Revolut bančni račun

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Verjetno izgine kakšna stara verzija, za katero se je Google odločil, da je ne bo več toleriral. Če namestiš zadnjo verzijo (2.96), ne bo izginila.

Začuda deluje tudi brez vidne GPay aplikacije na telefonu :)

Me pa zanima ali je že kdo kupil kakšne delnice v aplikaciji v Trading zavihku?

Hvala
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Če pravilno razumem, greš prviš čez postopek, vpišeš svoje podatke, davčno in vse, in to je to. Lahko kupuješ in prodajaš delnice tam gor.

Sicer še nisem naštudiral (prebral) koliko nakupov in prodaj je brez provizije, ampak okvirno je to to?

Hvala
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Tako je.

Na kratko:
- omogočeno trgovanje z delnicami iz ZDA
- kmalu bo omogočeno trgovanje tudi z delnicami iz EU
- brez provizije je možno opraviti 3 nakupe/mesec
- nato je za vsak nakup provizija 1 £
- 0,01 % je letna pristojbina za upravljanje trgovalnega računa
- minimalni nakup je 1 $
- največji možen enkratni nakup je 1000 $
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Tako je.

Na kratko:
- omogočeno trgovanje z delnicami iz ZDA
- kmalu bo omogočeno trgovanje tudi z delnicami iz EU
- brez provizije je možno opraviti 3 nakupe/mesec
- nato je za vsak nakup provizija 1 £
- 0,01 % je letna pristojbina za upravljanje trgovalnega računa
- minimalni nakup je 1 $
- največji možen enkratni nakup je 1000 $
Pa ne pozabite, da je treba vse prodaje napovedati naslednje leto kot kapitalske dobičke na Furs...
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Glede na to, da se obrazec DohKap št. 4 uporablja samo v Sloveniji, tega ni za pričakovati ;)
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Napoved za odmero dohodnine od dividend mora davčni zavezanec vložiti le v primeru, kadar dividende izplača oseba, ki ni plačnik davka (ko davek še ni bil odtegnjen). Obrazec Napoved za odmero dohodnine od dividend je potrebno vložiti na davčnem uradu, kjer ste vpisani v davčni register do 15. dne v mesecu za preteklo trimesečje.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Napoved za odmero dohodnine od dividend mora davčni zavezanec vložiti le v primeru, kadar dividende izplača oseba, ki ni plačnik davka (ko davek še ni bil odtegnjen). Obrazec Napoved za odmero dohodnine od dividend je potrebno vložiti na davčnem uradu, kjer ste vpisani v davčni register do 15. dne v mesecu za preteklo trimesečje.
Če maš Revolut, boš valjda delal elektronsko:
In tujci (Revolut) niso obvezani plačevati našega davka, zato je treba tole kar lepo izpolniti.
 

Krop

Pripravnik
15. avg 2019
95
22
8
Zaradi poteka veljavnosti fizične MC, ki je imela angleški bin in sem jo uporabljal v Gpay, sem naročil virtualno kartico. Dobil sem MC, kjer mi je aplikacija Binchecher pokazala, da ima angleški bin. Ko sem jo linkal v Gpay, mi jo je ta zavrnil. Potem mi je aplikacija Binlist, kjer moraš vpisati osem cifer kartice, pokazala, da imam v resnici slovenski bin.
Potem sem se ravnal po navodilih uporabnika SvetIdej , pobrisal virtualko, spremenil naslov v nemškega in naročil novo virtualko. Tokrat sem dobil MC z nemškim bin, ki sem ga uspešno linkal v Gpay. :aplauz:

Točno tole sm rabu. Hvala
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Evo, še jaz prešel na Revolut račun, prijavil FURS... Kot mnogi prej, imam verjetno isto vprašanje, samo nimam časa brskat za nazaj... Če kupim delnice, kdo jih drži zame, kako sploh z upravljanjem in prijavo delnic FURSU? Katere delnice bi bilo pametno kupiti, in koliko? Verjetno moraš kupit celo enoto delnice (npr. za $200 in več ene posamezno?) To delam čisto prvič.

LP
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Lahko kupiš samo 0,01 delnico. Ne potrebuješ kupiti celotne. Minimalni nakup je 1 dolar.
Screenshot_20191008-132511.png
 

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
356
115
43
brez skrbi bo muti merkel spet odprla roke za novo pošiljko, tko da bodo komot zmanjšal stroške z menjavo ljudstva, vse sam da gdp ne pade