Rent a car

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Septembra bo v igri Roadtrip po Španiji. Ker nevem točno kako je pri izposoji avtomobilov sprašujem kar vas
smile-1.gif


Našel sem precej ugodno varianto, nevem pa če bi moral kriti še kaj:

YOUR RENTAL INCLUDES
Unlimited mileage and fire insurance. Liability Insurance for injuries or damages to persons or things outside the vehicle.


RENTAL DOES NOT INCLUDE
Insurance coverage for personal injuries to driver or passengers, or for damages to vehicle. Optional coverage may be offered locally for an additional fee. . Rental excludes Collision Damage Waiver and Theft Protection. Auto Europe recommends you to check with your credit card company that you are adequately covered for this rental.

Je po vaših izkušnjah to dovolj ali je treba vzeti opcijo, ki vključije tudi to (cena je skoraj 3x)? Collision Damage je odbitna franšiza?

Prav tako se priporočam za kakšen dodaten nasvet.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ce nimas zavarovanja pri domaci zavarovalnici za rentacare, potem se splaca vzet CDW... Tako lahko, ce imas nesreco, preprosto vrnes razbitino, pa adijo - drugace si pa ti odgovoren za stroske.

Skratka, raje vzemi polno zavarovanje.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Pametno
smile-1.gif


Takole poglej: nekdo ti odtrga spegu medtem ko si parkiran in podrajsa vrata... Pa si v k*...
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Preveri še, koliko je odbitne franšize (excess), pogosto je tudi več kot 1000€, ter kako je z zavarovanji stekla, gum, podvozja, ki pogosto niso vključena v CDW.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.755
2.042
113
za šankom
tudi cdw te ne reši vsega.ponavadi imaš odbitno od 250-1000€ odvisno od razreda avta.šipe,streha,gume in podvozje so posebej vključena.jaz ponavadi rentam pri rentalcargroup in se pozanimam kolioko hočejo lokalci za full insurance in če se mi zdi preveč vzamem zavarovanje pri icarhireinsurance
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.755
2.042
113
za šankom
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
vzamem zavarovanje pri icarhireinsurance

Kako pa to laufa...? Lahko rentaš avto kjerkoli na svetu in ti oni pač za neko ceno krijejo dodatno zavarovanje?

tako je.tm cca 40€ za 1 mesec pride zavarovanje.je pa krito vse tudi prtljaga,ključi,gorivo...ti plačaš rentacaru excees dobiš potrdilo da si plačal in jih kontaktiraš takoj ter jim pošješ in ti nakažejo nazaj
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
wow, to je pa super produkt. 50€ na leto za Evropo, če večkrat najameš se hitro izplača. Imajo tudi zanimiv paket za ZDA/Kanado skupaj z kasko zavarovanjem.

Čerpav za enkratni najem je najugodneje preko agencij kot je www.billiger-mietwagen.de, kjer je doplačilo za najem brez odbitne franšize običajno le nekaj €.
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Ravno gledam ja. Tudi ta z CDW nima vključenega tega:

Citat:
Excess Protection Warning! Your excess is currently unprotected
Your excess will be protected if your vehicle is damaged in an accident


Your Excess Explained:
When you hire a car anywhere you are normally liable to pay an amount towards the repair or replacement of the car if there is an accident or any damage. This is called an excess. The excess amount is often secured on a credit card or requested from you as a deposit before leaving the rental location.

Collision Damage Waiver (CDW):
Collision Damage Waiver is insurance usually included in the rental price of a hired car. It provides cover for damage that occurs to your vehicle itself. This means that the car you’re driving is insured, however there is almost always an excess.

Excess:
If you have an accident or there is damage to your vehicle, the CDW covers the cost of the repairs, your excess is the ‘first part’ of any repair amount that you will be expected to pay yourself. It’s not unusual to see this in the range of 616,99 € to 1850,97 €

Damage Excess Refund:
Our Damage Excess Refund product protects you from excess payments. In the event of an accident or damage to your vehicle you’ll be fully reimbursed for the repair costs.

Dnevno pride 5.79, za cel teden cca. 40€.

Glede na izkušnje verjetno kar priporočate, da se to kar vzame kajne? Prek icarinsure je cena cca. 30€.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Manj komplikacij bo ce vzames pri njih.

OPOZORILO: Na kartici ti bodo blokirali znesek "excessa"... Da ne bo presenecenj, ko je ne bos mogel vec za nic drugega ponucat.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.755
2.042
113
za šankom
res je manj komplikacij ampak ponekod tudi 3-4x dražje.
sploh ni res da je ne bi moral za nič več ponucat pač ostane ti razlika do limita.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Letos so mi hoteli na Portugalskem pri Auto Jardim blokirati 1300€ za Seat Ibizo ...
bonk.gif
... potem sem vzel pri Aurisu, kjer se ne grejo takih bedarij.

V Španiji imam dobre izkušnje z njihovim Centauro ... pa Europcar/Hertz laufajo tudi normalno.
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
vzamem zavarovanje pri icarhireinsurance

Kako pa to laufa...? Lahko rentaš avto kjerkoli na svetu in ti oni pač za neko ceno krijejo dodatno zavarovanje?

tako je.tm cca 40€ za 1 mesec pride zavarovanje.je pa krito vse tudi prtljaga,ključi,gorivo...ti plačaš rentacaru excees dobiš potrdilo da si plačal in jih kontaktiraš takoj ter jim pošješ in ti nakažejo nazaj



Glede icarinsure imam še eno vprašanje, predvidevam da boš pravi za odgovor. Od njih sem dobil ta odgovor:

Citat:
Please note this insurance policy is just to cover the Excess on your rental car. If you have not been provided with Third party liability insurance or Collision Damage Waiver, you will be underinsured.

Please refer to your rental car agreement to understand better what type of insruance you have that a car rental company must provide you before you get behind the wheel.

We look forward to your custom.

Torej ti prek rentacar že rabiš neko osnovno zavarovanje? Našel sem namreč precej ugodno varianto, ki pa ne krije prav nič zavarovanja, zato sem mislil da bo rešitev z icarinsurance idealna.

Hvala za odgovor in lp
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Imaš prav - icarhireinsurance zavaruje le "excess", se pravi odbitno franšizo, izjema so ZDA.

pa povej, kdaj in kam greš, pa ti še malo pogledamo za ponudbami.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
ksz..

če torej prav gledam, meni pri nova car hire, kjer sem bookiral avto za 7 dni po maleziji ponujajo to dodatno "excess" zavarovanje za 73 eur, preko icarhireinsurane pa nekako dobim "isto" (?) za pol cene, 36 eur (ce vzamem samo za 7 dni, itak v naslednjem letu ne planiram spet rentati nikjer)?


link do zavarovanja pri rent-a-car firmi
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Hvala za odgovor in pripravljenost pomagati. Pri vsem skupaj mi je že pomagal uporabnik "shift" za kar se mu še tukaj zahvaljujem.
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.755
2.042
113
za šankom
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
ksz..

če torej prav gledam, meni pri nova car hire, kjer sem bookiral avto za 7 dni po maleziji ponujajo to dodatno "excess" zavarovanje za 73 eur, preko icarhireinsurane pa nekako dobim "isto" (?) za pol cene, 36 eur (ce vzamem samo za 7 dni, itak v naslednjem letu ne planiram spet rentati nikjer)?


link do zavarovanja pri rent-a-car firmi

glede na nizko ceno zavarovanja bi jaz vzel pri agenciji.ne rabiš kartice dajat kot polog in ne rabiš vsako prasko na avtu zapisat.