Roadtrip s kamp prikolico

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.498
8.862
113
No ja no, mal ima tudi prav. Kakorkoli obrneš, pa če bi prikoličarji še tako radi, prikola nikol ne bo avtodom. Moti me pa pa ne.
 
27. jan 2022
4.793
1.731
113
Že velikokrat videno kako se na PZAjih zlorabi dober namen - kratkotrajno prenočevanje na poti. Krivci vozniki starejših premij, ki vlečejo razne dvoosne Tabbert Contesse, večinoma s FR registracijami.

pa še nekaj sem se spomnil: Izola PZA Tomažičeva = 24€ / 24ur asfalt z oddaljenim pogledom na morje, velikost parkinga cca 30m2, elektrika doplačljiva, Avtocamp Veli Jože Savudrija = 24€ / 24ur prva vrsta s pogledom na morje in velikostjo parcele cca 100m2, voda, elektrika, odtok na parceli in v ceni!
 
Nazadnje urejeno:

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Prvotni namen PZA-jev je bil, da se na njem ustaviš po dolgi poti in prespiš, da se spočiješ. Sedaj, ko je avtodomarski turizem v vzponu in se PZA-ji gradijo na vsakem vogalu, pa so to postali nekakšen hibrid med kampom in počivališčem. Gradijo se z namenom, da se v kraje privabi avtodomarske turiste in ne zato, da bi se na poti spočili. V tem kontekstu se čedalje bolj krešejo mnenja tudi glede postavitve miz in stolov pred AD in celo postavitve tende, ter tudi plačevanju turistične takse. In seveda tudi o parkiranju prikolic.... Sicer nimam načeloma nič proti, ampak če ti že ime pove, čemu je parkirišče namenjeno, potem naj bi bilo to jasno. Avtodomarji so kot skupnost ljudi z istim načinom življenja, ki potujejo, se srečujejo in izmenjujejo AD-arske izkušnje na krajih, ki so za njih določeni in v tem primeru so ostali vsiljivci. Tudi avtodomarji ne parkirajo, oziroma naj vsaj ne bi, na parkiriščih za avtomobile.
Ampak, kot sem že rekel, meje se brišejo, pravila se menjajo in tako že nekateri PZA-ji dovoljujejo parkiranje prikolic, postavitve miz ipd. Ne vem, mogoče je čas, da se gre s časom naprej in se pravila prilagodijo času....
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.064
788
113
No, zdaj si pa lepo napisal, pohvalno. V našem kraju je PZA in ker smo eno majhno rovtarsko naselje, odprtih rok sprejmejo prav vsakega, tudi šotor! Zdaj naš PZA je urejen na bivšem gradbenem smetišču ob reki, je vse na novo splanirano, zato so travnate površine. Logično je, da koprski PZA ne bo gostil šotorjev, če je pa prosto mesto za prikolico, pa res ni razlike, če je avto parkiran zunaj. Vabljeni!
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.064
788
113
Vikend na kolesih je doma 2 tedna. Uredil sem papirje. Homologacijo sem spravil v fascikel, v avtu vozim kopijo. Je to prav?

Nabavit moramo tendo. Kupil bi tisto, katero lahko pritrjeno vozim naokoli, da jo samo z vinto raztegnem in pritrdim dve končni nogi, palici. Priporočilo?

Pogledal bi še za mover. Tudi za tega prosim za priporočilo. Oboje kupujem z montažo.

Eucharisto.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.064
788
113
Kakšne imate kaj načrte za krompirjeve počitnice? Kakšna ideja..

Mi gledamo proti Gardskemu jezeru in Gardaland, dodatno Čateške toplice in kolesarjenje okoli Čateža ter Ljubno ob Savinji, Luče, Solčava.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Nabavit moramo tendo. Kupil bi tisto, katero lahko pritrjeno vozim naokoli, da jo samo z vinto raztegnem in pritrdim dve končni nogi, palici. Priporočilo?
Iz lastne izkušnje ti povem, da to ne gre, ker konstrukcija tega ne zdrži. Ni to avtodom, pa še tam občudujem tiste, kateri tendo razvijejo do konca, pol pa noge podstavljajo. Čez čas se začnejo spraševat, zakaj jim zamaka.
Za prikolice so drugačne tende.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Obstaja seveda, ni pa cenovno najbolj prijazna. Varianta je tudi zgoraj na robu strehe recimo, v tem primeru imaš keder potem prost. Jaz uporabljam običajno v vrečki in dobro služi namenu. Je pa še enkrat cenejša varianta (oz še več) kot omenjeni dve.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.498
8.862
113
Kakšne imate kaj načrte za krompirjeve počitnice? Kakšna ideja..

Mi gledamo proti Gardskemu jezeru in Gardaland, dodatno Čateške toplice in kolesarjenje okoli Čateža ter Ljubno ob Savinji, Luče, Solčava.
Mal poglej, kaj od kampov v Savinjski dolini je sploh odprto. Kolikor sem včeraj videl, ko sem se mimo peljal, je vse prazno.
 
27. jan 2022
4.793
1.731
113
Vikend na kolesih je doma 2 tedna. Uredil sem papirje. Homologacijo sem spravil v fascikel, v avtu vozim kopijo. Je to prav?

Nabavit moramo tendo. Kupil bi tisto, katero lahko pritrjeno vozim naokoli, da jo samo z vinto raztegnem in pritrdim dve končni nogi, palici. Priporočilo?

Pogledal bi še za mover. Tudi za tega prosim za priporočilo. Oboje kupujem z montažo.

Eucharisto.
Poglej si markize, ki bi bile primerne zate: https://www.fritz-berger.de/zelte/vorzelte/markisen-und-vordaecher/

Tukaj pa imaš muverje: https://www.fritz-berger.de/fahrzeug/wohnwagen-und-wohnmobil-zubehoer/rangierhilfen-und-mover/

Potem greš k bližnjemu "mojstru za avtodome" - povej od kod si in ti dam naslov - pa ti vzame še €€€ za montažo. Lahko pa to vse sam gor daš, če nimaš dveh levih rok.

PS: vsaka stranica tudi od prikolic novejše izdelave, komot nosi tendo, pa tudi razviješ jo lahko do konca brez da prej noge dol spuščaš. Če se kaj zgodi, je bila prikolica/avtodom (stena) že total pirava!

Kakšne imate kaj načrte za krompirjeve počitnice? Kakšna ideja..

Mi gledamo proti Gardskemu jezeru in Gardaland, dodatno Čateške toplice in kolesarjenje okoli Čateža ter Ljubno ob Savinji, Luče, Solčava.
Krompirjeve se naredi 2, 3 plane (če ti to leži, oz. rabiš) in se odločiš zadnja dva dni pred odhodom, glede na vremensko napoved! Južna Dalmacija je precej trotl-ziher.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.064
788
113
Prikolica je ganz neu aus Deutchland. Mika me izvlečna za v keder zaradi pol cene. So te ok ali so veliko dlje časa za postavitev? Fiksna montažna pa npr. Thule 6300 ali Dometic PR 2000. Kakšne so vaše izkušnje, kaj uporabljate?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Pa ja ne boš zdej šparal. A je zmanjkalo za pol tende. :evil:
Imam Thule, pa mi je bila Omnistor boljša, najmanj sem bil zadovoljen s Fiamo.
Sicer pa vse opravljajo enako poslanstvo z enako učinkovitostjo. :)
 
27. jan 2022
4.793
1.731
113
Tako je, vse je isti šmorn. Pač kakor se navadiš na kurbl, meni pa je recimo Fiama fajn, ker kurbl za ziher gor visi - in ob vetru lepo tolče po stranici. ;)

Drugače pa Omnistora ni več, ga je Tule prevzel.

PS: Mixi Caravaning zna imet dobro izbiro in ugodne rešitve.
PS2: izvlečna klasika se ustaviš in čez dve minuti piješ pir v senci tende - keder tenda se ustaviš in čez 15 minut piješ pir v senci.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
Iz lastne izkušnje ti povem, da to ne gre, ker konstrukcija tega ne zdrži. Ni to avtodom, pa še tam občudujem tiste, kateri tendo razvijejo do konca, pol pa noge podstavljajo. Čez čas se začnejo spraševat, zakaj jim zamaka.
Za prikolice so drugačne tende.

seveda zdrži. moraš pa dat nosilce tja, kjer so ojačitve od strehe... kolega jo je letos zmontiral na 2004 staro prikolo... vse ustrezno zalil z maso, da ne pušča... bomo videli kako bi s puščanjam... drugače pa streha drži tendo. Problem bi bil, če bi jo veter dobu... verjetno bi še pol strehe odprlo.