Revolut bančni račun

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
moja virtualna visa ima tudi angleški bin, nisem pa še preizkusil plačila preko gpay. Dela komu? Tudi meni je potekla stara MC in sem si moral sam v aplikaciji naročiti novo, dobil sem jo v cca 5 dneh.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
A je tuki že kej novega, da se da plačevat na princip NFCja s telefonom ( Samsung ) ali pa preko ure (Samsung Gear) ?
Npr z Revolut ali Curve? Oziroma še celo bolje, z slovensko Visa Debit :D
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A je tuki že kej novega, da se da plačevat na princip NFCja s telefonom ( Samsung ) ali pa preko ure (Samsung Gear) ?
Npr z Revolut ali Curve? Oziroma še celo bolje, z slovensko Visa Debit :D
Telefon predvidevam, da je Android, torej bi se moglo dat uredit Google Pay (sidelodanje appa ali spremmeba Google Play regije + nemška Revolut/N26/Bunq/Monese kartica) ali pa eno izmed custom implementacij naših bank ala NLB Pay, Abadenarnica, Wave2Pay, itd.

Kar se pa Samsungove ure tiče, pa težka. Kolikor mi je poznano ni neke pametne/enostavne rešitve za nas. Dela pa plačevanje na Garminovih urah (npr s slovenskim mBills ali nemško Revolut kartico) in Applovih urah (z Revolutom, N26, Monese, bunq).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zaradi poteka veljavnosti fizične MC, ki je imela angleški bin in sem jo uporabljal v Gpay, sem naročil virtualno kartico. Dobil sem MC, kjer mi je aplikacija Binchecher pokazala, da ima angleški bin. Ko sem jo linkal v Gpay, mi jo je ta zavrnil. Potem mi je aplikacija Binlist, kjer moraš vpisati osem cifer kartice, pokazala, da imam v resnici slovenski bin.
Potem sem se ravnal po navodilih uporabnika SvetIdej , pobrisal virtualko, spremenil naslov v nemškega in naročil novo virtualko. Tokrat sem dobil MC z nemškim bin, ki sem ga uspešno linkal v Gpay. :aplauz:
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
kateeri naslov si napisal? McDonlads Munchen?
Jaz sem uporabil svoj nemški naslov za dostavo iz cheaper and more. S tem da pri Revolutu je toliko lažje, ker dejansko ni treba nič pošiljat tja ampak samo narediš virtualno kartico in menjaš nazaj. Vseeno je to mogoče boljša opcija kot nek McDonalds, po drugi strani pa spet vprašanje, če ne bo preveč userjev z istim naslovom in bodo začeli kaj komplicirat.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Kako je pa z tem visa/mastercard? Ko sem si anredil revolut sem dobil viso, kolega in brat pa mastercard. Sedaj sem si naredil virtualno, sem dobil MC. Je to random ali kako?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ni random... se pa zadeve spreminjajo... in je odvisno tudi od naslova, ki ga imas vpisanega ... Meni je recimo avgusta potekla prejsnja MasterCard kartica, ki je imela UK BIN. Po obvestilu, da si lahko brezplacno narocim novo, sem imel brezplacno moznsot narociti samo Viso, katera je tudi imela UK BIN (ampak ne deluje recimo v Google Pay) ... Kolegu je potekla malce kasneje in je imel moznost narociti samo MasterCard in ta je dobila slovenski BIN ...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kako je pa z tem visa/mastercard? Ko sem si anredil revolut sem dobil viso, kolega in brat pa mastercard. Sedaj sem si naredil virtualno, sem dobil MC. Je to random ali kako?
Očitno so spet spreminjali. Od začetka so bile vse MC, potem si nekaj časa dobil free/standard samo Viso (oziroma odvisno od lokacije, v Nemčiji npr. MC), medtem ko so bile Premium in Black MC, s tem da so enkrat vmes prešaltali na Slovenske BIN. Sedaj so očitno tudi navadne spet MC.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Imaš še vsak wearOS z Google pay, samo je zadeva daleč od hassle free, dokler ne bo Google paya pri nas.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Hvala za vsa pojasnima :) Sem si naredil novo akrtico z nemšim naslovu :)

Novo vprašanje. Kako sedaj z GPay plačevati na pos terminalu :)

Ko želim plačat ga odprem, kliknem na kartico in prislonim gor?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Odklenes telefon in polozis na terminal. Ni potrebno odpirati aplikacije (ce imas nastavljeno kot default).