Roadtrip s kamp prikolico

27. jan 2022
4.801
1.738
113
Če ne pa dodaj na trumo (če jo maš notri) truma ultra heat, mislim da je 1,5kw el, grelec, ki se ga vgradi v trumo pod ohišje, ampak bistveno je, da gre toplota potem naprej po začrtanih ceveh po vsej prikolici. Če pa bo premalo, pa dodaš še klasični oljni radiator, bo bolje kot pa samo radiatorček.
Če nima plina, nima Trume.
Če se že greje na kaj drugega - obvezno z ventilatorskim kaloriferjem.

Valhalla Na kaj pa kuhate in vodo grejete?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Prikolica ima Dometic Freshwell 3000 klima agregat z okoli 3kW hladilne in grelne moči, razvodi po celi prikolici, termostat, časovnik, daljinsko upravljanje. Razlog je bil, da elektriko v kampu plačam anyway, če bomo peljali pa Skandinavijo pa s prikolico v kamp moram, ker je prosto kampiranje dovoljeno le šotorom. Zadeva dela na 10A varovalko. Prikolica ima el. odklopnik, fit na 3 možnosti 15A, 9A in 5A, da nimaš posegov v el. omaro kampa. To me je kar pritegnilo.

1665736495759.png


Grestr hvala, bom nabavil. Zdaj imam ketno in taško, ne izgleda glih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Grestr in Marxon

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Bil sem že večkrat na severu, vedno s šotorom, lahko, da si tudi nisem kaj prav zapomnil. Hladilnik je kompresorski, štedilnik je 2 x indukcija, LED osvetlitev, pipi sta na el. pumpo, rezervoar vode 45l, bojlerja za toplo vodo nimam. Čez zimo bom pa malo spremljal, kako se obnaša različno gretje, parkirana je pred vhodom, kampiranje doma.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Generalno je v Skandinaviji kampiranje dovoljeno povsod, kjer ni izrecno prepovedano - razen če so v zadnjih dveh letih kaj spremenili.
Je pa dejstvo, da se z avtodomom lažje "parkiraš" in spiš kot s prikolico - mislim ob obali, v večjih mestih,...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
SpEkTr To tendo v vrečki v kedru voziš tudi v kedru ane? Ali je treba za vožnjo to kam pospravljat? Kompliciram samo zaradi vrtanja., to mi res ne diši in bi rad dobro premislil.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Vrtanje luknje v steno prikolice/AD je najbolj navadna stvar. Preden daš vijak not luknjo in okolico zunaj/znotraj (odvisno koliko pokrijejo nosilci in podložka) namažeš z UV obstojno Siko, zategneš "mit gefühl", na nosilce postaviš tendo in je to-to.

Da bo duševna bolečina manjša, pa pelješ k Mixiju in ti oni to naredijo za protiuslugo puščanja €€€ pri njih in vidiš samo končni izdelek. ;)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Prikolica ima Dometic Freshwell 3000 klima agregat z okoli 3kW hladilne in grelne moči, razvodi po celi prikolici, termostat, časovnik, daljinsko upravljanje. Razlog je bil, da elektriko v kampu plačam anyway, če bomo peljali pa Skandinavijo pa s prikolico v kamp moram, ker je prosto kampiranje dovoljeno le šotorom. Zadeva dela na 10A varovalko. Prikolica ima el. odklopnik, fit na 3 možnosti 15A, 9A in 5A, da nimaš posegov v el. omaro kampa. To me je kar pritegnilo.

Poglej priponko 60191

Grestr hvala, bom nabavil. Zdaj imam ketno in taško, ne izgleda glih.
Big deal, seveda nekateri avtodomarji zarad tega vlačijo s sabo razne indukcije in podobno električno šaro. V marsikaterem kampu ti zna zadeva štekat, ker imajo 6A varovalke. Ko boš ti vklopil še kuhalno ploščo, zna bit zanimivo. Ko pa v teh gajbah sred noči crkne gretje, je pa tko mraz, da se lohk samo še pobereš domov, al pa v kamp, kjer majo porihtan štrom. Sicer pa, si se že odločil, še vedno pa lahko naknadno vgradiš Trumo, ni zdaj to nevem kakšen poseg. Obstaja za te namene kombinirana Truma, ki deluje na elektriko in plin.
Pa prosim ne ga srat s tendo na vrečo, če si že kupoval novo prikolo in si lepo privošči solidno tendo, daj zmontirat nekam, kjer boš imel garancijo na vodotesnost in to je to.
Tista tenda v vreči je sicer kar uporabna, je pa jebeno nerodna za pospravljat, ker morta bit za to dva. Kasetno tendo zviješ sam.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Pa glede na to, da boš od štroma odvisen, si naredi, al pa daj naredit orenk kable, da ne bo kak boben sred noči termovarovalke vklopil in bo vse sam ugasnilo. Jest mam itak vse te Baubau bobne prebrikane že od nekdaj, pa se še noben ni zakuru, pa smo prek enga vedno gonil po tri tavelke štemarce.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Na koncu se bom tak odločal med temi, ki so mi prikolico prodali in Mixi C., verjetno za oboje in za eno verzijo tende in za mover, bom enkrat čez zimo, ko ne bo veliko snega peljal prikolico mal na sprehod.

Naslednji četrtek do sobote ima Caravan Center dneve odprtih vrat in naj bi puščali rabate naprej. Če komu pride prav za kaj opreme nabavit.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.221
3.374
113
Letos sem bil v enem kampu, sedel v senčki pod tendo s pirčkom v roki in poslušal kako hladilnik šalta iz elektrike na plin v intervalih nekaj minut. Sem mislil, da je elektronika hladilnika zanič. Nakar mi klikne, da lahko omrežje niha. Porinem instrument v vtičnico in je bilo komaj 190V, včasih je šlo čez 200V :bonk: sem odklopil elektriko in čez vikend laufal hladilnik na plin.
Toliko o elektriki v kampih. :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Konkretno Kosirina - Murter - od 6h (ko prvi začne kavo kuhat na starem el. rešoju) pa do 22h (ko se večina spravi spat) hladilnik sploh ne dela na štrom. Sosed laufal klimo - delal samo ventilator, kompresor sploh ni vklopilo.
Najhujše je, da zaradi takih nihanj elektronike crkujejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Tudi jaz sem imel letos podobno situacijo v kampu. Samo moj je brez avtomatike tako da, sem po potrebi priklopil malo na plin vmes, sploh če je bila kaka banja sladoled v zmrzovalniku :)
Sem pa po dobrih 2 tednih imel potem drugačne težave - očitno mularija preveč hladilnik odpira :confused::oops1:
1665741692316.png
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Za pir res ni panike, eni sladoledi pa rabijo vsaj -15 stopinj da nekako zgleda-
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.001
148
63
Ne vem, zakaj ste vsi proti tendi v žaklju. Meni se ne zdi nič posebnega jo postavit ali pospravit. Res je, morata biti dva, pa stopničke rabiš (vsaj jaz). Ampak posla ni za več kot 5 minut za 2 povprečneža. Jaz sem kupil Fiammo 4m (sicer rabljeno za 200eur) in je super. Edino stranice še nisem sprobal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla