Roadtrip s kamp prikolico

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne vem kakšno prikolico ima damo.
Sem letos gruntal, da na novi avtodom ne bom montiral tende, ker sem jo letos odprl točno 3x. Prvič, da sem pogledal, kakšna je po jesensko - zimsksi - spomladanski neuporabi, drugič enkrat sredi poletja, bolj kot ne, če je že pa naj bo odprta in tretjič septembra, ko sem vedel, da jo je treba spucat pred naslednjim ciklom neuporabe. Tako vozim ene 35kg brezveze sabo.
Če te žuli 35 kil (kaj pa je 35 kil na 3.800 podlage :cool: ) imaš tendo gor pripeto z max 8 vijaki na nosilce. Poleti ko greš na morje jo gor počiš, drugače jo imaš sneto.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Mi imamo poleg baldahina, ki pa ga v takem primeru nebi vozil s sabo še Brunnerjevo Meduso To se hitro postavi, pa spodaj miza, stoli in kuhinja. Če se le da, nebi pacal v prikolici. Glede na to, da imamo za vlečno vozilo kombija, lahko kuhinjo celo damo v avto, ko imamo premik.

Ne vem pa, kako gre tuširanje in sranje v prikolici s 4 člansko družino - tanki so kar mali, tak da za to računam bolj na sanitarije v kampu. Itak bi pa to šli ko je toplo vreme, za krompirjeve počitnice že vprašanje, če s prikolico.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Če te žuli 35 kil (kaj pa je 35 kil na 3.800 podlage :cool: ) imaš tendo gor pripeto z max 8 vijaki na nosilce. Poleti ko greš na morje jo gor počiš, drugače jo imaš sneto.
Ne govori na glas o kilah, ker tole je tabu tema. :) Žuli me samo za v Švico. Tam ni šale, so avstrijci bebice napram njim, kar se teže tiče. No saj zdaj zgleda še en lep čas ne bom šel tja tako, da teh 35 kil ne bom šraufal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Mi imamo poleg baldahina, ki pa ga v takem primeru nebi vozil s sabo še Brunnerjevo Meduso To se hitro postavi, pa spodaj miza, stoli in kuhinja. Če se le da, nebi pacal v prikolici. Glede na to, da imamo za vlečno vozilo kombija, lahko kuhinjo celo damo v avto, ko imamo premik.

Ne vem pa, kako gre tuširanje in sranje v prikolici s 4 člansko družino - tanki so kar mali, tak da za to računam bolj na sanitarije v kampu. Itak bi pa to šli ko je toplo vreme, za krompirjeve počitnice že vprašanje, če s prikolico.
No tega mita, da se v prikoli ne kuha se je fajn znebit. Tudi gretje v prikolici deluje zelo dobro. To, da pustiš kuhinjo doma je prvi korak do mobilne prikolice. Kar se sranja tiče, se da in ko se navadiš, sploh ni problem, tuširanje pa tudi, samo ti s prikolo rabiš potem rezervoar za odpadno vodo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
No tega mita, da se v prikoli ne kuha se je fajn znebit. Tudi gretje v prikolici deluje zelo dobro. To, da pustiš kuhinjo doma je prvi korak do mobilne prikolice. Kar se sranja tiče, se da in ko se navadiš, sploh ni problem, tuširanje pa tudi, samo ti s prikolo rabiš potem rezervoar za odpadno vodo.
Zato sem na začetku napisal, da on nekaj bi, samo nebi. Če je nekdo navajen na pavšal, se težko navadi na drugačnost. Vsekakor mora pa probat, šele potem bo lahlo vlekel pluse in minuse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V valju imaš noge in palice, ki jih upreš v prokolo in te so precej stabilnejše od rok klasične tende. Človek ne bi erjel, sam dejansko je ta za prikolo v vreči stabilnejša.
Tu me boš težko prepričal, namreč klasične raztegljive roke so testirane za samonosilnost do polne iztegnjenosti in pri vetru mislim da 60+km/h.

Poleg tega ustaviš, vinto ven in imaš senco v eni minuti, pa lehko že 5 minut pir piješ v senci, ko sosed še odvija in podpira s palicami. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak in Car

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ma pri prikoli je skor ista pašta, tko al pa tko moraš rint na plac, pa tace dol vintat. Pr kamperju pa še za volanom dam navodila, kam grejo kajle, na poti ven vzamem pivo in to je to. Če se mi da še tendo ven odvijem, po večini še tega ne.

PS: Mater se je končno fajn o tem pogovarjat.....Moram mal zalaufat stroj :)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kar se tiče tende: kasetna vs. v vrečki
Ravno olfa jo ima na prikoli (kasetno namreč), jaz ima tisto v vrečki. Oba Thule. Ko to malo od blizu pogledaš, je precej podobno skup zmetano, obe ti lahko naredita konkretno škodo, če ti jo dvigne in vrže čez, največja razlika je v načinu in času postavljanja/podiranja. Ni pa ta razlika tako zelo velika.1 minuta proti trem minutam, v prid kasetni tendi seveda. Na prikoli je le-ta lahko napoto, če bi kdaj rad postavil tudi baldahin, pa večina lastnikov nas noče vrtat v stranico zaradi morebitne kasnejše prodaje. Recimo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
hja, človek gre v naravo da bo svobodno pod milim nebom, in potem postavljamo tende, meduse in ne vem kaj še vse nad glavo...

smešno, a ni?

mene bolj zanima, kako se kitajci še niso spomnili teh tend kopirat? Kolikor so (pre)drage, mislm, da je velik potencial na trgu. ni pa tenda nobena znanost.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ja dobro, "prava stvar" je tako ali tako it peš, z ruzakom na rami in kakim hammock-om.
Ker imam čist slučajno še službo, pa ženo pa froce pa te traparije, mi za zgornje malo zmanjka časa, pa tudi prav hudo blaznega posluha v bajti ni za te zadeve.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Mi imamo sedaj že drugo kasetno in se nam obnese.

Je pa res, da v vetru jo pač zapreš, dež ni problem. Če gremo stran od prikolice, jo zapremo.

Razlog za to je bil ta, da je sam ne moreš zapret, sva pa z tamalim večkrat šla kam sama in je bil premajhen, da bi lahko kaj pametnega pomagal. Sedaj se mogoče obeta ravno obratno, da bo sama boljša polovica in bo spet problem z rokovanjem.

Cena je sicer malo višja, ampak ne za dol past. Z prvo prikolico smo naredili cc 30.000 km jev z tako tendo in ni bilo znakov poškodb ali česarkoli. Težave z tendami se večkrat pojavljajo pri avtodomarjih in to predvsem zato, ker jih rentajo in folk ne napne in ne sidra tende. Pride sapa z prave strani in flok, tenda leti čez streho. Edini množičen pojav, recimo temu cc 5 komadov v enem jutru, sem videl v Stockholmu, kjer sta leteli cez streho dve tendi v vrečkah težave z zapiranjem pa so imele tri kasetne tende. Nobena ni bila privezana.

Je pa tako, kot so napisali že mnogi.

Ko smo kupovali prvo prikolico, smo hodili po kamp štacunah kaj moramo imeti s seboj. Svašta smo kupl. Sedaj gledamo, česa ne potrebujemo. Tla so po večini prazna, prikolica je postavljena v par minutah. Na srečo je avto tak, da je vsa teža v avtu, v prikolici je tisto, kar sproti rabiš.

Na prejšnji smo pri nakupu dobili baldahin, mi smo raje namontirali tendo, ki je bila zmontirana tako, da se je dalo nad njo namestiti tudi baldahin. Pa ga nismo nikoli. Niti ga nismo vozili s seboj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ne vem kakšno prikolico ima damo.
Sem letos gruntal, da na novi avtodom ne bom montiral tende, ker sem jo letos odprl točno 3x. Prvič, da sem pogledal, kakšna je po jesensko - zimsksi - spomladanski neuporabi, drugič enkrat sredi poletja, bolj kot ne, če je že pa naj bo odprta in tretjič septembra, ko sem vedel, da jo je treba spucat pred naslednjim ciklom neuporabe. Tako vozim ene 35kg brezveze sabo.
Potem pa nisi pravi avtodomar! Pravi avtodomar odpre tendo še preden se dobro parkira...:cool:
 
  • Haha
Reactions: McGiver

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ma pri prikoli je skor ista pašta, tko al pa tko moraš rint na plac, pa tace dol vintat. Pr kamperju pa še za volanom dam navodila, kam grejo kajle, na poti ven vzamem pivo in to je to. Če se mi da še tendo ven odvijem, po večini še tega ne.

PS: Mater se je končno fajn o tem pogovarjat.....Moram mal zalaufat stroj :)
Men nekaj ne pali, menda so ogrevalne svečke fuč. Itak moram pa servis nardit, pa še mal pleh zrihtat na vratih in blatniku preden nas odprejo. Je bla pa dons plača( saj veš, kdo mi jo je dal, hint 8888), pa še krizni dodatek od JJ, tko da bo kar treba zapravit. Pol pa gaas.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Potem pa nisi pravi avtodomar! Pravi avtodomar odpre tendo še preden se dobro parkira...:cool:
Dol meni maha za tendo. Ponavadi se parkiram tako, da mi kamper dela senco. Če pa ne gre, stol nesem v senco, pa magari sosedovo.:aplauz:Ponavadi sonce prej omaga, kot midva s sosedom.:evil: Do zdej se mi je taktika obrestovala vedno.:fredi:

Vidim, da smo vsi v nizkem štartu. Najbrž bo tako, kot spomladi. En četrtek zvečer odpravijo omejitve občin, v petek smo že v dnevnih novicah, kako smo se družili. :valjamse:

In potem spet pridejo na plano pravičniki in slovenska foušija, alter in ostali forumi gorijo in svet se vrti dalje.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Enkrat sem na FB naredil štalo s to provokacijo glede tend! :p Ampak je res zanimivo opazovati, kako večina hiti postavljati tende, ne vem, kot bi označevali svoj prostor al kaj. Jaz tendo zelo, zelo redko postavim, čeprav lansko leto sem jo pa res tolikokrat, kot v prejšnjih letih vse skupaj, je tako naneslo. Drugače se pa odpiranju tende izogibam.