sploh všeč - pol pa prodaš za +- enak denar in kupiš - avtodom! :cool:

Moja prva je bila Adria od sindikata MB sodišča za nekih 1.500€ s polno opremo - tudi leseni poden za predprostor. :) Po dveh letih je šla pa-pa v druge roke in sem kupil neko francosko, rahlo ruknjeno in nemčije - mali denar. Je bila z nami do "spregleda", kupci so se stepli za njo, pa je bilo treba po neregistrirano na Murter. ;)

Aja še okoli nogic - če bi v prikoli seksali, bi vedeli, da ni fajn bit na fedrah!
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Romzi in Valhalla

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Nam se taka razporeditev izide. Najprej štirje, nato 2. Potem pa še primer nove.
Tale razporeditev je IMHO (in po mnenju še mnogih) najslabša varianta. Brez zamere.
Ko zadaj postaviš tisto posteljo, rabiš nogce od srne da se zgužvaš mimo.
Če je namen uporabe za dve osebi, pa nimaš boljše.
Če gre za 2 odrasla in 2 otroka in te moti velikost (dolžina), potem vzameš neki s pogradom, uporabna je že s 370 bivalne dolžine. Kolega je imel Sterckemann 370 in je bila prva liga.
Razlika med "tvojo" in mojo postavitvijo je 30-40 cm v dolžino, kar se prostora tiče pa ni primerjave, za vozit je isti šmorn.
Če te že žuli velikost, raje glej da je ozka prikola (cca. 203 cm), pogoj je da nisi višji od 180 cm :oops1:

Kar se tiče zime: naša nima 3 cm sten ampak 2 cm o_O, notri maš trumo 3,5 kW, pri zunanjih 0 stopinj ti je lahko pošteno vroče.
P.S. Poslušaj McGiverja (pa malo tudi mene zaradi izkušenj) in nabavi nekaj za cca. 5 jurjev, zgubil na ceni ne boš nič, glede kasnejše selitve na AD sem jaz sicer za1x še trmasto na strani prikole - ampak se nikoli ne ve.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Kalbo, žal lahko rečem odkar je šel tip na svoje, prodaja zgonjene stare prikole.
Verjetno mu manjka zagonskega kapitala, pa še korona je vmes skočila.
Ko sem lan maja kupoval, sem se 2x oglasil tudi pri njemu, niti ena izpod 7,8 jurjev ni bila za resno jemat.
ŽAL.
Bil sem tudi v Saturnu, kar je imel na lagerju, je bilo vse ok, bile so pa nekoliko drage.
Ne vem pa, kako je v Šenčurju (Ac Vnuk) ali pri še nekaterih ostalih.
Tip je že cel čas na svojem, sam avto.net stran sta mela s KBR skup.
Vzeto na znanje za naprej.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Moj prijatelj Riki, ki je avtodomar malo dalje od mene, pa že jaz sem skoraj 20 let na še enkrat toliko prikoličarske/šotorske podlage, bi rekel - ima se, može se.

Zdaj pa resno: gretje vsekakor Truma, ne pa neke "klima" variante na 220V, ker boš rabil hitro segret, pa ne bo vtičnice v bližini, ali pa omejen priklop na 6A! Debelina stene ni merilo toplotne prevodnosti, pač pa vgrajeni materiali. 3cm stena je malo premalo, ampak pol imaš bevust robust - Adria. Prva prikolica pa si že zapel za ta muver - a si star 50+ z lumbagom?

Če bi jaz bil na mestu enega totalnega začetnika bi kupil nekaj solidno ohranjenega za 5.000+- gonil eno ali dve leti, da vidim kaj sploh rabim in ali mi je to sploh všeč - pol pa prodaš za +- enak denar in kupiš - avtodom! :cool:

Moja prva je bila Adria od sindikata MB sodišča za nekih 1.500€ s polno opremo - tudi leseni poden za predprostor. :) Po dveh letih je šla pa-pa v druge roke in sem kupil neko francosko, rahlo ruknjeno in nemčije - mali denar. Je bila z nami do "spregleda", kupci so se stepli za njo, pa je bilo treba po neregistrirano na Murter. ;)

Aja še okoli nogic - če bi v prikoli seksali, bi vedeli, da ni fajn bit na fedrah!
Od Rikija sem kupil AD.
 
  • Ljubezen
Reactions: McGiver

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Če si kaj domačega mojstra, lahko tudi zbidaš kak star mover na ebayu in ga obnoviš
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
Mover dobiš na Obelinku ceneje.

jaz sem za svojo Adrio pred leti kupil mover za cca. 650€, montiral pa doma sam. Je eno popoldsn dela, zell zaželeno,da sta dva. Mover je zakon, odpneš in parkiraš. Smo pa jeseni lani prikolo prodali, in prešaltali na AD, vendar kaj dosti zaradi covid nismo oz nisva koristila.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Ja pol bo pa treba en Alter prikola AD miting narest, ko bo konc te jebe. Smokerje počim v prikolco, zapnem za AD in gas. Za jest bo, za pit bo. Mater moja najljubša tema te dni na Alterju.
 
  • Haha
Reactions: Romzi