Roadtrip s kamp prikolico

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Romzi Sva še enkrat gledala včeraj dimenzije. Imata z McGiver prav. Premajhno za 4, idealno za 2. Izkušnje s prikolico imam, le vozil je še nisem.

Zanimata nas 2 varjanti zimovanja na severu. Ena je možnost s prikolico, druga z bungalovčki. Oboje winter camping Nemčija s Skandinavijo. To je gor zelo aktualno. In spremljanje vremena. Ali ima kdo izkušnje? Severni sij in to. Za potem, ko bomo imeli dosti izkušenj in bo mulc fant postal.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če si kaj domačega mojstra, lahko tudi zbidaš kak star mover na ebayu in ga obnoviš
Kot ti je napisal Kalbo, Obelink ma svojo blagovno znamko, sicer je kitajskega izvora, vendar še nisem slišal kaj slabega o njih.
Včasih v akciji je še celo kak evro ceneje (tam okoli 600€).
Rabljenega pod 300€ (bolj 400) ne boš dobil, prištej še obnovo in morebitni manjko montažnega material. Eni ali drugi Investiciji prištej še akumulator, pa boš videl kje si.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Romzi Sva še enkrat gledala včeraj dimenzije. Imata z McGiver prav. Premajhno za 4, idealno za 2. Izkušnje s prikolico imam, le vozil je še nisem.

Zanimata nas 2 varjanti zimovanja na severu. Ena je možnost s prikolico, druga z bungalovčki. Oboje winter camping Nemčija s Skandinavijo. To je gor zelo aktualno. In spremljanje vremena. Ali ima kdo izkušnje? Severni sij in to. Za potem, ko bomo imeli dosti izkušenj in bo mulc fant postal.
Prijavi se na prikoličarski forum, tam je kar nekaj potopisov, od Grčije, Korzike, J. Italije, pa vse do Nordkapp-a.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Bom, a mi daš link prosim? Potem sva gledala layout v tem smislu. CaraCito modeli imajo klime, z ogrevalno močjo do 3kW in seveda tudi hladijo, cevni razvod po prikolici. Zanimivo se mi zdi, da se še ne lotevajo električnega talnega, to je bolj v domeni predelav zaenkrat, samovgradnje.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Še eno splošno vprašanje. Bruto dolžine. 6m ali 7m? Kje so meje za trajekte, mostnine, cestnine približno? Mobylines ima mejo 7m npr. Nad to mejo cena poskoči, da je joj. Dosedaj sem gledal, da bruto ne bi ušel preko 6m, samo je za 4 težko dobit layout in da ni pograd.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.

Bruto boš pod 6 metrov težko, razen s pogradi, pod 7 metrov pa z lahkoto.
Naša (Unica ali ALtea 430) je kak cm pod 6 metrov, razne izvedenke tipa "450" so pa nekoliko preko 6 metrov, prikole s pogradim ranga 370-400 so tam okoli 5,7 metra.
IMO, največja slabost prikolic so ravno visoke cene trajektov, s cestninami/mostninami še nekako gre.
Jebiga, nič ni zastonj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Še za občutek kako zgledamo, bruto dolžina samo 11 metrov :)
1611213321508.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Da se malo vrnem na starost prikolic. Mi smo kupili cca 15 let staro (letnik 99) Knaus Sudwind, dolgo 5,9m, kupljeno v DE, preprodano v LJ (poleg Zavarovalnice Triglav v Lj sta včasih 2 prodajala take prikolice). Ugotovljeno je bilo, da sta jo je imela v lasti starejši par, ki je občasno vozil s seboj otroke. Večino časa je bila garažirana. Notri očuvana kot nova, zunaj par lepotnih praskic - nič posebnega. Cena z baldahinom je bila 4800€. Ima pa že lastno napajanje. Nekaj časa smo jo imeli na pavšalu, pa smo ugotovili da to ni to, tako da jo sedaj vozimo s sabo. Kljub manjku moverja (ki je sicer v planu letos, saj bo precej lažje zapeljati na klančino za izravnavo, kot pa da jo porivaš gor), so do sedaj vedno še sosedje priskočili na pomoč pri parkiranju (brez da jim sploh omeniš, že ponujajo roko). V sami dolžini ne vidim problema glede vožnje (do nekih razumnih mer), bolj se mi zdi pomembna širina za udobno potovanje. Tako da ja, starost prikolic je zelo relativna - lahko imaš 20 let staro kot novo, lahko imaš pa 5 let staro, ki je pa skoraj samo še na odpad - pri vsem tem še najbolj pomembno vlogo igra da je suha.

Takole zgleda smax + 6m neto prikolice:
1611213968037.png
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Okoli zimskega severa: prikolico moraš skoz ogrevat, tudi med vožnjo, če ne boš zmrznil zvečer! 220V odpade, tudi zaradi eventualnih izpadov elektrike v kampih. Ogrevaš na dizel - toplozračni webasto ali propan!!!

Trajekti: severni kratki trajekti čez zalive je važno koliko si dolg in ko je enkrat SKUPNA dolžina preko 7m, je skoraj vseeno - glej kaj pravi Riki. :) Se ne spomnim, da bi prav veliko prikolic srečal zgoraj. Na drugih trajektih je važna tudi višina - meja je okoli 2 - 2,5m, da te lahko kam gor stiščijo, potem pa še dolžina. Kakorkoli obrneš prikolica na trajekt (izvzemši HR, GR) je kar $$$ zalogaj.

Pa še ena kost - jaz bi pred moverjem raje gledal za stabilizatorje za med vožnjo. Jih večkrat gledam ko po kakih kolesnicah na AC pol začne opletat zadaj, da je pravi čudež, da se zvlečejo brez nesreče. Tudi jaz sem že na ZG-Karlovac opletal s prikolico.


Upam, da bo link odprlo brez prijave, če ne bo šlo mi javite, moram nekam naložit pol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pa še ena kost - jaz bi pred moverjem raje gledal za stabilizatorje za med vožnjo.
Če s tem misliš protinihajni priklop, lahko rečem da ga večinoma kar imamo, sploh taki ki se malo več fjakamo naokoli.
Če misliš AKS, po pravici povedano ne vem če ravno rabiš.
Prikolica s protinihajnim priklopom ti pri 90 km/h ne bo nihala nobena, pri 100 mogoče kakšna, pri 110 in več pa večina.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
povezava dela, vendar samo do tega potopisa.
vse ostalo imate zaklenjeno? ja pol grejo moji potopisi v http://www.ccs-si.com/potopisi
19€ je life time članarina na caravaning.si ali velikem forumu po domače. Za obseg znanja, ki je (bil včasih) na razpolago je to drobiž!

Romzi dostopni so na ccs, ker je bivši "forum" in sedanji ccs administrator v nekem trenutku prenesel veliko potopisov s foruma na ccs in potem je bila rabuka - ostali so gor samo tisti, ki so izrecno izjavili, da se strinjajo s prenosom tja + seveda ceceesovski