Revolut bančni račun

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Revolut vsekakor ni storitev, ki bi jo uporabljal kot primarnen dostop do osebnih financ, v kolikor dosti potuješ po svetu. "Prave" banke so ravno zaradi podpore neprimerno bolj zanesljive.
Je pa zelo uporabno, da sam nadzoruješ upravljanje s karticami.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
to je vedno problem imeti samo ENO kartico (banko) ko to brejkne si v riti, pa ni važno NLB, Revolut, itd... Pač imeti še nekaj drugega, ravno za te slučaje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pep

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
Kolikor sem jaz videl en teden nikogar ni doklical. Dokler ni javno objavil na twiterju.
kak je pa postopek pa ne vem. Niti ne vem kaj ima bankomat pa kartice v petek popoldne veze s primerom.

pac lahko samo cakas da se te nekdo usmili.

Pa tip ni na dopustu, ampak verjetno 300 dni + na leto od doma. Mehanik v F1
DED bo preživel, hrano ima priskrbljeno, prenočišča tudi. Bolj ej problem če si turist in moraš sam poskrbet zase. Je večja drama če kaj brejkne.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.241
113
Ko imajo ljudje težave z brezplačnimi bančne storitvami jokajo vsepovsod, ko z velikimi so pa tiho in rešujejo težave Verjetno storitve uporabljajo ljudje z različno hmm... vzgojo. NLB recimo pogosto pozabi obvestiti kdaj ti potečejo dokumenti (sam moraš vedeti) ali kdaj bi ti blokirali račun zaradi spremembe statusa (sam moraš vedeti) ... se zgodi... ampak jah, je naše (tudi če ni).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Da popravim: Dogodek na Abanki

Ali pa če si bančni račun odprl ali legitimiral z osebno izkaznico in na to pozabil. Odšel na dopust z pasušem, ki velja še 10 let. Bančni račun od dneva potečene osebne izkaznice blokiran, kar se ravno zgodi sredi dopusta. Spletna banka, kartice, itd vse preneha delovati.
Email kontakt deluje vendar: Osebno treba prinesti nov osebni dokument za nadaljno uporabo bančnega računa.
Nisem še slišal, da bi bil bančni račun zaradi poteka osebne blokiran. Kako hudiča pa naj banka ve, da sem šel po novo osebno izkaznico ali pač ne? Če pa želiš na okencu dvigniti keš iz se izkažeš s potečeno osebno, pa verjamem, da te zablokirajo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
No, to je potem specifika Abanke. So mi že potekli osebni dokumenti (da o otrocih ne govorim, ko so na 2 leti nove osebne), s katerimi sem bila "prijavljena" na banki. In običajni postopek je bil, da me je bančnik poklical in prosil za skan novim osebnih oziroma veljavnih osebnih dokumentov. Zadeva rešena.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To je res verjetno neka posebnost Abanke... Meni je osebna potekla junija letos... Imam sicer ze novo, samo bancni racuni se vsi delujejo... ceprav nisem bil se na banki... Iz SKBja me je sicer pred kaksnim mesecem klicala ena referentka, da mi je potekla osebna in naj se oglasim z novo osebno v poslovalnici, da jo preverijo... Sem rekel, da pridem ob priliki, ko bom kaj tam okoli... ;)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V NLB mi vsakih 5 let pošljejo pisemce, naj se zglasim na banki, da mi morajo po zakonu znova preveriti dokumente. Nič o kakih blokadah.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Še nikoli me niso na Abanki prosili za podatke o novih dokumentih. Enkrat sem celo (nevede) poskušal denar dvigniti na banki s pretečenimi dokumenti, pa nisem imel ničesar blokiranega (Abanet recimo), le gotovine seveda nisem dobil.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
No, saj morda niti ni pisalo po zakonu, temveč, da morajo obnoviti osebne podatke.

Banke "trdijo", da je to potrebno zaradi ZPPDIFT, kar pa ni res, ker v zakonu eksplicitno piše, katere podatke morajo pobrati od strank. In datum veljavnosti do ni med njimi.
Ponovna identifikacija je potrebna zgolj pri sklepanju novega posla (če je med prejšnjo preteklo dovolj časa) in če gre za visok znesek transakcije. Vse ostalo si banke izmišljajo, da opravičujejo obstoj oddelkov.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.392
113
No, to je potem specifika Abanke. So mi že potekli osebni dokumenti (da o otrocih ne govorim, ko so na 2 leti nove osebne), s katerimi sem bila "prijavljena" na banki. In običajni postopek je bil, da me je bančnik poklical in prosil za skan novim osebnih oziroma veljavnih osebnih dokumentov. Zadeva rešena.
Kako pa si mu dostavila sken, da je bilo zakonsko skladno?


ZOIzk-1 in ZPLD-1 tudi določata, da je prepovedano kopiranje kopij in hranjenje kopij osebnih dokumentov v elektronski obliki. Zakona torej prepovedujeta kopiranje z uporabo skenerjev in podobnih naprav, ki kopijo zapišejo v elektronski obliki in jo shranijo na elektronski medij. Pri tem pa je treba upoštevati tudi določbe Zakona o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma (ZPPDFT-1). Ta namreč določa, da lahko ne glede na določbe drugih zakonov kreditne in finančne institucije kopije uradnih osebnih dokumentov, ki so jih pridobile v okviru izvajanja ukrepov ugotavljanja in preverjanja istovetnosti stranke po določbah ZPPDFT-1, hranijo v elektronski obliki, če je zagotovljeno njihovo varovanje z organizacijskimi, tehničnimi in logično-tehničnimi postopki in ukrepi skladno z zakonom, ki ureja varstvo osebnih podatkov.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Enako tebi, meni je vseeno. Če reče, da je po mailu kul, je po mailu kul. Se kaj druga smo se po mailu zmenili, kaj šele OI pošiljali. Podpisala, poskenirala, emailirala, konec.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ogled drugih računov v Revolut aplikaciji je trenutno možen samo za uporabnike bank iz Velike Britanije
Open-banking-flow.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik