Rezervnideli24.si

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.889
113
pri taščici
Nisem preverjal proizvajalca.
Si videl objavo, da sem kupil trw čeljust, dobil pa obnovljeno original(ate). Najbrž se to zgodi z vsem drugimi proizvajalci.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Sem videl a nisem vedel oz. pozabil da se na to nanaša.

Je pa tako, da imaš lahko direktni ekvivalent ali pa ekvivalent na ekvivalent na .. na.. Potem pa še ker je obnovljeno, dodaš še morebitno napako v katalogu, pa še potencialno na strani trgovine in si tam.
Najmanjša verjetnost napake seveda če OEN vpišeš v katalog proizvajalca. Pa splača se še preveriti, če je direktni ali posredni ekvivalent, o čemer ti pove neka spletna stran, katere pa se sedaj ne morem spomniti.

Nam zaupaš original OEM kataloško tega dela in TRW ekvivalenta, katerega si naročil?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
To je stran kjer vidiš vse ekvivalente in če so neposredni ali posredni:
http://www.kakapart.com/

Za mobilno uporabo je stran štorasta in kot da vsaj meni ne dela v redu, na desktopu pa dela BP. Primer za znani termostat fiat fire motorjev. Med ponujenimi izbereš pravega prizvajalca vozila in kataloško:


CpYO6pu.jpg



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
View all replacement parts...:


1nkSRYz.jpg



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
In imaš direktne in indirektne ekvivalente. Če se le da, izbereš med direktnimi:

MvyX6g7.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem poslal preko GLSa, je bilo najceneje in tudi zame je BigBang kot prevzemno mesto bližji kot Pošta. Cena do 2kg 10,99, je pa potovalo 10 dni do tja. In sedaj vse tiho je bilo - jih bom malo po vračilu povprašal.

Glede prevzema starih delov pa je to spet neka EU direktiva o "zbiranju odpadkov" in niti slučajno ne gre za austauš/obnovljene dele. Je enako vračilo potrebno tudi ko pri nas kupuješ. ;) Vsaj če hočeš normalno ceno - drugače je nevračilo zapakirano v ceno artikla.

..........
Čeljusti pa sprejmejo nazaj skoraj karkoli, ker tako pač je. Nobena čeljust se ne izdeluje nova, vse kar se prodaja je obnovljeno, tako da imajo uporabo za karkoli vrneš.
Da nadaljujem kjer sem ostal na začetku aprila. Pošto so prevzeli po cca 10 dnevih (ne vem kaj je GLS tako dolgo mečkal, ampak OK to niti ni važno) odkar jim začne teči 60 dnevni rok za vračilo denarja (tako so si sami določili). In jih ene dvakrat na chatu vprašam kako je kaj z zadevo in prvič niso imeli pojma kje je sploh del in v glavnem neko bluzenje, drugič mi po pol ure "chata" javi, da jim je prevzemnik/izdelovalec zavrnil vračilo, češ da je čeljust bila povsem rjava - še dobro, da sem jo sam pakiral in vem kaj sem dal v paket. Torej pred dvemi dnevi, ko je 60+ dnevni rok že potekel, sem jim na slovenski info@autodoc.si poslal dopis v slovenščini, nemščini in angleščini, ter jih pozval, da mi v 5 delovnih dneh nakažejo denar na moj račun - danes me pokličejo, da je vse OK in da lahko dobim denar na moj Autodoc račun in ga naslednjič porabim, ali pa si pustim izplačat - kaj mislite kaj sem naredil? ;)

Ja vem - povsem brezvezna štorija za 25€, ampak meni je šlo v tem primeru za princip. Sem vmes naročil ene gume preko njih, pa jih niso dobavili dva tedna (čeprav so šle iz skladišča naslednji dan) in sem zavrnil prevzem, pa dobil storno plačila v dobrem tednu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.889
113
pri taščici
Jeba, ker sem se bal tudi sam take kolobocije, čeljust čaka pod ponkom na cigote. Še vedno je bila pol cenejša od naših trgovcev. Poštnina v Nemčijo pa toliko kot bi mi dali nazaj, ali pa celo vec
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Dajte naročat doma, izborite si popuste in bo nekaj € razlike pa še denar (marža) bo ostal doma. Enostavno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.889
113
pri taščici
Dajte naročat doma, izborite si popuste in bo nekaj € razlike pa še denar (marža) bo ostal doma. Enostavno.
Zakaj bi se boril? Zato da bom 2x več plačeval. Kupujem pa pri nas olje, gume in podobne zadeve, kjer je res razlike samo par evrov, ali pa je v tujini celo dražje. Tukaj se sprašujem o poreklu olja pri naših prodajalcih. Zaenkrat pa ni težav, kljub temu da ga ze desetletje tankam v isti avto.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Zakaj bi se boril? Zato da bom 2x več plačeval. Kupujem pa pri nas olje, gume in podobne zadeve, kjer je res razlike samo par evrov, ali pa je v tujini celo dražje. Tukaj se sprašujem o poreklu olja pri naših prodajalcih. Zaenkrat pa ni težav, kljub temu da ga ze desetletje tankam v isti avto.
Vse je stvar dogovora. Ce drago kupujes si kriv sam.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.889
113
pri taščici
Pogosto se zgodi da ko začneš sravfat, ugotoviš se kakšne dodatne okvare ali pa kaj polomis, in takrat te lokalni trgovec obrije.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
pa ti misliš da bom šel v rgovino z avtodeli in barantal z njim kot v medini v maroku, rajši se vsedem z aračunalnik si vzamem 10 min časa in si jih naročim ter jih čez 3 dni dobim na dom, drugo je seveda ko kaj rabiš isti ali naslednji dan

Ne rabiš vedno barantat, pač ker si sposoben človek imaš svojo linijo za avtodele, dogovoriš se enkrat in je to to. Če tega ne zmoreš pač urediš to online iz tujine ter plačaš poštnino ter zabiješ ure in ure kot naš forumski kolega z vračilom. Jasno, naročilo online je odlično dokler stvari pašejo. Ko pa nekaj ne paše pa nastane velik problem. Kaj ti naj rečem :) Vsak pač po svoje ampak ne potem jokat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dejansko sem zabijal cajt - vse skupaj recimo 2 uri - najbolj pa je prikrajšan Alter, kjer bi ga drugače zabijal. :p

Sam sem to vzel kot eksperiment in predvsem kot "šolanje" mojih pooblaščencev, ker od takrat imam pri njih za primerljive dele iste cene (+ -) kot na Autodoc. ;)

So že vrnili denar. 15€ mi nebi Surovina plačala za 2 kili odpadnega "železja". :fredi: