Renault Zoe

CrazyFish

Pripravnik
29. jul 2015
64
0
6
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Še najlaže bi šlo z Moneto - torej identifikacija, avtorizacija in zaračunavanje, ampak kaj češ, če ni volje tam, kjer bi morala biti. Nihče ne bi rabil hoditi po kartice in podobno.
Saj EL-Lj trenutno uporablja QR kode, kar je še najbližje NFCju, in celo delujejo...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.015
1.120
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik CrazyFish pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Še najlaže bi šlo z Moneto - torej identifikacija, avtorizacija in zaračunavanje, ampak kaj češ, če ni volje tam, kjer bi morala biti. Nihče ne bi rabil hoditi po kartice in podobno.
Saj EL-Lj trenutno uporablja QR kode, kar je še najbližje NFCju, in celo delujejo...

In delajo na vsakem smartphonu, ne le na tistih z NFC (ne vidim razloga menjat čisto OK telefon le zato, ker nima NFC).
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
No, sej za Moneto tudi ne potrebujes NFC-ja. Lahko imas skoljko ali USSD niz.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.569
3.604
113
Saj tudi sms na plačljivo št ne bi bil slab. Vsekakor boljše kot pa ostat brez elektrike
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.841
732
113
www.jernej.org
Zakaj komplikacije z raznimi posebnimi karticami, nfc-ji, moneto... naj dajo enostavno podporo za standardne plačilne kartice (debetne, kreditne), kjer se naredi avtorizacija in potem na koncu plača po porabi (tako kot avtomatske črpalke).
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Drejchi pravi:
Najlažje je dobiti kartico Elektra Ljubljana. Ta deluje povsod. Tudi na Petrolovih polnilnicah.
Ni čisto res. Na tahitri polnilnici v BTC od elektra kartice še ne delajo.

Kako sem pa potem jaz tam polnil? Delujejo že od septembra dalje, saj sem že polnil tam!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.015
1.120
113
www.adriamedia.si
V nedeljo ni delalo (pa sicer kartica dela, sprobal par ur kasneje). Napisalo je, da kartica ni avtorizirana, sem poklical petrol, so rekli, da od elektra ne delajo (še). Sem moral za petrolovo pobrskat.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.674
792
113
Naj mi nekdo razloži zakaj kartice in ne enostaven avtomat kot je za parkiranje ali tankanje? Se bojijo da bi kdo svojo hišo priklopil na postajo? Hočejo imeti bazo osebnih podatkov? V čem je ves point tega?
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
V nedeljo ni delalo (pa sicer kartica dela, sprobal par ur kasneje). Napisalo je, da kartica ni avtorizirana, sem poklical petrol, so rekli, da od elektra ne delajo (še). Sem moral za petrolovo pobrskat.

Potem so pa neki zjebal. Kartica od Elekra je delovala na vseh Petrolovih polnilnicah, tudi na tej. Če na tej sedaj ne deluje, potem tudi na ostalih (Petrolovih) nebi smela, sej so vse v istem sistemu. So te spremembe priprava na zaračunavanje?
 

CrazyFish

Pripravnik
29. jul 2015
64
0
6
Mogoče pa takih izvedb še ni na trgu v Slo? In se pač postavlja tisto kar prodajalci najbolj ponujajo / je najugodnejše.
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Spoštovani,

Petrol trenutno nadgrajuje celotni sistem pametne mreže polnilnic in vanjo vključuje na nove postavljene hitre polnilnice, zato lahko pride do začasnih izpadov oziroma motenj v delovanju električnih polnilnic.

V kratkem pa je pričakovati tudi vzpostavljen sistem mednarodnega gostovanja za imetnike Petrol klub plačilne kartice elektromobilnosti, tako da bodo lahko imetniki kartice povsem preprosto polnili svoje električne avtomobile tudi v tujini (npr. v Avstriji, Nemčiji, Slovaški, Nizozemski).

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu (www.petrol.si/povej)

Lep pozdrav,

Luka Strnad Peterca
Razvoj energetike in okolja
Petrol d.d., Ljubljana
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
Hvala za informacijo!

Lahko še poveste, po državah, s katerimi ponudniki bo vzpostavljen roaming? Npr., se bo dalo v Avstriji gostovati pri SMATRICS-u?
 
Nazadnje urejeno:

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Spoštovani,

Petrol se trudi zagotoviti čim širšo mrežo mednarodnega gostovanja in uporabniku čim boljšo uporabniško izkušnjo. Pri katerih ponudnikih bo omogočeno gostovanje, je za zdaj še poslovna skrivnost. Lahko pa že povemo, da se bo Petrol povezal z močnejšimi roaming platformami, kamor bodo že vključeni pomembni partnerji, med katerimi je tudi Smatrics.

Lep pozdrav,

Luka Strnad Peterca
Razvoj energetike in okolja
Petrol d.d., Ljubljana
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
V četrtek vzame žena ZOE in želi polniti na hitri ponilnici v BTC, se poizkusi prijaviti s kartico Elektra Lj., ne gre, poizkusi s Petrolovo kartico, tudi brez uspeha. V obeh primerih ponilnica izpiše, da kartica ni aktivirana. Kliče na telefonsko številko, ki je na ponilni postaji in v klicnem centru jo dvakrat neuspešno skušajo vezati nekam. Ta nekam, predvidevam, je bil Etrel. Naslednji dan jo kličejo, spet, predvidevam, z Etrela in razložijo, da nadgrajujejo sistem oz. selijo uporabnike s starega na nov, evropski (sklepam, da je to povezano z napovedjo roaminga v EU državah zgoraj) in obe kartici ne delujeta, saj ju še ni v novem sistemu. Nato jo vprašajo s katero kartico se je poizkusila prijaviti in obljubijo, da jo bodo ročno vnesli.
Včeraj se, bolj na blef, ustavim pri ponilnici in probam Petrolovo kartico. Dela!
smile-1.gif


Kartice Elektra nisem probal... bi rekel, da dokler ne opravijo celotne migracije, ne bo delovala.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
Včeraj popoldne smo šli v Tesla Store v Graz z Orlandovo Kio. Lukovica in obe smeri Tepanje so delale brezhibno s Petrolovo kartico. Še dobro, ker drugače bi bil problem
smile-1.gif


Gor grede smo dofilali še na Chademu v Mariboru, pa med testno vožnjo se je Kia filala v garaži Tesla Store-a, tako da smo naredili 400km, vse na CHADEMO, razen v Tesla Store-u - tam smo polnili z 1x32A (imajo 3x32A).
Vožnja je bila res užitek.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
Torej, če prav razumem, za razliko od prvega modela. na Schuko vtičnici polni z normalno hitrostjo/izkoristkom?
 

CrazyFish

Pripravnik
29. jul 2015
64
0
6
To naj bi bila bistvena razlika ja. In enako večji kot naj bi bil izkoristek, naj bi bil tudi doseg... ampak to bo treba še potrdit
smile-1.gif