Revolut bančni račun

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Glede na to da bi oglobili Abanko, če ne bi na hitro "spremenili" cenika vem kak bo rezultat.

Ker sem na Banko Slovenije prijavil Abanko, sem na koncu tudi dobil poročilo o končni odločitvi. Kršitve ni bilo, ker niso "zaračunali" provizije karticam izdanih v EU.

Torej je bila tvoja prijava neutemeljena?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Ne ni bila. Tudi Abanka je v štartu zaračunavalo provizijo vsem tujim karticam, ki so bile izdane izven Slovenije (tako kot NLB) in so potem takoj spremenili tako, da se je zaračunavalo vsem karticam, ki so izdane izven EU. Seveda so se (tipično slovensko) izgovarjali na tehnično napako.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Fantje, božiček je zgleda prinesel dividende, kako zdaj to pravilno prijavit FURS? Kaj se vpiše kam, kako s tem, ker je tole v USD?
IMG_20200102_183251.jpg
IMG_20200102_183251.jpg
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
820
41
28

Dividende izplačane v tujini
V primeru, da dividendo izplača oseba, ki ni plačnik davka (če se dividende prejema neposredno iz tujine), mora prejemnik dividende pri FURS napovedati sam v napovedi za odmero dohodnine od dividend, in sicer do 28. februarja tekočega leta za preteklo leto. Na podlagi napovedi FURS najkasneje do 30. aprila izda odločbo s plačilnim nalogom, ki ga mora davčni zavezanec poravnati v 30 dneh od vročitve.
Dohodnina od dividend se plača na prehodni davčni podračun - proračun države SI56011008881000030, referenca: SI19 DŠ-41009.
Kako oddam napoved?
Obrazec lahko zelo enostavno oddate elektronsko, preko sistema eDavki:
Preračunavaš po referenčnem tečaju Banke Slovenije na dan prejema dividende.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com

Dividende izplačane v tujini
V primeru, da dividendo izplača oseba, ki ni plačnik davka (če se dividende prejema neposredno iz tujine), mora prejemnik dividende pri FURS napovedati sam v napovedi za odmero dohodnine od dividend, in sicer do 28. februarja tekočega leta za preteklo leto. Na podlagi napovedi FURS najkasneje do 30. aprila izda odločbo s plačilnim nalogom, ki ga mora davčni zavezanec poravnati v 30 dneh od vročitve.
Dohodnina od dividend se plača na prehodni davčni podračun - proračun države SI56011008881000030, referenca: SI19 DŠ-41009.
Kako oddam napoved?
Obrazec lahko zelo enostavno oddate elektronsko, preko sistema eDavki:
Preračunavaš po referenčnem tečaju Banke Slovenije na dan prejema dividende.

Gledam, kje bi našel kak podatek za v spodnji obrazec... Mogoče bo kaj uporabnega v Revolutovem poročilu za mesec december...
 

Priponke

  • revolut.png
    revolut.png
    33,2 KB · Ogledi: 194
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
No tole sem jaz zadjnič raziskoval na Revolutu. Delnice podjetij in vlaganje v njih. Nekako ne vem ali bi se tega lotil in kako to potem prijviti pri nas. Vsekakor pa zelo vabljiva opcija.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Ja.... mislim, da je kar OK zadeva, vendar nočem nekih resnih zneskov vlagat v to.. Še vedno bolj zaupam našim, vsaj veš, koga moraš tožit, če gre kaj narobe...
Za tole zgoraj pa skor mislim, da je najbolje da počakam na poročilo meseca decembra, pa potem tam vidim, če se da kaj napisat. Če je že kdo delal isto za delnice preko Revoluta, bi bila vsaka pomoč dobrodošla.
 

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
356
115
43
dejte pisat na furs? če za 0,5€ se je treba zajebavt za oddajo? ker nima smisla
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Kot primer: s.p. jevci dobijo 2000€ kazni, ce ne vlozijo obrazca za 0€, tako da priporocam, da se vse prijavi, da ne bo potem jokanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Ne se zezat s Fursom. Znali so pošiljati opomine in v končni fazi izvršbe za nekaj centov premalo plačanega davka.
Ne pretiravat. Sam sem imel od ne vem kje odprto 0,30eur in so mi po klicu na Furs rekli da za to ne komlicirajo in naj si ne belim glave s tem. Po 10l še nič nisem dobil. Možno da je pri s.p. kaj drugače
 

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
356
115
43
sej, zato pa pravm, da pošlje mail pa da vpraša? če se mora s tem zajebavat al ne, kaj jim bo nakazu 0,125 €?
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
sej, zato pa pravm, da pošlje mail pa da vpraša? če se mora s tem zajebavat al ne, kaj jim bo nakazu 0,125 €?
Sem jih poklical danes. Rekel je, da je treba vse prijavit, tudi par centov, čeprav to ne bo obdavčeno. Vprašal sem, kako je s tem, če ne vem kakega podatka, pa kako je s tem potrdilom o plačilu tujega davka, ki ga je treba priložit. Naj bi bilo v redu, če tudi nepopolni vlogi priložim izpis, ki ga bom dobil za mesec december, a upam, da bodo tam vsi potrebni podatki.
Pred tem sem napisal tudi na slo-tech, kjer sem dobil odgovor prijaznega uporabnika, kako izpolnit podatke na obrazcu. Do konca januarja bo že menda tisto poročilo za december, da priložim zraven. Če bo potem v redu, davčna zadovoljna in da nimam komplikacij, bom malo bolj resno začel vlagat v ameriške delnice preko Revoluta. Zdaj sem prvič bolj resno investiral le v domače, saj sem z davčne za domače dobil odgovor, da je tu potrebno sporočit le, če jih prodam, ne pa o dividendah, ker se pri slovenskih podjetjih to poroča avtomatsko in nimam nobenega dodatnega dela.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.392
113
Ne pretiravat. Sam sem imel od ne vem kje odprto 0,30eur in so mi po klicu na Furs rekli da za to ne komlicirajo in naj si ne belim glave s tem. Po 10l še nič nisem dobil. Možno da je pri s.p. kaj drugače
Na e-davkih lahko pogledaš trenutno stanje, koliko si dolžan.

Pri podjetjih lahko naprimer na razpisih narobe pride, če FURS javi, da si davčni dolžnik (zaradi 10 centov).