Rezervnideli24.si

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Poglej dele podvozja ali ležaje..... Euroton vs autodoc :D 300%marže....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Zato pa lahko potem narodnjak v eurotonu zrihta 30% popusta.
moram na kaj paziti če na autodocu ( za servisiranje službenih vozil) vzamem račun na DDV zavezanca. Kje me FURS lahko lovi?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pa kdo ve zakaj tako res ogromne razlike za cene delov? Avtodoc mora tudi kaj zaslužit hudiča.

1/3 cene, zastonj poštnina, lahko tudi več paketov npr. olja/hladilna tekočina po 5l ipd. Potem pa dobim še bonus za naslednji nakup...wtf.

1559031815539.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
AvtoFun, moj zelo dober kolega in tudi sosed je prodajalec v trgovini z avtodeli, mi pove glede popustov tudi v številkah itd. Ampak cena pri autodoc je lahko še vedno precej nižja. Kaj jaz vem, a jaz podpiram nakup tam, kjer je za tebe kot kupca najboljša izbira.
Jaz sem do sedaj imel z njimi (https://www.rezervniavtodeli24.si) dobre izkušnje, naročil sem 5x ali morda 6x, mislim da vsakič nad 110€, poštnina vedno brezplačna.
Težava je bila 1x, ko je namesto Lemförder nihajne roke bila zapakirana neka druga stvar. Rešil sem tako, da sem jim slikal, poslali so mi na email neko črtno kodo itd, kar sem sprintal in šel na pošto ter na ta način poslal nazaj. Zavleklo se je za cca 14 dni.
Glede poštnine, v začetku so pošiljali so preko DHL in roba je bila tukaj prej kot v 48 urah. Sedaj pošiljajo tudi preko ostalih in traja dlje, kake 3 - 4 delovne dni in je velika verjetnost, da se ravno takrat prikrade še vikend in še kak praznik in je hitro okrog kak teden od naročila.
Vendar pa, če se ve, kaj je za zamenjati, je to čisto OK. Težava je seveda, ko se nekaj razdre pri avtu in se potem pokaže še kaka težava. Ampak to je vseeno redkost, če se dobro pregleda.
Kar sem še opazil, da naročiš nek kos od tega in tega proizvajalca in ti potem namesto tega kosa "poturijo" ekvivalent. Recimo ATE ploščice, na potrditvenem emailu pa potem vidiš STARK. Jaz sem jim takoj pisal, da naj ne serejo. Izgovor je bil, da bo treba na ATE počakati kak dan dlje. Jaz: "Ni problema.". Sedaj jim že v opombo napišem, da želim točno naročene kose in nikakršne alternative.
STARK je res verjetno nek šrot, na katerega oni verjetno nabijejo visoko maržo, potem ti pa zamenjajo v naročilu, kao "Saj smo ti dali še dražji in s tem boljši del."

Sam bom torej še naročal, a ob naročilu vedno v opombo napisal da ne želim alternativnih delov in da preferiram dostavo z DHL. Komot pa vzamem v zakup, da bo kdaj v naročilu kaka napaka, saj so vsaj meni brezplačno in BP uredili.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Nismo se mi najbolje razumeli, jaz ogromno kupujem v tujini, ne govorim o tem da je treba kupovati v Sloveniji (za enak denar ali malo dražje pa sigurno raje kupim tukaj). Je pa res da tisto kar kupujem v tujini pač kupim zato ker sem kot prvo prepričan kaj kupujem ter predvsem ker gre za bistvene razlike v ceni kot je nekdo napisal, 100 ali več € za nek kos določenega blaga. Nikakor pa mi ne pade na pamet da bi šel naročat npr. ploščice za svoj avto kjer so 4 različne opcije in mi na koncu kaj ne bi pasalo in bi se potem ukvarjal z menjavami in ostalimi kolobocijami, zato da sem jih v končni fazi dobil za 6€ manj. Enostavno premalo tega potrebujem da bi se s tem ukvarjal. Ko si že pa pri Lemförderju, sem februarja naročal za kolega nek del spredaj na podvozju (levo in desno). Nevem točno kaj je bilo, pozabil, je pa bilo za levo in desno stran. V rangu 50-60€. No naročil sem mu pri nas. Na koncu je bilo to na Rezervnideli24 cca. 3€ cenejše (seveda brez poštnine). Verjamem da so določeni doli tam bistveno cenejši ampak to kar potrebujem jaz (filtri, ploščice, diski) je pri nas z mojim popustom enako. kaj ti naj drugega rečem :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
ja, sej potem je nobrainer ce ti da prodajalec cca 30% off, ce ti ne da, pa skoraj moraš it drugam... ateploščice zadnje za mojga, v tujini 36€, pri lokalcu brez popustov 48€.... verjetno bom vseeno šel do lokalca pa pojokcal za popust, druge ne bo...mozno pa celo da na uradnem dobim z nekaj popusta podobno ceno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
No saj pravim, na alter forumu smo vsi ultra nadsposobni, najbolj pametni, niti ne dvomim da nimamo vsi urejenega max. 40% rabata :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
aja zadnja za kio, kolegu so poslali predračun za menjavo zadnjih diskov, ploščici in pakne za ročno (uradni servis). komplet 400€ z delom vred... (disk 100€/kos wtf verjetno carboceramic sport na kvadrat. Neoriginalen pa 60€ kos. a so vsi fsekani?. Pa da mi kdo omeni korejca .....

je pokazal sredinec in kupil na autodoc vse od ATE za cca 120 € dele. pa bo sam menjal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Ročno ima isti sistem ko BMW.... V bobnu... Drkaš un kolešček ;) sampovem
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
aja zadnja za kio, kolegu so poslali predračun za menjavo zadnjih diskov, ploščici in pakne za ročno (uradni servis). komplet 400€ z delom vred... (disk 100€/kos wtf verjetno carboceramic sport na kvadrat. Neoriginalen pa 60€ kos. a so vsi fsekani?. Pa da mi kdo omeni korejca .....

je pokazal sredinec in kupil na autodoc vse od ATE za cca 120 € dele. pa bo sam menjal.

Nič novega da ima Kija drage servise, smo imeli svoj čas doma Kio Rio in se je vozila vsako leto tja na servis. Skratka bilo je drago za tak drek in rang od avta.