Renault Media Nav Toolbox

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Imaš morda link do kakšnega vodiča, kako se jo odklene?

Poznaš mogoče ta supermod? https://www.gpsurl.com/renault-nissan-infinity/246384-dacia-renault-medianav-supermod.html

A če to naložim, bo sistem odklenjen in bom lahko poljubno dodajal karte?

EDIT2: Ali je ta vodič tudi aktualen? https://mhhauto.com/Thread-RENAULT-MediaNav-free-maps-tutorial

Torej njemu sem pravkar updatal sistem na 913 ampak z enim drugim upgrade fajlom - pomoje ne odklenjenim (https://www.gps-rlink.com/medianav/update-software-medianav/) . Snamem še enkrat ta file iz zadnjega linka in ponovno updejtam, s čimer bom odklenil sistem? Potem pa nadaljujem po tistih korakih?
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Samo en nasvet glede tega. Po katerem koli vodiču boš delal, delaj previdno in dosledno korak po koraku. Načinov za odklep je precej, najslabše je če jih med sabo mešaš ali kombiniraš. Zelo hitro lahko zaciklaš sistem in če narediš napako je tako zmešnjavo težko reševat. Jaz delam po sistemu, katerega si linkal, torej z toobox unleashed.

To kar si sedaj ti updejtal je uraden update na zadnjo verzijo, in to ni odklep. Od tukaj dalje se sedaj začne veselica :)
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Misliš s medianavtoolbox-native? Bom zelo pazljiv, zato 100x vprašam, sploh ker ni moj avto. Torej ti uporabljaš to drugo metodo? In če mi lahko prosim potrdiš korake:

1. ponovno snamem skrekan upgrade file s tega linka: https://mhhauto.com/Thread-RENAULT-MediaNav-free-maps-tutorial
2. naložim na usb in updatam enako kot sem prej z uradno verzijio ki ni bila skrakana. Torej povozim staro.
3. Ponovno vtaknem noter usb in skopiram trenutno vsebino kart s sistema
4. z medianavtoolbox-native naložim poljubne karte na usb (sigurno ne več kot 2gb) in jih prenesem na avto

Ali je to pravilen postopek? Ko bom nalagal karte z medianavtoolbox-native, kateri fajli so nujni? Downloadal sem celo iGo evropo in imam neko licenco pa posamezne države kjer imajo ene države tudi po 6 fajlov (fbl, fda, fjw, fpa, fsp, ftr), pa poi točke in speedcams, in buildings. Ali medianavtoolbox-native sam izbere tisto kar potrebujem ali bom moral sam kombinirati?
 
  • Všeč mi je
Reactions: lozo

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
1. Da
2. Da
3. Da
4. Ta del je najpomembnejši da si pravilno zložiš content mapo s katero potem toolbox operira. Iz mape Map pobriši vse ftr, fjw, fjv, hnr. Iz mape poi pobriši truck poi. Pobriši tudi celo mapo Phoneme. Building in speedcam mapo lahko pustiš tako kot sta. V PC nato vtakni ključek z izvoženimi podatki iz avta in zaženi toolbox in nastavi pot do mape content. Potem poljubno dodajaš ali brišeš države katerih ne rabiš..Licence ne rabiš nobene dodajat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lozo

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz sem to konkretno zadevo samo prevedel v globalno verzijo "for dummies", avtor skript in crackov pa nisem jaz. Smo pa že veliko pred to rešitvijo dkrivali toplo vodo in uporabljali različne druge skripte za odklep, katere sem si prirlagajal po svojih potrebah, s prevodi v slovenščino itd.. Jah, je šlo marsikdaj kaj tudi zelo narobe in smo reševali precej zaciklane enote..in tako se potem naučiš največ :)
 

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Ljudi , ki se ukvarjajo z skriptami je veliko a žal tistih , ki to izkoriščajo je veliko več !
Eni se hvalijo kot da je to njihovo delo , drugi celo prodajajo kot za svoje itd ...
Jaz ravno zaradi takih ne delam več ! Nekaj malega sem še delal in to ima le
nekaj ljudi instalirano nikoli pa objavljeno v javnost oziroma na kakšnih forumih !
Slycer imaš na privat en kratek video kaj vse se da ;) ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Piccadilly

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
A lahko kar tule pristavim svoj lonček ...

Na medianav MN1 vsaj mislim ? da sem aktiviral vzvratno kamero . Uporabil sem postopek "Dboot_1.4 & dmicom_beta_1 " ?

Kamere še nimam za preizkus.
Me pa zanima ,ali bi moralo že sedaj ob prestavitvi v vzvratno prestavo preklopiti sliko na medianav na kamero ,ali brez kamere ,oziroma tistega vmesnega kabla in povratnega signala s kamere se preklop pač ne zgodi ??
Ker pri meni se sedaj še nič ne zgodi ?

In tam ko izbereš write guideline , izbereš x87 ali b98 ?? Kateri je za clio ??

lp
 
Nazadnje urejeno:

Wodooo

Zelenc'
28. jul 2019
21
2
3
Pozdrav vsem!

Na avto sem nalagal video predvajalnik in vse dela kot mora. Moti me pa, da je video ikonica preko vsega - torej ko grem v navi mi riše preko imen krajev. Blazno mi gre na živce. Zdaj pa kako odstraniti? A je dovolj samo preprosto spet namestit 4.0.1 verzijo, ali morem narediti downgrade in potem ponovno 4.0.1 naložit? Mi lahko kdo prosim pove?

In še nekaj - zakaj napiše da v usb ni datotek. Ime datoteke je pravo (brez (1) variant) in usb je formatiran na FAT32 ... v čem je problem?

Hvala!
 

Wodooo

Zelenc'
28. jul 2019
21
2
3
Pozdrav še enkrat. Rad bi samo dopisal, da ne potrebujem pomoči več, saj sem kupil nov Media Nav 1.0.13.3 in končno pridobil vse kar sem si vedno želel! Hvala za vse nasvete in se morda še kdaj oglasim :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Evo moj novi, malo večji projekt. Priznam, ene 12 ur dela s skriptami in z vsem testiranjem..Sicer je večina skript pobrana iz raznih drugih unlockov ampak jih je bilo potrebno modificirat in prilagoditi glede na novo integracijo v ta tool. Predvsem ta del, ki se nanaša na Map update je bil zelo kritičen. Hotel sem rezultat, da je vse na "en klik" in univerzalno za obe generaciji MN, brez nepotrebnega balasta, pisanih preoblek in neuporabnih funkcij. Prav tako so imele že nekatere obstoječe skripte pomanjkljivosti in s tem (za moje standarde) neželene stranske učinke.


Projekt bo šel (morda) public na tuje forume, ko bo zadeva popolnoma stestirana. Trenutno stestirano na MN 4.0.6/4.1.0. Ko dobim v roke še MN Evolution stestiram še tam, čeprav sem prepričan, da mora tudi tam vse delat b.p.
 
Nazadnje urejeno:
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Evo moj novi, malo večji projekt. Priznam, ene 12 ur dela s skriptami in z vsem testiranjem..Sicer je večina skript pobrana iz raznih drugih unlockov ampak jih je bilo potrebno modificirat in prilagoditi glede na novo integracijo v ta tool. Predvsem ta del, ki se nanaša na Map update je bil zelo kritičen. Hotel sem rezultat, da je vse na "en klik" in univerzalno za obe generaciji MN, brez nepotrebnega balasta, pisanih preoblek in neuporabnih funkcij. Prav tako so imele že nekatere obstoječe skripte pomanjkljivosti in s tem (za moje standarde) neželene stranske učinke.


Projekt bo šel (morda) public na tuje forume, ko bo zadeva popolnoma stestirana. Trenutno stestirano na MN 4.0.6/4.1.0. Ko dobim v roke še MN Evolution stestiram še tam, čeprav sem prepričan, da mora tudi tam vse delat b.p.

spremljamo :)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To je zadnja (tretja) generacija Medianav sistema. Sicer na to vprašanje ti ne znam odgovoriti, ampak zelo verjetno se to ne da nastavit, sicer bi to že sam našel. Gledam tvoj meni, a nimaš navigacije ali si jo samo izklopil v nastavitvah (ker domnevno pač ne rabiš navigacije)?
 

Podobne teme