Revolut bančni račun

Alter8Ego8

Pripravnik
18. jul 2015
72
8
8
Za dvig denarja potem potrebuješ tudi ali Google Pay ali fizično kartico? Brezplačno v celi EU do 200€? Važno da so EUR?

Kartica pride 7€ (dostava), GPay pa je zastonj in pač uporabljaš telefon?
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Google Pay v Sloveniji ni podprt, tako da s slovenskim billing naslovom načeloma ne bo šlo. Nazadanje ko sem imel še Androida se je sicer dalo rešit s tujim naslovom. Dela pa Apple Pay in Garmin Pay, ki sta uradno podprta v Slo, brez problema, ampak za dvig gotovine veliko bankomatov še vedno ne omogoča NFC in rabiš fizično kartico.

Do 200€ dvigov na mesec je free ne glede na valuto. Lahko pa uporabiš v kombinaciji s Curve kartico, tam imaš mislim da 200GBP dvigov na dan free v valuti v kateri imaš nastavljeno da ti chargajo. Torej načeloma v evrih, če imaš kartico v evrih. Lahko pa spremeniš tudi na druge podprte valute (jaz recimo na hrvaškem spremenim v Curve valuto na HRK in potem lahko s Curve dvignem brzplačno do tistih 200GBP/EUR na dan tudi v kunah, konverzijo pa opravi Revolut).
 

Alter8Ego8

Pripravnik
18. jul 2015
72
8
8
Se pravi bi rabil fizično kartico naročit? 7€ je že skos cena a majo kdaj kake akcije (mi ni problem dat sam k ne vem a bom sploh uporablu zaenkrat)? Kaj pa k baje eni bankomati zaračunajo strošek dviga kako pa veš da ti ga bo zaračunalo? Drugače pa načeloma globalno zastonj do 200€? Uau! Pa hvala za odgovore..hihi
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Curve ima 200gbp na mesec free tak btw.
Screenshot_2021-03-11-17-58-36-773_com.imaginecurve.curve.prd.jpg
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Curve ima 200gbp na mesec free tak btw.
Poglej priponko 43501
Meni piše v appu 200GBP daily.
Tole kar si prilepil lepo piše za foreign ATMs oziroma takrat ko dviguješ v drugi valuti kot imaš nastavljeno valuto na kartici.

Can I use Curve at ATMs?
Yes, you can absolutely use your Curve card to withdraw cash at any ATM that supports Mastercard® cards. These will be subject to limits similar to your normal spending limits.

When starting with Curve, you'll be able to withdraw up to £200 per day and up to £3500 per month from ATMs. If your withdrawal exceeds these amounts, your transaction will be declined.

We won’t charge you any fee, as long as your payment card is set to the same currency you’re withdrawing.

If you’re withdrawing Euros, for example, make sure your currency is set to EUR in the Curve app. While generally free, we do have a fair use policy on this.
Pa tudi v tujini, če gre za podprto valuto, enostavno spremeniš valuto kartice, tako kot sem napisal zgoraj. To preverjeno funkcionira že več let. Edino včasih je bil še dodaten limit, če si imel vezano na kreditno namesto debetne/prapaid kartice, to nisem gledal, če še obtaja.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Se pravi bi rabil fizično kartico naročit? 7€ je že skos cena a majo kdaj kake akcije (mi ni problem dat sam k ne vem a bom sploh uporablu zaenkrat)? Kaj pa k baje eni bankomati zaračunajo strošek dviga kako pa veš da ti ga bo zaračunalo? Drugače pa načeloma globalno zastonj do 200€? Uau! Pa hvala za odgovore..hihi


Pa si preprican, da je res treba za narocilo kartice placat? Kolikor se spomnim, je kartica brezplacna, ce izberes standardno dostavo... Lahko se je pa kaj spremenilo... ker pri Revolut stalno nekaj spreminjajo :D ... Najlazje je pogledati v apliakciji... tam ti napise, ce je dostava brezplacna ali ne ...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Meni piše v appu 200GBP daily.
Tole kar si prilepil lepo piše za foreign ATMs oziroma takrat ko dviguješ v drugi valuti kot imaš nastavljeno valuto na kartici.

Can I use Curve at ATMs?

Pa tudi v tujini, če gre za podprto valuto, enostavno spremeniš valuto kartice, tako kot sem napisal zgoraj. To preverjeno funkcionira že več let. Edino včasih je bil še dodaten limit, če si imel vezano na kreditno namesto debetne/prapaid kartice, to nisem gledal, če še obtaja.
Pa je res menda fee samo za tuje valute, sploh nisem ugotovil. Tnx za info! Sicer itak zelo redko dvigujem, ampak je dobro za vedeti.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Google Pay v Sloveniji ni podprt, tako da s slovenskim billing naslovom načeloma ne bo šlo. Nazadanje ko sem imel še Androida se je sicer dalo rešit s tujim naslovom. Dela pa Apple Pay in Garmin Pay, ki sta uradno podprta v Slo, brez problema, ampak za dvig gotovine veliko bankomatov še vedno ne omogoča NFC in rabiš fizično kartico.
Tudi na bankomatih, ki omogočajo NFC, tega lahko uporabiš samo preko fizična kartice in ne preko telefona.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
To pa ni res. Sem ravno par dni nazaj dvignil izključno tako, da sem prislonil telefon k bankomatu (Curve v GPayu).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Capone

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nisem že nekaj časa poskusil, toda prej je postopek stekel do samega izplačila, kjer je javilo napako (Revolut v Gpayu)