Renault Media Nav Toolbox

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Kar se tiče tel. klicev je odvisno od telefona do telefona ! DEM , 3D in vsi ostali dodatki delujejo pod pogojem , da imaš licence za njih ! V nasprotnem primeru ti samo polnijo prostor !
Če ti je prej nekaj delalo in zdaj ne si si sam že odgovoril , očitno si nekaj storil ...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Mislim, da ima Medianav (ne da se mi priklapljat svoje testne enote da se prepričam) opcijo v nastavitvah navigacije, da lahko vključiš ali izključiš prikaz 3d stavb. Mogoče si to opcijo nehote izklopil.
 

mocarela

Zelenc'
22. maj 2018
26
0
1
Kar se tiče tel. klicev je odvisno od telefona do telefona ! DEM , 3D in vsi ostali dodatki delujejo pod pogojem , da imaš licence za njih ! V nasprotnem primeru ti samo polnijo prostor !
Če ti je prej nekaj delalo in zdaj ne si si sam že odgovoril , očitno si nekaj storil ...

dodge.jpg
 

mocarela

Zelenc'
22. maj 2018
26
0
1
Mislim, da ima Medianav (ne da se mi priklapljat svoje testne enote da se prepričam) opcijo v nastavitvah navigacije, da lahko vključiš ali izključiš prikaz 3d stavb. Mogoče si to opcijo nehote izklopil.

Bom še enkrat pogledal, ampak dvomim, saj sem večkrat šel skozi vse nastavitve. Bom pa vsekakor pogledal še enkrat. 10x :)
 

mocarela

Zelenc'
22. maj 2018
26
0
1
Bom še enkrat pogledal, ampak dvomim, saj sem večkrat šel skozi vse nastavitve. Bom pa vsekakor pogledal še enkrat. 10x :)

Ampak je delalo. Tako lepo so vznikale iz tal kot gobe po dežju. Sedaj pa nič več. Sumim, da je kratkotrajna prisotnost dem fajla to povzročila… drugo mi ne pride na pamet. Ali je možno, da je navigacijo pahnila v tako stanje, da niti ponovna reinstalacija ne popravi? Bi pričakoval, da reinstalacija ni popravila, saj so vse nastavitve ostale.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113

Andy_P

Pripravnik
19. apr 2018
37
0
6
Pozdravljeni,
izpis tel. številk je sledeči, saj pri meni.
Najprej kako se izpisuje na GSM-u.
Tel. št. recimo nimam v imeniku, slovenske številke.
a) Nahajam se na domačem operaterju. Dobim klic in izpiše
se na telefonu 041 234 567.

b) Nahajam se na tujem (ne SLO) operaterju. Dobim klic in izpiše
se na telefonu +386 41 234 567.

Če imam v telefonskem imeniku shranjeno št. +386 41 234 567,
se kontakt ne izpiše v primeru a), ampak napiše ne ekranu 041 234 567,
se pa izpiše kontakt v primeru b).

Da se mi vedno izpiše kontakt, sem si jaz v telefon "poduplal" številke.
Se pravi kontakt ima dve cifri eno dolgo - mednarodno, drugo - lokalno.

Tu je treba biti še previden, saj se v MN prenesejo le določeni tip
telefonskih številk (mislim da štiri), recimo tipi fax, GSM, HOME, Office.

Jaz sem v telefon dal en testni kontakt notri pa zapolnil vse možne
tipe od 1 do 10 (recimo do 10) in nato na MN videl recimo 1,2,4 in10.
S tem sem ugotovil katere tipe MN prenese iz telefona v MN.

LP
 

mocarela

Zelenc'
22. maj 2018
26
0
1
Tel. št. recimo nimam v imeniku, slovenske številke.
a) Nahajam se na domačem operaterju. Dobim klic in izpiše
se na telefonu 041 234 567.

b) Nahajam se na tujem (ne SLO) operaterju. Dobim klic in izpiše
se na telefonu +386 41 234 567.

Če imam v telefonskem imeniku shranjeno št. +386 41 234 567,
se kontakt ne izpiše v primeru a), ampak napiše ne ekranu 041 234 567,
se pa izpiše kontakt v primeru b).

Meni se telefon enako obnaša kot tebi kar se tiče prikaza dohodnih klicev v slo in tujini, mi pa za razliko od tebe pravilno premapira številke dohodnih klicev v mednarodni in kratki obliki, če jih imam v imeniku.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Še enkrat
Številka, ki se izpiše ob dohodnem klicu je v domeni operaterja (tujina +386 41 aaa bbb, doma 041 aaa bbb)
Prikaz osebe iz imenika pa stvar gsm aparata oz. avto inštalacije (aparati, ki so ostali 20 let zadaj ločijo med +386 41 aaa bbb in 041 aaa bbb)

Obstaja še en drug problem za nekatere aparate je 041 aaa bbb in 031 aaa bbb ista številka
 

mocarela

Zelenc'
22. maj 2018
26
0
1
Ne vem kaj imaš v mislih z "avto inštalacijo". Dejstvo je, da telefon sam dela OK, MNE pa ne prikaže osebe, če v imeniku ni točno ta številka, ki jo operater posreduje. Še enkrat… telefon številko 041 aaa bbb lepo poveže z osebo v imeniku, ki ima vnešeno številko +386 41 aaa bbb.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Ne vem kaj imaš v mislih z "avto inštalacijo". Dejstvo je, da telefon sam dela OK, MNE pa ne prikaže osebe, če v imeniku ni točno ta številka, ki jo operater posreduje. Še enkrat… telefon številko 041 aaa bbb lepo poveže z osebo v imeniku, ki ima vnešeno številko +386 41 aaa bbb.
avto inštalacija je recimo MNE, lahko je katerikoli druge znamke (pri naprednejših ti bo poleg številke, pokazalo tudi sliko klicatelja...)

Lahko še kdo na MNE preveri delovanje čakajočega klica ?
 

Andy_P

Pripravnik
19. apr 2018
37
0
6
Vam dela čakajoči klic na MediaNav Evo (v9.1.3)?

Kot opažam, ga prekine. Klicanemu sicer javi "čakam", a takoj zatem prekine.

Pozdravljen,
meni deluje kot tebi. Neuporabno. Kot cel bluetooth,
Imam tudi Ford S-MAX 2007. Ima tudi bluetooth. Ta je svetlobna
leta pred MediaNav Evo (v9.1.3). Čakajoči klic del kot mora.

Da ne govorim glede glasovnih ukazov. Da želim poklicati osebo z
imenom Peter, jo moram najprej spraviti v sistem. Izberem ukaz, da
shranjujem glasovni ukaz za klic. Najprej po SLOVENSKO povem trikrat
ime Peter (dobro da delaš to med vožnjo, ko so prisotni še drugi šumi, in
ne doma v garaži z neprižganim motorjem). Nato po ANGLEŠKO poveš
cifro +386 … ( plus three eight six ….) in na koncu ukaz STORE, vse glasovno.

Da stvar uporabiš je čisto enostavno. Stisneš tipko na ročici za smernike (tako ko
pri Cliu za potovalni računalnik na desni ročici), podaš ukaz DIAL NAME, sistem
želi od tebe ime, in poveš lepo po SLOVENSKO Peter, potrdiš z besedo YES in to je to.

Roke non stop na volanu, oči na cesti. Pa ne rabiš nikakršno Siri, tudi ne Android, lahko
imaš stare dobre pametne telefone, samo da imam bluetooth. Podobno dela tudi, da
si shraniš radijske postaje. Klima, CD, ogrevanje dela tudi na glasovne ukaze, le
da tu treba debatirati s sistemom po angleško. Climate, temperature, tventy two in to je to.
Simpl.

Pri Cliu lahko zletiš s ceste, da najdeš kontakt skrolaš gor dol, skoraj da več gledaš
na ekran od MNE kot na cesto.

Za moje pojme zelo nevarno in neprijazno.

LP
 

gre_up

Zelenc'
12. jan 2019
1
0
1
marc , v zgornjem postu imaš link za shranit navigacijo ! Preberi si in preden karkoli počneš , si shrani !
Še posebej , če je avto v garanciji !
Glede na to , da je nov , ti pripada brezplačen update Here2017/Q2 !
Glede zmogljivosti same navigacije raje nebi govoril saj v originaluje je le kar mora bit !
Marsikomu se še sanja ne kaj vse se da ); ...

saj verjetno sem slep, ampak kako shranit navigacijo...

LP
G
 

avtoavto9

Zelenc'
21. maj 2017
15
1
1
Odkrito, iz Q3 na Q4 niti ne vem...najbolj opazne novosti skozi posodobitve zadnjih dveh let se meni zdijo dodajanje 3D stavb, potem kakšna ulica/cesta in POI, kar pa sicer sam ne uporabljam, ker je zame telefon za to bolj praktičen.

Govorim za SLO, mogoče kdaj do 50km za mejo.
 

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Enostavno v Micom-u ali pa prek OBDII-ja z programom ddt4all !
Če je tvoj MN narejen z verzijo manj kot 9.1.1 ti ne bo delovalo z aktivacijo prek Micom-a !
Uporabi google imaš mnogo tega ...
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
za MNE 9.1.3.
V glavnem meniju pritisni - nastavitve, nato - zaslon ter pojdi na drugo stran, kjer pritisni - pomoč pri parkiranju. Odpre se ti možnost vklopa ali izklopa vzvratne kamere itd.
 

Podobne teme