Renault Media Nav Toolbox

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Mi lahko kdo ki se spozna pove ali lahko posodobim spodnji sistem oz. kaj lahko "prilagodim" da bo izkoristek čim večji.

In še ali je bil pri Scenicu 3 (2013) priložen daljinec za navi oz. če za tak sistem to sploh pride v upoštev. Videl na netu da nekaj obstaja zraven vozila ni bil priložen.

Slika sistema

Hvala za odgovore
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Mi lahko kdo ki se spozna pove ali lahko posodobim spodnji sistem oz. kaj lahko "prilagodim" da bo izkoristek čim večji.

In še ali je bil pri Scenicu 3 (2013) priložen daljinec za navi oz. če za tak sistem to sploh pride v upoštev. Videl na netu da nekaj obstaja zraven vozila ni bil priložen.

Slika sistema

Hvala za odgovore

To je sistem Carminat Tomtom LIVE. Poznamo ga v 2 tovarniških različicah kar se tiče upravljanja in sicer prva (najbolj pogosta) je z joystickom in gumbi in ta panel se nahaja pod naslonom za roko. Druga opcija je z daljincem. Ta seveda tega komandnega panela nima, zato se vse dela z daljincem. Se pa velikokrat zgodi, da v avtu manjka ali pa le ta ne deluje in je potrebno naročiti novega. Za oba sistema velja popolnoma enaka posodobitev. Prijaznih "pašniških" rešitev za posodobitev karte ni. Če želiš zadevo posodobiti mimo servisa imaš dve opciji:

1. Uradna nadgradnja preko spletne aplikacije Tomtom Home. Cena karte je odvisna od velikosti regije ki jo želiš. Manjša ko je regija, ceneje prideš skozi..nazadnje ko sem gledal je bila cena Evrope 70 eur, cena vzhodne Evrope je bila 45 eur. Program te lepo vodi.

2. Nakup original kartice preko Ebaya, bolhe ipd..Tu se prodajajo samo kartice s celotno Evropo, Romuni jih prodajajo že celo pod 40 eur. Če rabiš hitro in poceni, jo lahko dobiš tudi od mene.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Hvala za odgovor in obrazložitev
wink-1.gif


Samo kartico sem dobil zraven in sicer v verziji Europe 8.85(verjetno obstaja novejša verzija), zanimalo me je bolj v smislu posodobitve samega sistema oz. naprave kot take? Če se kaj pridobi oz. lahko sploh sam posodabljam OS na napravi?

Imam pa sistem s panelom pri naslonu za roke.

Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Hvala za odgovor in obrazložitev
wink-1.gif


Samo kartico sem dobil zraven in sicer v verziji Europe 8.85(verjetno obstaja novejša verzija), zanimalo me je bolj v smislu posodobitve samega sistema oz. naprave kot take? Če se kaj pridobi oz. lahko sploh sam posodabljam OS na napravi?

Imam pa sistem s panelom pri naslonu za roke.

Hvala

8.85 je sicer 3 leta stara karta ampak ok, nekaj je. Kar se tiče posodobitve OS-ja (ta pride z novo karto) ne pridobiš ničesar vidnejšega. Vse od grafike, funkcij ostane enako.
 

fatalist

Pripravnik
15. maj 2008
170
7
18
R-Link 2 karta na novem Scenicu 2018 se je posodobila na Map of Europe V16.12
Ali je to ažurna posodobitev?
Sicer mi pokaže,da so brezplačne nadgradnje 3 leta ter aplikacije leto dni.
 

fatalist

Pripravnik
15. maj 2008
170
7
18
Mislil sem v smislu iskanja naslovov.....ko iščem svoj naslov mi ponudi številko prej in številko za mano.
Če iščem po poštni številki potem ponudi tudi mojo_Očitno potem Renault drugače poimenuje karte...drugačno zaporedje....kot pa Garmin...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
So se končni usmilili tudi nas z R-link2 verzijo 2.2... ker sem malo bolj težil sem dobil info da naj bi bile to dejansko karte iz novembra 2017...
OT pa ima itak R-Link2 verzije 3.3 in lahko uporabi Car play & Android auto in se mu sladko hebe za TomTom...
 

darkside

Pripravnik
30. apr 2015
111
5
18
slovenija
androidvodici.blogspot.com
pa je tale mena.co varen zaradi garancije? ne bi je rad izgubil?

všeč mi je ena thema ampak ni več na forumu dosegljiva (na mena.co)
bi vzel tukaj potem še zadnjo kamero
obd connector mi je tudi všeč ampak bi ga moral drugje speljati in ne spredaj preko usb. da lahko imam priključen usb ključek z muziko pa da ni moteč kabl od obd
za navigacijo mi je vseeno ker sem raje kupil garmina
wink-1.gif


pa kaj to je licenca za menaco 60 eur ali kaj je tisto?
 

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
darkside , brez zamere ,ampak , kdo še uporablja v EU mena.co !!

Q4/2017 na malo drugačen način (ne Italjanski) , bistvo pa je isto , samo da dela
wink-1.gif
...





 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz si moram naredit paket Medinav plus 1.3 ki mi je še najbolši, samo še media player bi izključil. Ni mi všeč tista "črtica" zgoraj levo ki je v bistvu skrita ikona za zagon playerja, ki je potem za po vrhu še v Italijanščini. Sem ga mislil prevedit, pa sem videl da je preveč vrstic, nimam volje..v bistvu kot rečeno, bi ga itak najraje izključil iz paketa, samo je kar tvegano it modificirat skripte. Če bi imel Medianav enoto na mizi za igranje potem bi bilo vse bolj enostavno
smile-1.gif
 

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Za izključit player ni potrebno dosti ! Sem imel tako skripto , ma sem zbrisal vse skupi ... Kot sem že povedal pred časom
premalo zanimanja v Slo za take modifikacije !
Rabiš enoto ? Imam eno , ti zrihtam poceni
wink-1.gif
...
 

avtoavto9

Zelenc'
21. maj 2017
15
1
1
Živjo,

rabil bi nasvet kako nadgraditi mape, kar mi je v preteklosti sicer že uspelo, sedaj pa mi nekako nikakor ne uspe več. Sistem sem takrat nadradil v MediaNav Plus v1.3 zatem pa še nadgradil karte iz 2015 v 2016.Q4, no sedaj pa nikakor ne uspe naprej na 2017.Q4.

Lahko kdo opiše točen postopek samo za nadgradnjo kart?

Poskusil sem s ključkom 4gb fat, karte za 4 države (SLO in 3 sosednje) ter poi + speedcam, v raznih kombinacijah map z licenco/ami ali brez, pa ne gre. Hvala za ideje...
 

Podobne teme