Revolut bančni račun

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Mislil sem v smislu, da mora NLB (oz. njegov payment processor Bankart) posodobit svoj software, ne Revolut.
Večina slovenskih bank uporabljajo Bankart za payment processor.

Predvidevam, da je Revolut zaradi PSD2 direktive spremenil nastavitve za TopUp Maestra (da TopUp ustreza varnosti, ki jo zahteva PSD2). Ostali payment processor-ji pa te zadeve niso implementirali (oziroma pozabili).

Vse tiste banke, ki še niso v popolnosti implementirale PSD2 bodo imele težave. Marsikateri internetni trgovec bo dopuščal samo transakcije, ki ustrezajo PSD2 direktivi. To pomeni, da uporabniki bank, ki nimajo PSD2 funkcionalnosti ne bodo mogli opraviti plačila v teh internetnih trgovinah.
 
Nazadnje urejeno:

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Ja, SvetIdej, ta razlaga se zdi najbolj verjetna. Počakajmo, NLB obljublja, da bo prihodnji teden spet delovalo.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Se postavljam na konec vrste: kako je s trgovanjem z delnicami na Revolutu? Kaj je pri doseganju tecajne razlike-dobicka/izgube potrebno servirati FURSu? Enako kot na LJSE?
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Pozdravljeni

Nekaj šasa imam fizično kartico, danes sem si pa nardil še virtualno, a nikakor nisem uspel naštudirati kako plačati z njo na pos terminaliu. Ali to gre na androd telefonu? Kolega ima japko in je vnesel svojo virtualno kartico v w<llet in mu je delovalo.

Hvala
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pozdravljeni

Nekaj šasa imam fizično kartico, danes sem si pa nardil še virtualno, a nikakor nisem uspel naštudirati kako plačati z njo na pos terminaliu. Ali to gre na androd telefonu? Kolega ima japko in je vnesel svojo virtualno kartico v w<llet in mu je delovalo.

Hvala

To resno sprasujes ali? Ce je virtualna kartica, z njo ne mores placevati na fizicnem POS terminalu ... Lahko jo edino povezes v kaksnega od servisov za mobilno placevanje... Na iPhonu je to Apple Pay... Na Androidu pa zaenkrat uradno ni opcije v Sloveniji... da se pa urediti z malo "telovadbe" :) ... Navodila najdes tukaj >> https://www.alter.si/tema/google-pay.2667248/page-14#post-2826750
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
No hvala to me je zanimalo. Vem da jo je treba nekam vstaviti, samo nisem vedel kaj je na Googlu
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tega v tej temi še nisem zasledil. Moja Revolut MC ima veljavnost samo še en mesec. Ali novo pošljejo avtomatsko in ali ima isti bin? Moja obstoječa ima angleškega, zato lepo špila v Google Pay.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Ti javi ko lahko zahtevaš novo, pošljejo zastonj. Meni nova ni več delovala v GPay, stara mi še deluje do konca septembra. Potem pa verjetno virtualno naredim s spremenjenim naslovom (UK ali DE), ker sem se preveč navadil na GPay.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Lahko povejš kako spremenim naslov v virtualni da bi mi delvala na GPay?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Izbrišeš trenutno, spremeniš svoj naslov, narediš novo virtualno in je to to. Potem spremeniš nazaj naslov.