Renault Zoe

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.662
786
113
To ni in ne more biti problem:
1. nihče ne bo vedel, da imaš večjo baterijo
2. zaradi večje suhe mase ti ne bo nihče težil (npr. na tehničnem), dokler ta ne presega največje dovoljene
3. avtoplin se vgradi in homoligra brez komplikacij s težo
4. plug-in predelave z dodatno baterijo se homoligra brez komplikacij s težo

Komplicira lahko, da samo Nissan sam, vemo zakaj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.046
4.051
113
Verjamem. Samo posredujem, kaj so Simonu rekli na servisu v Avstriji.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.046
4.051
113
Ne še. Letos julija bom imel prvič.
Na AT Vis sem zmenjen, da bomo najprej naredili redni servis, potem pa bo serviser šel z mano na tehnični pregled, ki je za njihovo stavbo, da bo on peljal postopek čez, ker mojsti na tehničnih dvomim, da imajo znanje peljati Ampero čez tehničnega, nočem pa, da bi se učili na moji Amperi.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ne, letos ima prvega.
wink-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.465
3.526
113
No na hitro
Bistvo je da volan nima zračnosti in ostali deli podvozja
In da zavore delujejo .
Pa na predpotopni napravi preverijo pline. Pa luči se pregleda če so Ok.

In to je to.
Nobeden ne preverja če imaš več konjev ali večjo baterijo
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.046
4.051
113
To vem, ampak dvomim, da vejo, kako na Amperi sprožiti emisijski test. Še jaz ne vem tega. Vem, da se bencinski motor lahko ročno zažene tako, da se pri delujočem avtu dvigne pokrov motorja, ne vem pa, če deluje na pravih vrtljajih.
Kakor sem seznanjen, je v ZDA tako, da emisije preberejo iz računalnika avtomobila, ki jih stalno meri.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.662
786
113
Ne vem zakaj se sekiraš, avta ti tam ne bodo uničili, saj se naprednih pogonov bojijo kot hudič križa. Če kaj ne bodo znali izmerit pač ne bodo izmerili, ne bo prvič
wink-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.101
3.586
113
Marlbor
Pa menda nima ampera kakšnega posebnega programa za zagon emisijskega testa? Ker to je potem lahko eno podobno goljufanje kot prvi fauvejih. Pojdi na tehnični pregled s prazno baterijo.
 

CrazyFish

Pripravnik
29. jul 2015
64
0
6
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
en 15minutni postanek...no go...bože pa 100kmh
smile-1.gif
Zoe pač NI potovalni avto! niti nikakor ni namenjen vskodnevni vožnji 150km v službo! Pač ni!

Je pa popolnoma primeren za izlet po Sloveniji. 15 minutni postanek je pri vožnji domaribora z dvema otrokoma, ne le dobrodošel , ampak obvezen!
smile-1.gif
Tako da to sploh ni faktor.

100km/h je pa tudi čisto vredu in varna hitrost. Kdor ne verjame, naj poskusi. Prehitevaš vse tovornjake in precej osebnih avtov, ki pač vozijo lepo počasi. Ni pa 100km, maksimum za EV. Ponavadi vozim s tempomatom na 120, kadar pač doseg dopušča. In tam je doseg z Zoe, dobrih 100km.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.690
6.618
113
Saj vem, da ni, potem pa vidiš članek, kjer omenjajo ravno to "kako lahko z otroki greš na izlet in pač postaneš za 15min na polnilnicah"...mesti avto gredo primerjat v potovalnih razmerah, bedarija, pa še to na relaciji MB - LJ, ki vsekakor ni "potovalna razdalja".

Naj raje naredijo članek z zoe v planico, v naravo, na morje, ipd. Ne pa članek, ki je zanimiv številnim dnevnim delavcem ki hodijo iz MB v LJ na delo in bi jim tak avto zelo prav prišel..če bi seveda zmogel pot brez postankov.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Včeraj sem vozil tole zverinico Zoe (R240) od kolega,oz.uradno od njegove žene
cool-1.gif

Relacija Ljubljana-Litija-Šmartno-Trebeljevo-Podgrad-Ljubljana,skupaj okoli 70 km,skupna povprečna poraba menda 11,9 kWh/100 km.
Je glasnejši (čeprav se to čudno sliši,ko gre za EV...),manj zmogljiv pri pospeških in nasplošno se pelje slabše,če ga primerjam z Ampero,pa precej nepregleden pri vožnji v leve ovinke zvečer (kljub dolgim lučem čudno oz.preozko osvetljuje cesto).
Ima vgrajen zvočnik,ki do 30 km/h spušča neke čudne zvoke,podobnim tistim,ko se pokvari servo volan
evil.gif

Skupen vtis nekako ni,da bi "dol padel" od navdušenja,sam občutek med vožnjo + podvozje mi je skoraj bolj všeč pri VW E-Up,ampak ok,za po mestu in okolici bi bil...