Revolut bančni račun

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Ker ze nekaj casa ne spreljam: se vedno gre za prepadi kartice - torej najprej nalozis in sele potem lahko koristis?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Odgovor ZPS glede Abanke:
Zahvaljujemo se vam za opozorilo, nadomestilo smo tudi na ZPS že opazili in za pojasnilo prosili Abanko.

Posredujem vam njihov odgovor:
"Nadomestilo za dvig gotovine na bankomatih Abanke d.d. po spodaj navedeni tarifni postavki zaračunavamo imetnikom, ki imajo kartice izdane izven EU. Vsaka stranka je pred dvigom gotovine seznanjena z višino nadomestila za dvig in mora izrecno potrditi ali se z nadomestilom strinja ali ne. V kolikor se z nadomestilom ne strinja postopka dviga ne more nadaljevati."

Sem napisal nazaj, da so to nadomestilo zaračunali tudi Revolutu, N26 in Curve.
Sedaj je z isto prakso začel NLB. Za vse kartice, ki so izdane v tujini in niso del NLB skupine zaračunavajo provizijo 3.9€ na dvig. Verjetno jih bo potrebno nekam prijavit, da bodo "opazili napako v sistemu".
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.146
113
Očitno ne samo izdane v tujini, tako da ne diskriminirajo. Je pa cena postavljena visoko kot da so premium svetovna banka na peti aveniji New Yorka in ne nek lokalni niče.

kart.jpg

Veljavnost od 17.12.2019
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Očitno ne samo izdane v tujini, tako da ne diskriminirajo. Je pa cena postavljena visoko kot da so premium svetovna banka na peti aveniji New Yorka in ne nek lokalni niče.

kart.jpg

Veljavnost od 17.12.2019
Boš rekel, da tako provizijo zaračunajo drugim slovenskim bankam? Jaz postavko v ceniku razumem, da to zaračunajo vsem tujim bankam (razen tistim, ki spadajo v NLB skupino). To je pa diskriminacija EU prebivalcev, ki nimajo računa pri slovenski banki.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
ZPS:
Če bi nam lahko poslali kakšno dokazilo o tovrstnem nadomestilu, bi to bilo v pomoč - potem se lahko obrnemo na banko (izpisek bi seveda obravnavali anonimno in osebnih podatkov ne bi posredovali naprej).

Tistim, ki jim je (NLB, NKBM) bankomat zaračunal 3,90 € naj pošljejo izpisek na Alina.Mesko@zps.si
 
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Jaz sem zadnjič na češkem dvignil na bankomatu s SKB debetno in so me opalili za 2,50 eur.

Zgleda, da je to "normalno"
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Češka nima Euro, če pa si v Euro coni pa na bankah ne bi smel plačati nič oziroma maksimalno provizijo na drugem bankomatu.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
ZPS:
Če bi nam lahko poslali kakšno dokazilo o tovrstnem nadomestilu, bi to bilo v pomoč - potem se lahko obrnemo na banko (izpisek bi seveda obravnavali anonimno in osebnih podatkov ne bi posredovali naprej).

Tistim, ki jim je (NLB, NKBM) bankomat zaračunal 3,90 € naj pošljejo izpisek na Alina.Mesko@zps.si
Kaj je to potem nedovoljena praksa?
Na siol.net-u pravijo da te upalijo samo če imaš kartico s tujim BIN-om, tiste "domače" katere še google ne mara pa gredo brez provizije.KLIK
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Da, nedovoljena praksa.

Lahko zaračunajo karticam, ki niso EU. Če ne zaračunajo ostalim slovenskim bankam, tudi EU karticam ne smejo.

Torej če zadeve ne spremenijo sledi kazen Banke Slovenije.

NLB ima 2 možnosti:
- 3,90 € zaračunajo tudi ostalim slovenskim bankam
- Brez provizije za EU kartice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
NLB krši Uredbo ES 924/2009 Evropskega parlamenta in Sveta o čezmejnih plačilih v Skupnosti, (člen 3(1))

3(1). Nadomestila, ki jih uporabniku plačilnih storitev obračuna ponudnik plačilnih storitev za čezmejna plačila do zneska 50 000 EUR, so enaka kot nadomestila, ki jih isti ponudnik plačilnih storitev obračuna uporabnikom plačilnih storitev za ustrezna nacionalna plačila enake vrednosti in v isti valuti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Da, nedovoljena praksa.

Lahko zaračunajo karticam, ki niso EU. Če ne zaračunajo ostalim slovenskim bankam, tudi EU karticam ne smejo.

Torej če zadeve ne spremenijo sledi kazen Banke Slovenije.

NLB ima 2 možnosti:
- 3,90 € zaračunajo tudi ostalim slovenskim bankam
- Brez provizije za EU kartice.
Ali sledi kazen ali ne se bodo odločili pri Banki Slovenije. :) Dvomim, da boš o tem odločil ti.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Glede na to da bi oglobili Abanko, če ne bi na hitro "spremenili" cenika vem kak bo rezultat.

Ker sem na Banko Slovenije prijavil Abanko, sem na koncu tudi dobil poročilo o končni odločitvi. Kršitve ni bilo, ker niso "zaračunali" provizije karticam izdanih v EU.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik