Roadtrip s kamp prikolico

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.257
191
63
Hladilnik je kompresorski, štedilnik je 2 x indukcija, LED osvetlitev, pipi sta na el. pumpo, rezervoar vode 45l, bojlerja za toplo vodo nimam.
Sliši se vrhunsko, samo jaz bi na tvojem mestu v primeru kampiranja po južnih državah imel s sabo kaj za plan B. Smo kar nekajkrat naleteli na kamp s 4A varovalkami. Deloval je prenosni hladilnik in luč, polnili smo telefone, o čemu več smo pa lahko le sanjali. Smo imeli s sabo pizza pan, samo da si se dotaknil stikala za vklop, si slišal klik v omarici.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.721
9.004
113
Ne vem, zakaj ste vsi proti tendi v žaklju. Meni se ne zdi nič posebnega jo postavit ali pospravit. Res je, morata biti dva, pa stopničke rabiš (vsaj jaz). Ampak posla ni za več kot 5 minut za 2 povprečneža. Jaz sem kupil Fiammo 4m (sicer rabljeno za 200eur) in je super. Edino stranice še nisem sprobal.
Nisem proti, sem jo imel in uporabljal, prav tako zdaj na kamperju uporabljam kasetno. Samo, če bi pa kupil novo prikolico, bi mela pa gor kasetno tendo, ker ni primerjave.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
704
365
63
Čisto teoretično vprašanje, za tiste ki ste na 100% elektriki v prikolicah. Je opcija za en dober Li-ion aku in zadaj 3-4kw inverter? Potem pa lepo v kampu filaš na 6 ali 10A, in te ne skrbi za moč varovalke, saj ti baterija pobere nihanja. Aku niti nebi rabil biti nevem kako velik, vseeno je pa to vrjetno investicija reda _k€.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.102
812
113
Pozdravljeni. Ali je Enduro mover, model EM303+ dober? Za parametre prikolice je več kot zadosten, zanima me, če ima kakšen minus, da veste zanj? Danes greva na dneve odprtih vrat Caravan Center ujet kakšen popust, če bo kaj zanimivega.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.721
9.004
113
Tud tale iz Obelinka deluje čist zadovoljivo. Ga morš pa navintat, to pa ja.

 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.102
812
113
Hvala sem bral za nazaj, si mi že priporočil. Bom premislil, cena je ugodna, montirat bom pa znal. Za navintat noge in mover bom pa Hoferjevo aku mašinco vozil s seboj. 45€ poštnine. Ugodno.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Jaz imam od Endurota model, serije 3, ki je brez avtomatike in je že nekaj let bp. Nočem avtomatike, še ena stvar ki lahko crkne, tole navintat pa tut ni nobena težava. Tudi nogice.
Itak pa mislim da enduro in obelink je znotraj menda identična zadeva.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.256
3.403
113
A to so minili časi, ko si s prikolico prišel v kamp in si imel takoj ene 3 sosede, ki so komaj čakali, da ti pomagajo prerinit prikolico na mesto. Jasno, iz hladilnika si potegnil steklenico aperitiva, za dodatek kaksen pirček, druženje in dobrososedski odnosi so bili zagotovljeni. Danes je pa tehnika napredovala in prvo te pogledajo pod kolesa, kaj si namontiral, potem te pa začnejo obirat zakaj glih to. Če ti pa postavljanje prikolce po šolsko ne gre, ti pa še privoščijo.
Kje ste lepi stari časi? :(
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Hahaha, ja - no ja, ravno letos sta 2 hrusta prišla do mene, pa sem rekel da je vse pod kontrolo, sta pa hotla porivat ja ,al pa se odžejat , kdo ve :) No meni predvsem pride prav potem že doma..

Je pa res, pride model v Kamp, sosedje a je kaj za pomagat, ne hvala, potem pa tip zagrab daljinc pa ni mel prav obrnjenega se mi zdi, klikne in prikolica v odbijač namesto proč od njega :)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.102
812
113
Auč. Vozit jo bo treba tudi doma ja. Predvsem pa spravit v kakšen zanimiv del kampa, kamor ne gre z dodatnima dvema decoma v šlapah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.721
9.004
113
A to so minili časi, ko si s prikolico prišel v kamp in si imel takoj ene 3 sosede, ki so komaj čakali, da ti pomagajo prerinit prikolico na mesto. Jasno, iz hladilnika si potegnil steklenico aperitiva, za dodatek kaksen pirček, druženje in dobrososedski odnosi so bili zagotovljeni. Danes je pa tehnika napredovala in prvo te pogledajo pod kolesa, kaj si namontiral, potem te pa začnejo obirat zakaj glih to. Če ti pa postavljanje prikolce po šolsko ne gre, ti pa še privoščijo.
Kje ste lepi stari časi? :(
Pr men je to zgledal tko, da sem mel mover namontiran na old punci letnik 91. So seveda priletel in naletel name s pivom in dalincem v roki. Hladno pivo sem mel na zalogi v hladilniku v avtu. Tamau je prec ponudil pivo in je blo druženje zagotovljeno brez matranja in bojazni, da bi ti pet pijanih decov odtrgalo kaj na prikoli.
Tko da je bil mover zame do sedaj najboljših 600 EUR ki sem jih v življenju zapravil. Zmontirat pa ni nobena umetnost, mojga sem zmontiral dvakrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.256
3.403
113
Pr men je to zgledal tko, da sem mel mover namontiran na old punci letnik 91. So seveda priletel in naletel name s pivom in dalincem v roki. Hladno pivo sem mel na zalogi v hladilniku v avtu. Tamau je prec ponudil pivo in je blo druženje zagotovljeno brez matranja in bojazni, da bi ti pet pijanih decov odtrgalo kaj na prikoli.
Tko da je bil mover zame do sedaj najboljših 600 EUR ki sem jih v življenju zapravil. Zmontirat pa ni nobena umetnost, mojga sem zmontiral dvakrat.
Sej ne rečem, da mover ni fajn, samo opažam, kako se caravaning scena spreminja. Folk se pa čedalje bolj zase drži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc