Revolut bančni račun

22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Zdaj sem si naročil še fizično kartico in imam vprašanje.
Ali je potrebno, ko jo dobim zbrisati virtualno ali pa jo lahko tudi pustim in uporabljam obe?
Ali so potem še kakšni dodatni stroški pri uporabi obeh?
Tnx
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Zakaj so pa potem na njih različne številke
sprasujem se.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Če imaš v aplikaciji dve kartici, potem si pri naročanju fizične naredil napako (si ustvaril novo kartico, namesto da bi naročil fizično kartico za obstoječo). To ti bodo verjetno res dodatno zaračunavali, če ne boš ene izbrisal. Za točne informacije (oz. predenj boš karkoli delal na podlagi nepotrjenih informacij) pa vprašaj na support.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Če zbrišeš virtualno, tudi fizična ne bo delala več. To je ista kartica.

Ni res. Lahko imaš ločeno (oziroma več ločenih) fizično in virtualno.

Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Če imaš v aplikaciji dve kartici, potem si pri naročanju fizične naredil napako (si ustvaril novo kartico, namesto da bi naročil fizično kartico za obstoječo). To ti bodo verjetno res dodatno zaračunavali, če ne boš ene izbrisal. Za točne informacije (oz. predenj boš karkoli delal na podlagi nepotrjenih informacij) pa vprašaj na support.

Po mojem ni naredil nobene napake. Tudi kasneje lahko dodaš virtualno kartico oziroma več njih. Razlika je samo v tem, da je prva virtualna zastonj. Lahko je tudi pobrišeš in večkrat narediš novo brezplačno vse dokler ne naročiš fizične, saj se potem tudi dodatna virtualna računa. Fizična je pa v vsakem primeru za plačat. Mesečnih stroškov zaenkrat ni ne za fizično ne za virtualne, tako da bo z brisanjem virtualne dosegel samo to, da je ne bo več imel, če je bo želel pa kasneje dodat, jo bo moral pa plačat.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Ce so mu zaracunali 6€ (posiljanje fizicne) ni naredil napake, ce pa so mu 12€ (nova virtualna + posiljanje fizicne), potem pa je naredil napako. Fizicna in virtualna imata namrec enake stevilke.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Zakaj so pa potem na njih različne številke
sprasujem se.gif

Hja, potem si nekaj zaj...
Ampak načeloma bi za vsako fizično moral imeti tudi virtualno. Lahko pa se tudi motim, je že dolgo, kar sem tole nabavil in pred tem bral pogoje.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Revolut za vsako fizično kartico prikazuje podatke tudi v appu ampak obstaja tudi virtualna kartica, za katero nimaš fizične. Ko sem jaz naročal prvič je bila fizična itak zastonj, sem jo pa kasneje odstranil in imam sedaj dodano virtualno, ki je ne moreš “spremenit”’ v fizično oziroma naročit fizične z istimi podatki. Imaš samo dva ločena gumba za dodananje virtualne kartice ali dodajanje nove fizične kartice (kjer poleg kartice plačaš še poštnino). Kako je za nove uporabnike, ne vem. Morda imajo res še vedno opcijo, da za obstoječo virtualno naročijo tudi fizčino in plačajo samo poštnino. Ampak načelemo Revolut pozna oboje in so lahko ločene kartice. V vsakem primeru ni neke koristi, če sedaj virtualno pobriše....
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Ja nič, če ne bodo kakšni dodatni stroški bom ohranil tudi virtualno, še vedno pa mi čisto jasno v katerem koraku sem z... pri naročilu fizične z istimi podatki, ker mi ni nikjer dalo opcije
sprasujem se.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Mislil sem na to, da imaš lahko virtualno brez fizične, obratno (da bi imel fizično, ki pa je v appu ne bi bilo) pa ni mogoče.

Če bi imel fizično, ki je ne bi videl v appu, bi s tem zjebal ves koncept Revoluta, to je da kartico upravljaš preko appa.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Imam virtualno in fizično kartico in obe uporabljam
za fizično sem plačal cca 12 €za stroške pošiljanja in izdaje kartice .
nobenih ostalih stroškov ni.
še kaj??
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
"So, to help us get a little bit closer to that ambitious target, how does a bunch of free Revolut cards for all of your friends, family and colleagues sound? From now until Friday 9 March, all new Revolut customers will be able to order their first card for free!"
 

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
So akcijo podaljšali na 11.3. - Sem si pravkar naročil fizično. Nobenih stroškov. Imata pa fizična in virtualna različen račun.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Kolega mi je pokazal, da lahko na revolutu dodaš svojo Maestro kartico in potem preneseš denar iz trr-ja na revolut v sekundi.
Za razliko od sepa transferja, ki traja 2dni.

No ko jaz poskušam dodati mojo Maestro kartico mi pa javi, da nimam prave mobilne številke ... Ne vem če je to na NLBju ali pa v Revolutu.
Cifra je pa ziher prava, ker dobivam smsje od obeh.

Je še kdo imel tako težavo?
Screenshot_2018-03-15-08-35-38.png
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kolega mi je pokazal, da lahko na revolutu dodaš svojo Maestro kartico in potem preneseš denar iz trr-ja na revolut v sekundi.
Za razliko od sepa transferja, ki traja 2dni.

No ko jaz poskušam dodati mojo Maestro kartico mi pa javi, da nimam prave mobilne številke ... Ne vem če je to na NLBju ali pa v Revolutu.
Cifra je pa ziher prava, ker dobivam smsje od obeh.

Je še kdo imel tako težavo?

Najprej moras poklicati (ali obiskati) svojo banko (NLB), kjer ti morajo aktivirati spletna placila za tujino (ali nekaj takega) ... Poleg tega moras obvezno imeti narocen SMS alarm na Maestro kartici ... Sem se s tem ukvarjal pred kaksnim letom... in takrat je trajalo kaksen dan ali dva, ko so me potem poklicali in me obvestili, da sedaj lahko se enkrat probam... in je potem delovalo. Sem pa imal obcutek, da tudi sami niso vedeli tocno, kaj je treba aktivirati :) ... SMS alarm sem imel ze od prej vkljucen ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
kako ugoden pa je revlut menjalni tečaj, če dvigaš gotovino ali pa plačuješ izven eur območja? konkretno me zanima za Češko in GB. thx