Revolut bančni račun

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Revolut uporablja ponudnika TrueLayer za PSD2 APIje.

Spremljaš lahko tukaj s katerimi bankami imajo uradno povezavo:

Status pri TrueLayer:
- Velika Britanija: live
- Nemčija: beta
- Francija: kmalu
- Španija: kmalu
- Italija: kmalu
- ostale države: ni podatka

TrueLayer je financiran s strani Vise. Tako, da bodo na dolgi rok povezane vse slovenske banke.

Ko bo Nemčija live bomo lahko povezali N26 in mogoče Sberbank (uporablja enak API kot N26).

Ko bo Italija live pa verjetno Intesa Saopalo in Unicredit.

Ostale slovenske banke pa bodo verjetno med zadnjimi. NLB ima svoj API, ostale uporabljajo API od Bankarta.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Kot kaže so Premium Visa kartice sedaj "prave" debetne (BIN 435044)
0536603e0ca35e24494a56a8d051c4f9621f8565.jpeg

a68773c8c47a075f71c0cba3edb56ea825633f6e.jpeg
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Jaz sem si naročil novo virtualno Viso kartico. Binlist.net in PayPal jo zaznata kot pravo debetno kartico. Mi pa ne dela Google Pay, pa čeprav je država UK (BIN: 43504484).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.325
9.061
113
Play store mi jo prepoznal iz Gpaya - Viso. Sem nek app kupil za 3 € pred par dnevi. Lahko pa da gre za druge kanale, z razliko ko želiš plačat kaj drugega.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Kako vnesem podatke za placilo upn Telemachu?
BACXSI22 zavrne kot neveljavnega.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz imam to vnešeno, vsaj glede na podatke iz mojih računov (preveri če je isti IBAN):
Poglej priponko 30086

Tole je IBAN in BIC od NLBja ... Telemach ima vec racunov >> https://www.bizi.si/TELEMACH-D-O-O_LJUBLJANA_BRNCICEVA-ULICA/seznam-trr/

Ce sem probal vnesti NLB IBAN, potem ne gre, ce vpisem BIC od Unicredita... kar je logicno :) ... Ce sem probal vnesti Unicredit IBAN, potem gre lepo skozi, ce probam vnesti tapravi BIC (BACXSI22) ...

IMG_7FDE4C34FEDE-1_239A3264.jpg



Kako vnesem podatke za placilo upn Telemachu?
BACXSI22 zavrne kot neveljavnega.

Kateri IBAN imas naveden pa UPN obrazcu? Ker kolikor gledam, tam ni navedenega BIC
 
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Zdravo

Imam vprašanje glde menjave valute na kartici.
Preden grem v tujo državo, preprosto menjam valuto v exchange in to je to? Ko bom v državi in plačujem z kartico, bo najprej trgalo tujo valuto, potem pa še eure ali kje se da nastaviti.

Hvala
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Imam vprašanje glde menjave valute na kartici.
Preden grem v tujo državo, preprosto menjam valuto v exchange in to je to? Ko bom v državi in plačujem z kartico, bo najprej trgalo tujo valuto, potem pa še eure ali kje se da nastaviti.
Ne rabiš menjat če ravno nujno nočeš, preprosto se samodejno zamenja glede na porabo ali dvig na bankomatu in to je to.
 
Nazadnje urejeno:

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Ok zdaj mi je jasno, kje je (bil) problem . Racun za placilo na UPN ni enak tistemu v glavi racuna, kjer je navedeno, da je racun odprt pri Unicredit. UPN ima xxx357 in je pri NLB, kar Revolut brez pripomb sprejme.
Reseno, hvala :)
 
Nazadnje urejeno:

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Ne rabiš menjat če ravno nujno nočeš, preprosto se samodejno zamenja glede na porabo ali dvig na bankomatu in to je to.
Menjava v naprej je vsekakor priporočljiva, še posebej, če se bodo nakupu v tuji valuti opravljali med vikendom, ko je slabši tečaj.

Pri nakupih se najprej porablja lokalna valuta (če je znesek nižji od stanja na Revolut-u, t.j. če imaš na Revolutu dovolj tuje valute), nato osnovna valuta računa (za nas Slovence je to EUR).
 
Nazadnje urejeno:

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Menjava v naprej je vsekakor priporočljiva, še posebej, če se bodo nakupu v tuji valuti popravljali med vikendom, ko je slabši tečaj.
ja, 0,5% slabši tečaj... pri $100 je to $0,5 ... ne seri.

Precej več izgubiš če zamenjaš preveč, pa potem zaradi morebitnega višjega tečaja po koncu potovanja slabo menjaš nazaj - kar se zgodi zelo hitro (ali če v izogib temu zapravljaš za neumnosti)
 

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
No, zate, ki si očitno vsak vikend v Ameriki, je verjetno res vseeno. Za večino potovanj Slovencev izven območja Evra (Hrvaška, Madžarska, Srbija, ...), pa velja, da je doplačilo 1% .

revolut.com/help/getting-started/exchanging-currencies/what-foreign-exchange-rate-will-i-get
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Vsekakor pa je revolut menjalni tecaj precej boljsi kot pri slovenskih bankah. Jaz plačo dobim v USD, kar si prenakažem na revolut (strošek 7€), tam pretvorim to v EUR in si prenakažem nazaj. Vsak mesec je to vsaj 50€ razlike v dobro v primerjavi s konverzijo pri NLB.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Pozdrav, rabil bi nekaj informacij. Nekaj časa bom v Angliji in bi rabil angleški račun, zato razmišljam o Revolutu.
Kako je s provizijo pri plačevanju z njihovo kartico v EU, če bi imel samo račun v funtih? A se obračuna kakšna provizija, oziroma ali je bolje imeti še njihov evrski račun, da se izognem provizijam pri plačilu v EU?
Pa kakšna je najboljša pot za nakazovanje denarja iz Revoulta na naš TRR, mislim na pretvorbo funtov v evre in prenos na naš TRR?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Vsekakor pa je revolut menjalni tecaj precej boljsi kot pri slovenskih bankah. Jaz plačo dobim v USD, kar si prenakažem na revolut (strošek 7€), tam pretvorim to v EUR in si prenakažem nazaj. Vsak mesec je to vsaj 50€ razlike v dobro v primerjavi s konverzijo pri NLB.
tole je pa super podatek, hvala. Skoda da nisem tega vedu par mescev prej.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pozdrav, rabil bi nekaj informacij. Nekaj časa bom v Angliji in bi rabil angleški račun, zato razmišljam o Revolutu.
Kako je s provizijo pri plačevanju z njihovo kartico v EU, če bi imel samo račun v funtih? A se obračuna kakšna provizija, oziroma ali je bolje imeti še njihov evrski račun, da se izognem provizijam pri plačilu v EU?
Pa kakšna je najboljša pot za nakazovanje denarja iz Revoulta na naš TRR, mislim na pretvorbo funtov v evre in prenos na naš TRR?
Na to je odgovoril VanZ en post pred tabo. Na Revolutu so pa avtomatsko odprti računi v funtih, evrih in dolarjih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tsunami